Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dawna placówka Le Francais może stać się destynacją na polską kuchnię

Po ponad 13 latach nowa firma może przenieść się do dawnej restauracji Le Francais przy 269 S. Milwaukee Ave. w Wheeling.

W zeszłym miesiącu powiernicy wioski zgodzili się zażądać ulg podatkowych związanych z lokalizacją od właścicieli Alex Super Deli, chicagowskiej firmy sprzedającej polskie produkty delikatesowe, takie jak kiełbasa i wędliny.

Właściciele otrzymali pierwszą w wiosce aprobatę motywacyjną 7A na ich nadchodzącą przeprowadzkę. Dzięki tej zachęty podatkowej w zakresie podatku od nieruchomości w Cook County stawka podatku wynosi 10% zamiast typowych 25% po 10 latach, 15% po 11 latach i 20% po 12 latach.

W przypadku 269 S. Milwaukee umożliwienie użytkownikom przejścia do 7A wygeneruje szacunkowo 34 243 USD dochodów podatkowych – więcej niż 25 515 USD, które generuje jako pusta nieruchomość, ale mniej niż 85 608 USD, które wygenerowałby bez wyceny.

Nieruchomość musi być uszkodzona i wolna przez co najmniej 24 nieprzerwane miesiące, aby kwalifikować się do zachęty.

Zgodnie z notatką dyrektora rozwoju gospodarczego Wheeling, Patricka Ainswortha, właściciele planują przenieść działalność Alex Super Deli z 4951-53 W. Diversey Ave. W Chicago na stronę Wheeling.

To zastosowanie niesie tradycję lokali gastronomicznych na Milwaukee Street w Wheeling. Kiedy Le François, francuska restauracja prowadzona przez szefa kuchni Jeana Bancheta, została otwarta w 1973 roku, uruchomił on coś, co stało się znane jako Wheeling’s Restaurant Roux, unikalny pas popularnych restauracji na północno-zachodnich przedmieściach.

Z biegiem lat pasek stał się domem dla Boba Chinna’s Crab House, a także podmiejskich placówek znanych chicagowskich restauracji, takich jak Don Roth’s Blackhawk i Tuscany.

Właściciele Alex Super Deli planują zatrudnić 20 pracowników w budynku o powierzchni 4322 stóp kwadratowych. Właściciele planują zainwestować 400 tys. Planują również rozbudowę budynku w ciągu najbliższych dwóch lat.

READ  Ceny gazu w Europie rosną z powodu niepowodzeń rosyjskiego rurociągu

Wspieraj lokalne wiadomości, subskrybując czasopisma i tematy drukowane lub online.