Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Demokratyczne ideały i wartości wspólne dla Stanów Zjednoczonych i Polski

11 października obchodzimy Dzień Pamięci Generała Kazimierza Pułaskiego w Stanach Zjednoczonych. „W tym dniu świętujemy życie generała Kazimierza Pułaskiego oraz demokratyczne ideały i wartości, dla których tak odważnie oddał swoje życie — wartości wspólne dla Stanów Zjednoczonych i Polski, które stanowią podstawę trwałą więź przyjaźni między naszymi dwoma krajami” – napisał prezydent USA Joe Biden w oświadczeniu z tej okazji. Pułaski zmarł 11 października 1779 r. w wyniku ran odniesionych w bitwie pod Savannah.

„W Dniu Pamięci generała Pułaskiego oddajemy hołd generałowi brygady Kazimierzowi Pułaskiemu, urodzonemu w Polsce bohaterowi rewolucji amerykańskiej, który poświęcił swoje życie 242 lata temu w obronie sprawy naszego wolnego, niepodległego narodu. Zdolności militarne i został nazwany ” ojciec amerykańskiej kawalerii” – napisał prezydent USA Joe Biden w ogłoszeniu.

Obecnie spuścizna i wkład generała Pułaskiego w naszą demokrację honoruje 9 milionów polskich Amerykanów. Polscy Amerykanie odegrali istotną rolę w rozwoju naszego narodu – broniąc naszego kraju w mundurze, chroniąc naszą społeczność jako ratowników, tworząc nowe biznesy i rozwijając naszą gospodarkę, edukując przyszłe pokolenia. Amerykański przywódca podkreślił, że amerykańscy przywódcy, którzy walczą na frontach pandemii i tworzą inspirującą nas sztukę, to tylko przykłady.

Pomnik Kazimierza Pułaskiego w Waszyngtoniewalka o akcje

Joe Biden zauważył, że „w 1929 Kongres uznał Pulaski Memorial Day” za „General Pulaski Memorial Day” w 1929, uznając wpływ generała Pułaskiego na amerykańskie społeczeństwo. Osiemdziesiąt lat później Kongres przyznał mu honorowe obywatelstwo Stanów Zjednoczonych. Dziś stany, miasta i społeczności w całym kraju świętują Kazimierza Pułaskiego w parkach, szkołach i punktach orientacyjnych, które noszą jego imię – i pamiętaj o jego bohaterstwie i poświęceniu w obronie naszego nowego narodu”.

„W tym dniu świętujemy życie generała Kazimierza Pułaskiego oraz demokratyczne ideały i wartości, za które tak odważnie oddał swoje życie – wartości wspólne dla Stanów Zjednoczonych i Polski, które stanowią podstawę trwała więź przyjaźni między naszymi dwoma krajami” – czytamy w dokumencie.

READ  Startowa linia lotnicza w tym tygodniu: Niemieckie Linie Lotnicze Tel Aviv

„Zachęcam wszystkich Amerykanów do uczczenia tej okazji odpowiednimi programami i działaniami na cześć generała Kazimierza Pułaskiego, a także uhonorowania wszystkich tych, którzy walczą o wolność naszego narodu” – podkreślił.