Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cztery niedrogie dalekobieżne podróże kolejowe z Wielkiej Brytanii do Europy |  Wakacje w Europie

Cztery niedrogie dalekobieżne podróże kolejowe z Wielkiej Brytanii do Europy | Wakacje w Europie

TWiele lat temu, kiedy ja i mój partner przygotowywaliśmy się do wyjazdu Dziennik Ukrytej EuropyOboje myśleliśmy, że dobrze znamy Europę. Dopiero gdy zastąpiliśmy samoloty pociągami, odkryliśmy, jak wiele musimy się nauczyć. Dwie dekady później nadal regularnie odbywam długie podróże po całym kontynencie, korzystając wyłącznie z pociągów, promów i autobusów.

A ci, którzy zrobią podobnie, odkryją, że podróże mają znaczenie. Jest coś odmładzającego w spędzeniu dnia lub dwóch w transporcie. Zmienia nasze postrzeganie czasu i odległości. Nauczyłam się uciekać od tyranii planowania i nie postrzegam już podróży jako czegoś, co trzeba przetrwać pomiędzy opuszczeniem domu a przybyciem do celu. Odkryłem też, że dobre wycieczki nie muszą kosztować fortunę. Oto cztery moje ulubione pomysły na slow travel.

do Toskanii i nie tylko

Wsiądź do pociągu Eurostar o 9:31 ze stacji St Pancras, z ciągłym połączeniem z pobliskiego Gare de l’Est w Paryżu przez Stuttgart do Monachium. Przyjazd wczesnym wieczorem do Monachium umożliwia łatwy dostęp do nocnego pociągu do Toskanii. To bezpośrednie nocna brama Połączenie z Monachium do Florencji zostało przywrócone od 10 września. Do Florencji można dojechać o 6:36, co oznacza, że ​​podróż z Londynu zajmuje niecałe 24 godziny. Możesz też zostać w Nightjecie z Florencji i dostać się do Rzymu o 9:10.

Skorzystaj z tej trasy do Monachium, aby dołączyć do bezpośrednich nocnych pociągów do innych miejsc we Włoszech, w tym do Wenecji, Mediolanu, Genui i wybrzeża Cinque Terre. Dla tych, którzy cenią sobie nocny komfort pociągu Nightjet, warto wybrać wagon sypialny, ale ci, którzy mają ograniczony budżet, mogą wybrać zwykłe miejsce i mieć nadzieję, że uda im się rzucić okiem na Alpy w świetle księżyca.

Jak mam to zrobić Eurostar do Paryża od 51 GBP za osobę lub 88 GBP w obie strony. Loty z Paryża do Monachium już od 39,90 € za osobę. Nightjet z Monachium do Florencji (lub innych miejsc we Włoszech) od 29,30 €. Zatem cena biletu w jedną stronę z Londynu do Toskanii wynosi 114 funtów, a cena w obie strony zaczyna się od 198 funtów.

READ  Rolnicy z Nowej Zelandii mogą płacić za emisje gazów cieplarnianych w ramach pierwszych światowych planów | Nowa Zelandia

Newcastle do Niemiec

Ratusz na Marienplatz w Monachium Zdjęcie: Nikada/Getty Images

the Wyślij DFDS w ciągu nocy Podróż z Tyneside do Holandii jest wybawieniem dla podróżnych z północnej Anglii i Szkocji zmierzających na ten kontynent. Dzięki temu promowi możesz z łatwością stylowo podróżować z niemal dowolnego miejsca w kontynentalnej części Szkocji do odległych niemieckich miast w ciągu zaledwie jednej nocy po drodze. Na przykład z Glasgow wystarczy krótka podróż pociągiem ekspresowym do Newcastle do Edynburga. Następnie można szybko dojechać metrem do Meadow Well i pokonać kilometr do terminalu promowego w Royal Quays, skąd pasażerowie wsiadają do pociągu DFDS.

Korzystam z tej trasy kilka razy w roku podczas podróży kolejowych i morskich ze Szkocji do Niemiec, a długi rejs promem również jest przyjemny. Wyjście z promu o godzinie 15:00 w holenderskim porcie IJmuiden następuje około godziny 10:00 następnego ranka.

Jest autobus do Amsterdamu, ale zwykle go pomijam i idę na przystanek autobusowy Oranjestraat, aby złapać lokalny autobus nr 74 do stacji Beverwijk. Do tego istnieją dobre połączenia kolejowe z miastami w całych Niemczech; Do Monachium lub Berlina dojeżdżam około 20:30, czyli czas podróży to około 33 godziny.

Fakty dotyczące taryf Podróż powrotną ze Szkocji do Niemiec najlepiej odbyć podróżą Interrail, co pozwala na dwa dni w podróży i trzy dni w domu, co pozwala na nocleg w Nadrenii. Bilet pięciodniowy, miesięczny kosztuje 256 funtów. Koszt biletu z Newcastle do Amsterdamu i z powrotem zaczyna się od 102 funtów. Z dodatkiem na transport z portu (metro i autobusy), co daje łączną opłatę za przejazd w obie strony wynoszącą około 410 GBP. Cena za osobę maleje wraz ze wzrostem liczby podróżujących. Dla czteroosobowej rodziny (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci do lat 12) bilety kosztują łącznie 520 funtów. Dodaj statek i transfery, aby uzyskać łączną cenę 820 GBP za podróż w obie strony dla czterech osób.

