Michael Rubens Bloomberg – amerykański przedsiębiorca, większościowy właściciel oraz prezes agencji prasowej Bloomberg L.P.. Burmistrz Nowego York’u w latach 2002-2013.

Mój ojciec, księgowy, który nigdy w życiu nie zarabiał więcej niż 11 000 USD, siedział tam i wypisał czek NAACP w wysokości 25 USD. Kiedy zapytałem go, dlaczego, powiedział, że dyskryminacja kogokolwiek jest dyskryminacją nas wszystkich. I nigdy tego nie zapomniałem. Rzeczywiście, jego filantropia była darem nie tylko dla tej organizacji, ale dla mnie.

Michael Bloomberg

Dzisiaj widzimy setki lat naukowych odkryć, które są kwestionowane przez ludzi, którzy po prostu ignorują fakty, które nie zgadzają się z ich planami. Niektórzy nazywają to „pseudo-nauką”, inni nazywają to „nauką opartą na wierze”, ale kiedy zauważysz, gdzie to zaniedbanie ma miejsce, równie dobrze możesz nazwać to „naukami politycznymi

Michael Bloomberg

Zostałem wybrany na niezależnego. Zostałem wybrany, ponieważ nie miałem długów politycznych. Zostałem wybrany do „wykonania pracy” i nie spędzania pierwszych czterech lat na biurowych kampaniach. Dotrzymałem tej obietnicy i dlatego patrzymy w przyszłość z nowym optymizmem.

Michael Bloomberg

Jeśli nie będą działać, my to zrobimy. Wstydź się, ale nie możemy siedzieć i patrzeć, jak pogarsza się nasze środowisko i narażamy ten świat na niebezpieczeństwo. Jesteśmy gotowi wstać, uważamy, że jest to jeden z najważniejszych problemów naszych czasów.

Michael Bloomberg

Pokazaliśmy światu, że Nowego Jorku nigdy nie da się pokonać z powodu jego dynamicznej i różnorodnej populacji oraz ucieleśnienia ducha przedsiębiorczości i miłości do wolności. A ponieważ bez względu na to, kim jesteś, jeśli wierzysz w siebie i swoje marzenie, Nowy Jork zawsze będzie dla ciebie miejscem.

Michael Bloomberg

W 1975 r. Kongres uchwalił ustawę wymagającą podwojenia standardów efektywności paliwowej w ciągu 10 lat, z celami przyrostowymi, które producenci samochodów musieli spełnić. To było odpowiedzialne podejście i zadziałało. Ale od 1985 roku nic nie zrobiliśmy – mimo że technologia poruszała się z prędkością światła.

Michael Bloomberg

W ciągu ostatnich kilku lat nasza reputacja bardzo ucierpiała. W świecie, w którym ze względu na komunikację i transport, powinieneś iść dokładnie w drugą stronę.

Michael Bloomberg

Będą wzloty, będą upadki, będą na boki. Mogę tylko powiedzieć, że zostałem zatrudniony, zostałem zwolniony, zostałem pochwalony, zostałem oczerniany. Powiedziałem niektóre z najbardziej błyskotliwych rzeczy, które przypadkiem pojawiły się na moim języku, i powiedziałem niektóre z najgłupszych rzeczy, jakie można sobie wyobrazić. Ale każdego dnia – nawet tego dnia, w którym wiedziałem, że będę zwolniony – nie mogłem się doczekać, ponieważ zawsze wierzyłem, że jutro będzie najlepszym dniem w moim życiu.

Michael Bloomberg

Niespokojne jest to, że prawie dwa wieki po Darwinie i 80 lat po tym, jak John Scopes został postawiony przed sądem, kraj ten wciąż debatuje nad zasadnością ewolucji.

Michael Bloomberg

Większość ludzi nie będzie miała możliwości pełnienia służby w pełnym wymiarze godzin, ale ci, którzy mają szczęście mieć bogactwo pieniężne lub trochę wolnego czasu, mogą naprawdę zrobić ogromną różnicę. Jako ktoś, kto jest teraz w sektorze publicznym i widzi z bliska prawdziwy wpływ tego, co robimy i co dajemy, mogę wam powiedzieć: każdy dolar i każdy wolontariusz pomaga na więcej sposobów, niż można liczyć .

Michael Bloomberg