Mark Zuckerberg – amerykański przedsiębiorca, główny założyciel portalu społecznościowego Facebook w którym zajmuje stanowisko dyrektora generalnego.

Jeśli chcesz zbudować coś wspaniałego, powinieneś skupić się na tym, jaką zmianę chcesz wprowadzić na świecie.

Mark Zuckerberg

Przedsiębiorczość polega na kreowaniu zmian, nie tylko firm.

Mark Zuckerberg

Uważam, że powstają najlepsze firmy nie dlatego, że założyciel chciał firmy, ale dlatego, że chciał zmienić świat … Jeśli zdecydujesz, że chcesz założyć firmę, zacznij lepiej od rozwinięcia, tego, co tak na prawdę chcesz zrobić.

Mark Zuckerberg

Moim celem nigdy nie było stworzenie tylko firmy. Chodziło mi o zbudowanie czegoś, co naprawdę spowoduje naprawdę wielką zmianę w świecie.

Mark Zuckerberg

Jeśli po prostu pracujesz nad rzeczami, które ci się podobają i jesteś pasjonatem, nie musisz mieć ogólnego planu odnośnie tego, jak się to wszystko potoczy.

Mark Zuckerberg

To przewrotna rzecz, ale wolałbym być w cyklu, w którym ludzie nas nie doceniają. Daje nam to swobodę wchodzenia i stawiania wielkich celów, które ekscytują i zadziwiają ludzi.

Mark Zuckerberg

Istnieją różne sposoby wprowadzania innowacji. Możesz posadzić wiele nasion, nie angażować się w żadne z nich, ale tylko zobaczyć, co rośnie. To nie jest sposób w jaki w jaki podchodzimy do sprawy. Najpierw zaczynamy od misji, a potem skupiamy się na elementach, których potrzebujemy, wchodzimy głęboko w nie i oddajemy się im.

Mark Zuckerberg

Dosłownie napisałem kod Facebooka w moim pokoju w akademiku i uruchomiłem go z akademika. Wynająłem serwer za 85 USD miesięcznie i sfinansowałem go, umieszczając reklamę na stronie, i od tego czasu finansujemy go, umieszczając reklamy na stronie.

Mark Zuckerberg

Jesteśmy społecznością ponad miliarda ludzi, a najlepiej sprzedające się telefony – oprócz iPhone’a – mogą sprzedać 10, 20 milionów. Gdybyśmy zbudowali telefon, dotarlibyśmy do 1 lub 2 procent naszych użytkowników. To nie robi dla nas nic niesamowitego. Chcieliśmy zamienić jak najwięcej telefonów jak to tylko możliwe w „telefony na Facebooku”. Taki właśnie jest Facebook.

Mark Zuckerberg

O ile wiem, nikt nie przeprowadził badań na ten temat, ale myślę, że Facebook może być pierwszym miejscem, w którym pojawiła się tak duża liczba osób. To nie my to stworzyliśmy – społeczeństwo było na to ogólnie gotowe. Myślę, że to tylko część ogólnego trendu, o którym rozmawialiśmy, że społeczeństwo jest bardziej otwarte i myślę, że to dobrze.

Mark Zuckerberg

Budowanie misji i budowanie biznesu idą w parze. Podstawową rzeczą, która mnie ekscytuje to misja. Ale zawsze mieliśmy zdrowe zrozumienie, że musimy zrobić jedno i drugie.

Mark Zuckerberg

Jesteśmy firmą nastawioną na misję. Aby to zrobić, musimy zbudować świetny zespół. Aby to zrobić, potrzebujesz ludzi, którzy wiedzą, że mogą zarobić mnóstwo pieniędzy. Potrzebujemy więc modelu biznesowego, aby zarobić dużo pieniędzy.

Mark Zuckerberg

Największe ryzyko nie wiąże się z żadnym ryzykiem. W świecie, który zmienia się bardzo szybko, jedyną strategią, która może zawieść, jest niepodejmowanie ryzyka.

Mark Zuckerberg

Założenie firmy jest trudne. Większość rzeczy nie jest łatwa. Będziesz musiał podejmować bardzo trudne decyzje. Będziesz musiał na przykład zwolnić kilka osób. Dlatego jeśli nie wierzysz w swoją misję, łatwo jest się poddać. Większość założycieli się poddaje. Ale najlepsi założyciele się nie poddają.

Mark Zuckerberg

Myślę, że ludzie otrzymali dużo nieprawdziwych informacji. Prawdziwa historia Facebooka polega na tym, że ciężko pracowaliśmy przez cały ten czas. Mam na myśli, że prawdziwa historia jest prawdopodobnie nudna, prawda? To znaczy, po prostu siedzieliśmy przy komputerach przez sześć lat i kodowaliśmy.

Mark Zuckerberg