Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dania zakazuje skazanym na dożywocie więźniom, którzy rozpoczynają nowe romanse | Dania

Więźniom odbywającym dożywocie w Danii należy uniemożliwić nawiązywanie nowych romantycznych związków po tym, jak okazało się, że 17-latek zakochał się w Peterze Madsenie. Zabójca dziennikarza Kim Wol, gdy był w więzieniu.

Przez pierwsze 10 lat pozbawienia wolności długoterminowe kontakty z więźniami, za pośrednictwem poczty, telefonu lub Internetu, będą ograniczone do osób, które znali już przed wejściem do więzienia, zgodnie z przepisami wprowadzonymi przez rząd kierowany przez socjaldemokratów.

„W ostatnich latach widzieliśmy odrażające przykłady więźniów, którzy popełnili ohydne przestępstwa, kontaktując się z młodymi ludźmi, aby zyskać ich sympatię i uwagę” – powiedział minister sprawiedliwości Nick Hikrupp. „Oczywiście to musi się skończyć.”

Sześciopunktowy projekt ustawy, który cieszy się poparciem centroprawicowej opozycji i powinien wejść w życie w styczniu, przestałby również pozwalać długoletnim więźniom na swobodne publikowanie o swoich przestępstwach w mediach społecznościowych lub omawianie ich w podkaście.

Obecnie więźniowie długoterminowi mogą pisać, dzwonić i przyjmować wizyty od osób, których nie znali przed uwięzieniem, a także udostępniać online szczegóły swoich przestępstw. Hekrupp powiedział, że więzienia nie powinny służyć jako „centra randkowe lub platformy medialne do chwalenia się przestępstwami”.

Rachunek pojawia się po publicznym oburzeniu na temat sposobu, w jaki Madsen, który zabił, a następnie poćwiartował Walla w 2017 roku, kiedy pojechała się z nim spotkać na jego domowej łodzi podwodnej, był w stanie nawiązać relacje z co najmniej dwiema kobietami, gdy były w więzieniu.

Wynalazca, który został skazany za morderstwo z premedytacją, napaść seksualną i zbezczeszczenie zwłok, ale tylko Przyznał się do zabicia Wall W zeszłorocznym telewizyjnym filmie dokumentalnym poznał i ożenił się w 2020 roku z 39-letnią Jenny Corbin, rosyjską artystką w Finlandii, po korespondencji i wizytach, które rozpoczęły się wkrótce po jego skazaniu w kwietniu 2018 roku.

Madsen miał również kontakt telefoniczny i pisemny z Camillą Corsten, która po raz pierwszy zadzwoniła do niego, gdy była 17-letnią uczennicą w 2017 roku i W zeszłym roku powiedział duńskiej publicznej stacji radiowej DK W sentymentalnym wywiadzie była w nim „całkowicie zakochana”.

READ  Trzęsienie ziemi w Donegal: Trzęsienie ziemi o sile 2,5 wstrząsa domami

Eksperci ds. praw człowieka twierdzą, że spodziewają się wyzwań związanych z nowym prawem. Na pierwszy rzut oka Jens Elo Ritter z Uniwersytetu w Kopenhadze powiedział BT, że proponowany zakaz nowych związków „konfliktuje prawo więźniów do życia prywatnego”, podczas gdy zakaz publicznych wypowiedzi może „podnosić pytania o cenzurę”.

Wal, który o tym pisał Stróż I The New York Times, ostatnio widziany żywy na łodzi podwodnej Nautilus, 10 sierpnia 2017 r. Jego odcięty tors znaleziono unoszący się u wybrzeży Kopenhagi 10 dni po zgłoszeniu jego zaginięcia. Jej głowę, nogi i ubrania odkryto w workach na morzu w październiku.

Madsen, który został uratowany na krótko przed zatonięciem statku, początkowo twierdził, że umieścił dziennikarza na suchym lądzie. Następnie zmienił swoją historię, mówiąc, że zmarła, gdy ciężki koc przypadkowo spadł na jej głowę podczas krótkiej podróży 17-metrową łodzią podwodną.