Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cotygodniowe podsumowanie fuzji i przejęć na temat odnawialnych źródeł energii (20–24 listopada)

Cotygodniowe podsumowanie fuzji i przejęć na temat odnawialnych źródeł energii (20–24 listopada)

W zeszłym tygodniu w serwisie Renewables Now omówiono historie fuzji i przejęć wokół firm Elecnor, Saint-Gobain, Enel i innych. Oto pełna lista:

— General Electric Vernova i Al Fanar współpracują przy produkcji 334 megawatów odnawialnych źródeł energii w Hiszpanii.

GE Vernova nabyła 50% udziałów w portfelu o mocy 334 MW, który obejmuje osiem projektów wiatrowych i słonecznych realizowanych przez saudyjską grupę inżynieryjną Al Fanar w Hiszpanii.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/ge-vernova-alfanar-team-up-on-334-mw-of-renewables-in-spain-840630/

— Hiszpański Elicanor zgadza się sprzedać swoją jednostkę produkującą energię odnawialną firmie Statkraft

Hiszpański budowniczy infrastruktury Elecnor SA zawarł umowę sprzedaży swojej jednostki energii odnawialnej Enerfin norweskiemu państwowemu przedsiębiorstwu energetycznemu Statkraft AS.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/spains-elecnor-agrees-to-sell-its-renewables-unit-to-statkraft-840631/

– Brytyjska firma OEG kupuje holenderską firmę Bluestream zajmującą się wykonawstwem technicznym

Brytyjska firma OEG Energy Group Limited zajmująca się sprzętem i usługami morskimi poinformowała, że ​​zgodziła się przejąć Bluestream Offshore BV, holenderską firmę świadczącą usługi techniczne działającą na rynkach ropy, gazu i energii odnawialnej.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/britains-oeg-to-buy-dutch-offshore-technical-contractor-bluestream-840652/

— CN Energy i Longuyuan planują wygenerować 11 gigawatów „nowej energii” na chińskiej pustyni

China Energy Investment Corp (CHN Energy) i jej jednostka większościowa China Longyuan Power Group zgodziły się utworzyć spółkę joint venture o wartości 3 miliardów CNY w celu budowy nowej wielogigawatowej bazy pustynnej „nowej energii” w Chinach, obejmującej energię odnawialną i magazynowanie energii .

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/chn-energy-longyuan-plan-11-gw-of-new-energy-in-chinese-desert-840654/

— Chiński dostawca rozwiązań fotowoltaicznych, firma TSUN, zebrała 21 milionów dolarów

Chińska firma TSUNESS Co Ltd (TSUN) zajmująca się panelami słonecznymi, mikroinwerterami i magazynowaniem energii zebrała ponad 150 milionów CNY w rundzie finansowania serii B prowadzonej przez IDG Capital w celu poprawy swoich możliwości w zakresie zautomatyzowanych linii produkcyjnych, mocy produkcyjnych i postępu technologicznego.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/chinese-pv-solutions-supplier-tsun-raises-usd-21m-840664/

— Innergex kupuje pozostałe udziały w elektrowni słonecznej o mocy 34 MW w Chile

READ  Główny piekarz otrzymał ponad 15 000 funtów w sądzie pracy po tym, jak został zwolniony za dziury w chlebie

Duński Fundusz Inwestycyjny dla Krajów Rozwijających się (IFU) ogłosił, że sprzedał posiadane 45% udziałów w elektrowni słonecznej Pampa Elvira w Chile o mocy 34 MW kanadyjskiej firmie Innergex Renewable Energy Inc.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/innergex-buys-remaining-stake-in-34-mw-solar-thermal-plant-in-chile-840683/

– R.Power kupuje od firmy Elawan polski pakiet fotowoltaiczny o mocy 18 MW

Polska spółka R.Power Renewables poinformowała, że ​​zakupiła portfel lądowych projektów fotowoltaicznych o mocy 18 MW od Elawan Energy z siedzibą w Madrycie, części japońskiej grupy świadczącej usługi finansowe ORIX Corporation.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/rpower-buys-18-mwp-polish-solar-bundle-from-elawan-840775/

— DIF Capital przejmuje holenderską firmę Novar zajmującą się energią słoneczną

Globalny menadżer ds. inwestycji w infrastrukturę, DIF Capital Partners, ujawnił umowę nabycia 60% udziałów w Novar, holenderskim niezależnym producencie energii słonecznej do montażu naziemnego i energii słonecznej (IPP), wspieranym przez niemiecką firmę zajmującą się inżynierią, zaopatrzeniem i budownictwem (EPC) Ib Vogt.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/dif-capital-to-take-control-of-dutch-solar-firm-novar-840838/

— Infranity kupuje mniejszościowe udziały we francuskiej firmie zajmującej się energią słoneczną IPP Terre et Lac

