Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Co najmniej 32 osoby zginęły, a 14 innych uznano za zaginione w wyniku pożaru kopalni ArcelorMittal w Kazachstanie.

Co najmniej 32 osoby zginęły, a 14 innych uznano za zaginione w wyniku pożaru kopalni ArcelorMittal w Kazachstanie.

  • Podejrzewany wybuch metanu – firma
  • Ewakuowano około 206 z 252 osób
  • Prezydent ogłasza 29 października dniem żałoby narodowej
  • Rząd twierdzi, że firma pracuje nad znacjonalizacją firmy

ALMA-ATA (Reuters) – Co najmniej 32 osoby zginęły, a 14 nadal uważa się za zaginione w wyniku pożaru w kopalni w Kazachstanie – podało w sobotę kazachskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych.

ArcelorMittal Temertau, lokalny oddział luksemburskiego producenta stali ArcelorMittal, powiedział, że 206 z 252 osób w kopalni Kostenko zostało ewakuowanych po czymś, co wyglądało na eksplozję metanu.

Dodała, że ​​o pomoc medyczną zwróciło się 18 osób.

Prezydent Kazachstanu Kasym-Jomart Tokajew, który złożył kondolencje rodzinom ofiar i ogłosił 29 października dzień żałoby narodowej, nakazał swojemu rządowi zaprzestanie współpracy inwestycyjnej z ArcelorMittal Temertau.

Spółka podała, że ​​zawiesiła działalność kopalń bloku węglowego na 24 godziny w celu przeprowadzenia kontroli zabezpieczenia gazowego. Rząd i spółka potwierdziły również, że finalizują porozumienie w sprawie nacjonalizacji spółki prowadzącej największą fabrykę stali w kraju.

„ArcelorMittal może również potwierdzić, jak poinformował dziś rząd Kazachstanu, że obie strony przeprowadziły rozmowy dotyczące przyszłości ArcelorMittal Temirtau i niedawno podpisały wstępną umowę w sprawie transakcji, która przeniesie własność na Republikę Kazachstanu”. powiedział górnik.

„ArcelorMittal zobowiązuje się do jak najszybszego sfinalizowania tej transakcji, aby w możliwie największym stopniu zminimalizować zakłócenia”.

W zeszłym miesiącu pierwszy wicepremier Roman Sklyar powiedział reporterom, że Kazachstan prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy mogliby przejąć elektrownię.

Stwierdził, że gabinet jest niezadowolony z niewypełnienia przez ArcelorMittal swoich zobowiązań inwestycyjnych, modernizacji sprzętu i zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom po serii wypadków śmiertelnych.

Raporty Olzhasa Oyzova; Pod redakcją Williama Mallarda i Jasona Neely’ego

READ  Joe Biden zapowiada, że ​​w przyszłym tygodniu będzie kandydował na drugą kadencję jako prezydent Stanów Zjednoczonych - donosi | z ostatniej chwili

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę