Sergey Brin – Amerykański przedsiębiorca i programista, współtwórca najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej – Google.

Oczywiście wszyscy chcą odnieść sukces, ale chcę być postrzegany jako ktoś bardzo innowacyjny, godny zaufania i etyczny, i ostatecznie dokonujący dużej zmiany na świecie.

Sergey Brin

Uważam, że w pewnym momencie należy stanąć w obronie własnych zasad. Gdyby postępowało tak więcej przedsiębiorstw, rządów i jednostek, świat byłby – moim zdaniem – lepszym miejscem.

Sergey Brin

Od rodziców niewątpliwie nauczyłem się oszczędności i tego, że aby być szczęśliwym, nie trzeba posiadać wielu rzeczy. Co ciekawe, wciąż nie lubię zostawiać na talerzu niedojedzonych resztek. Do dziś sprawdzam ceny. Próbuję to ograniczyć, zmusić się, żeby nie być tak oszczędnym. No ale tak już zostałem wychowany.

Sergey Brin

Technologia jest nieodłącznym elementem demokratyzującym. Dzięki ewolucji sprzętu i oprogramowania możesz skalować niemal wszystko. Oznacza to, że w naszym życiu każdy może mieć narzędzia o równej mocy.

Sergey Brin

Każda rozmowa na temat innowacji zaczyna się od celu.

Sergey Brin

Kiedy zdobycie pieniędzy jest zbyt łatwe, pojawia się dużo hałasu zmieszanego z prawdziwą innowacją i przedsiębiorczością. Ciężkie czasy są czymś najlepszym dla Doliny Krzemowej.

Sergey Brin

Około 70% zasobów przeznaczamy na podstawowe działania firmy. 20% wędruje na jej dalszą ekspansję i rozwój. A 10%? Tu wszystko jest dozwolone. Z biegiem czasu, coraz trudniej było nam wygospodarować te 10%. Myślę jednak, że to niezwykle ważne, aby pozwolić ludziom na kreatywność i działanie poza schematami.

Sergey Brin

Wyrośliśmy z okresu młodzieńczego buntu. Bo wiecie, kiedy mieliśmy kilkanaście, dwadzieścia kilka lat, nie chcieliśmy mieć nad głową rodziców. Teraz zbliżamy się do trzydziestki, a nasza wyszukiwarka naprawdę przysłuża się światu. Codziennie obsługujemy ponad sto milionów wyszukań. To coś naprawdę ważnego dla ludzi. Jesteśmy sporym przedsiębiorstwem – zatrudniamy dwieście osób. To duża odpowiedzialność, więc jeśli ktoś może nam pomóc swoim doświadczeniem, to super.

Sergey Brin

Rozwiązywanie dużych problemów jest łatwiejsze niż rozwiązywanie małych.

Sergey Brin

Niezależnie od tego, co zrobimy, ktoś zawsze będzie niezadowolony. Musimy się na coś zdecydować, w przeciwnym razie dyskusja będzie się toczyć w nieskończoność. Niektóre sprawy są jednoznaczne. W innych, mniej oczywistych, występuje różnica zdań, a wtedy czasami musimy po prostu przełamać impas.

Sergey Brin

Pracujemy ciężko, znacznie ciężej niż gdybyśmy wykonywali normalną pracę. Nie mamy czterdziestogodzinnego tygodnia pracy. Próbowaliśmy się ograniczać. Na początku pracowaliśmy nawet po dwanaście godzin dziennie, sześć dni w tygodniu. Od jakiegoś czasu próbujemy to ograniczyć, ponieważ doszliśmy do wniosku, że nie jest to chyba zbyt wydajne. Próbujemy robić sobie wolne w sobotę lub w niedzielę, czasami w oba dni weekendu, a przynajmniej po kawałku obu dni. Tak czy inaczej, próbujemy zejść poniżej sześćdziesięciu godzin.

Sergey Brin

Po pierwsze, mamy dziesięć do dwudziestu tysięcy ludzi, którzy nam pomagają. Niewątpliwie nie zarywam w kółko nocek, jak w czasach, kiedy pracowaliśmy w garażu i wszystkim zajmowaliśmy się we trójkę albo w czwórkę. Teraz pomaga mi znacznie więcej osób i chyba bardziej efektywnie dbam o dobre wykorzystanie czasu, właściwą ocenę sytuacji i podejmowanie trafnych decyzji.

Sergey Brin