Paryska firma zarządzająca aktywami Infranity nabyła „znaczącą mniejszość” udziałów we francuskim deweloperze energii słonecznej i niezależnym producencie energii (IPP) Terre et Lac.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/infranity-buys-minority-stake-in-french-solar-ipp-terre-et-lac-840865/

Exos i Glencore tworzą spółkę joint venture zajmującą się odnawialnymi źródłami energii w Ameryce Łacińskiej

Inwestor z Madrytu, Exus Management Partners, utworzył spółkę joint venture (JV) o nazwie GenuX ze szwajcarską firmą Glencore Plc zajmującą się wydobyciem i handlem towarami, aby kontynuować rozwój energii odnawialnej w Ameryce Łacińskiej.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/exus-glencore-form-latam-focused-renewables-jv-840867/

– donosi Fortum, partnerzy w rozmowach na temat sprzedaży 185 MW energii słonecznej w Indiach

Inwestorzy infrastrukturalni Actis, Edelweiss i malezyjska państwowa spółka naftowo-gazowa Petronas prowadzą rozmowy na temat potencjalnego nabycia 185-megawatowego portfela fotowoltaicznego w Indiach, którego właścicielem jest fińskie przedsiębiorstwo Fortum Oyj i jego partnerzy, podaje Economic Times.

READ  Białoruscy uchodźcy obawiają się wpływów Łukaszenki-Polityki

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/fortum-partners-in-talks-over-185-mw-solar-sale-in-india-report-840887/

Saint-Gobain stawia na Jin Hai w ramach partnerstwa na rzecz zielonego wodoru

Francuski producent materiałów budowlanych Compagnie de Saint-Gobain SA dokonał inwestycji kapitałowej w lokalnego producenta elektrolizerów wodorowych Gen-Hy w ramach szerszej współpracy mającej na celu produkcję tańszego i wydajniejszego zielonego wodoru.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/saint-gobain-bets-on-gen-hy-under-green-hydrogen-partnership-840899/

– OX2 sprzedaje 82 MW hiszpańskich projektów fotowoltaicznych izraelskiemu Pucharowi Narodów Afryki

Szwedzki producent energii odnawialnej OX2 AB ogłosił, że sprzedał 82 MW projektów fotowoltaicznych w Hiszpanii izraelskiej firmie Afcon Renewable Energy.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/ox2-sells-82-mw-of-spanish-solar-projects-to-israels-afcon-840969/

— European Energy Company ujawnia proces likwidacji włoskiego projektu energii słonecznej

Duński producent energii odnawialnej European Energy A/S zrezygnował z realizacji projektu fotowoltaicznego o mocy 68 MW we Włoszech i sprzedał połowę swoich udziałów w projekcie o mocy 163 MW w tym samym kraju włoskiemu inwestorowi infrastrukturalnemu Sosteneo SGR Spa.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/european-energy-unveils-italian-solar-project-divestments-840990/

Enel zbywa peruwiańskie usługi wytwarzania na rzecz Actis w ramach transakcji o wartości 1,4 miliarda dolarów

Notowane na giełdzie w Chile spółki Enel Americas SA i Enel Perus SAC zgodziły się sprzedać swoje udziały w dwóch peruwiańskich spółkach energetycznych kontrolowanej przez Actis Niagara Energy SAC za łączną kwotę 1,4 miliarda dolarów.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/enel-to-shed-peruvian- Generation-ops-to-actis-in-usd-14bn-deal-841030/

EWZ przejmuje szwedzkiego dewelopera Solare Nordic

EWZ z siedzibą w Zurychu nabyła 51% udziałów szwedzkiego dewelopera Solare Nordic AB w ramach współpracy przy opracowywaniu projektów fotowoltaicznych w Szwecji.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/ewz-to-take-control-of-swedish-solar-developer-solar-nordic-841052/

— Włoska firma Alerion kupuje właściciela 35-megawatowego projektu elektrowni wiatrowych w Walii

Włoski producent energii odnawialnej Alerion Clean Power SpA poinformował, że zawarł umowę nabycia Wind Farm Penant Walters Foelt Ltd, brytyjskiej firmy posiadającej prawa do budowy 35-megawatowej farmy wiatrowej w Walii.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/italys-alerion-to-buy-owner-of-35-mw-wind-project-in-wales-841091/

— Coro Energy zwiększa swoje udziały w wietnamskim projekcie fotowoltaicznym

READ  30 lat po upadku Związku Radzieckiego Kreml powtarza stare kłamstwa - EURACTIV.com

Brytyjska firma Coro Energy Plc ogłosiła, że ​​zwiększyła swoje udziały w swoim wietnamskim projekcie do 92,5% z 85% w ramach przygotowań do uruchomienia dachowego projektu fotowoltaicznego o mocy 50 MW w Wietnamie.

Przeczytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/coro-energy-hikes-stake-in-vietnamese-solar-venture-841154/

Wybierz swój biuletyn z Renewables Now. Dołącz za darmo!