READ  Dyskusje w UE o złagodzeniu rosyjskiego embarga na ropę w obliczu węgierskiej opozycji | Unia Europejska

Na Korfu przez Padwę

Turkusowe morze Korfu widziane z góry.
Koleją i promem można dotrzeć z Londynu na Korfu w trzy dni.

Oczywiście istnieje wiele bezpośrednich lotów z całej Wielkiej Brytanii na Korfu. Ale to jest nudna opcja. Najlepiej podróżować koleją i promem, zatrzymując się po drodze. Udaj się do Londynu, aby złapać popołudniowy pociąg Eurostar do Brukseli, a następnie kontynuuj podróż niemieckim pociągiem ICE do Kolonii. Będziesz miał czas na spacer po Kolonii przed wejściem na pokład Nightjeta do Innsbrucku o 22:16.

Zjedz spokojne śniadanie w Innsbrucku, a następnie udaj się do lokalnych pociągów do Padwy, przesiadając się po drodze w Brenner i Weronie. Nocleg w Padwie, następnego ranka wsiądź do lokalnego pociągu do Wenecji i wsiądź na cotygodniowy statek Eleganckie linie Popłyń na Korfu. Zakładając, że opuścisz Londyn w piątkowe popołudnie, na plażę na Korfu dotrzesz w poniedziałek w porze lunchu, po spędzeniu nocy w pociągu, nocy w hotelu i nocy na statku.

Pomiń poprzednią promocję w formie newslettera

Jak mam to zrobić Bilet Interrail ważny przez siedem dni w miesiącu umożliwia podróż w jedną stronę z większości brytyjskich stacji na Korfu i umożliwia wygodniejsze powroty z przystankami w drodze powrotnej. Może dzień lub dwa w Alpach? Koszt przejazdu wynosi 304 GBP. Zezwalaj na 30 euro w jedną stronę za bilet paszportowy na pociągach Eurostar, 13,90 euro na bilet Nightjet do Innsbrucku, a następnie 38 euro na Anek, ze specjalną taryfą dla posiadaczy Interrail World Pass. Ogółem oblicz całkowity koszt podróży w obie strony z Wielkiej Brytanii na Korfu w wysokości 440 GBP.

do polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego

Do Świnoujścia w północno-zachodniej Polsce można łatwo dotrzeć dzięki biletowi Deutschland Pass za 49 euro.
Do Świnoujścia w północno-zachodniej Polsce można łatwo dotrzeć dzięki biletowi Deutschland Pass za 49 euro.

Co powiesz na lot w obie strony z Londynu do Polski za jedyne 144 GBP? Jest to możliwe dzięki biletowi Deutschland w cenie 49 € w Niemczech. Umożliwia nieograniczone podróżowanie lokalnym i regionalnym transportem publicznym przez miesiąc kalendarzowy. Należy jednak unikać dalekobieżnych pociągów ekspresowych, ponieważ ten tani bilet nie jest ważny.

Ta wspaniała oferta jest sprzedawana w formie ciągłej miesięcznej subskrypcji, ale możesz ją anulować bez kary po otrzymaniu pierwszego miesięcznego karnetu. Sprawdź drobny druk, a przekonasz się, że Deutschland Pass pozwala na transgraniczne przygody do południowej Danii, do Bazylei i Schaffhausen w Szwajcarii, do Salzburga w Austrii, do dwóch miast w Alzacji (Francja) oraz wybrane przystanki w Polsce i Niemcy. Czechy znajdują się blisko granicy z Niemcami. Jednym z takich polskich przystanków jest Świnoujście Centrum na wyspie Osnam (Usedom).

Dla zwracających uwagę na cenę podróżnych z Wielkiej Brytanii udających się do Świnoujścia najlepszą opcją jest skorzystanie z niedrogiej taryfy Eurostar w obie strony – biletu Any Belgium Station (ABS) na podróż z Londynu do Athus w Belgii. Athus objęty jest luksemburskim krajowym programem bezpłatnych podróży, więc możesz podróżować z Athus za darmo przez Luksemburg, aby rozpocząć korzystanie z Deutschland Pass po wjechaniu do Niemiec drogą Igel w dolinie Mozeli.

Jak mam to zrobić Zarezerwuj z wyprzedzeniem, a otrzymasz bilet ABS Eurostar już za 102 GBP. Obejmuje to podróż powrotną linią Eurostar do Brukseli z dalszymi połączeniami na Athos (lub inną stację belgijską) lokalnymi pociągami SNCB. Do tego dochodzi tylko koszt biletu do Niemiec (42 GBP).

Tak więc za 144 GBP możesz zwiedzać Niemcy przez cały miesiąc kalendarzowy i cieszyć się podróżami transgranicznymi. Lub po prostu wybierz się na prostą wycieczkę w obie strony z Londynu nad polskie morze w Świnoujściu.

Nicky Gardner jest Współautor Europa koleją: ostateczny przewodnikdostępne od Biblioteka Strażników za 16,71 GBP