Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chiny wysyłają w przestrzeń kosmiczną najmniejszą w historii załogę;  Jego celem jest wysłanie astronautów na Księżyc przed 2030 rokiem

Chiny wysyłają w przestrzeń kosmiczną najmniejszą w historii załogę; Jego celem jest wysłanie astronautów na Księżyc przed 2030 rokiem

(Powyższy film zawiera powiązane relacje.) Chiny wystrzeliły w czwartek najmniejszą w historii załogę swojej orbitującej stacji kosmicznej, której celem jest wysłanie astronautów na Księżyc przed 2030 rokiem. Statek kosmiczny Shenzhou 17 wystartował na pokładzie z Centrum Wystrzeliwania Satelitarnych Jiuquan na skraju chińskiej pustyni Gobi w północno-zachodnich Chinach rakieta Długi Marsz 2. -F o 11:14 Według Chińskiej Agencji Kosmicznej, średni wiek trzyosobowej załogi jest najmłodszy od czasu rozpoczęcia misji budowy stacji kosmicznej, podał państwowy nadawca. CCTV zgłosiło wcześniej. Media państwowe China Daily podały, że ich średni wiek wynosi 38 lat. Pekin realizuje plany wysłania astronautów na Księżyc przed końcem dekady w ramach rywalizacji ze Stanami Zjednoczonymi o osiągnięcie nowych osiągnięć w przestrzeni kosmicznej. Odzwierciedla to rywalizację o wpływy między dwiema największymi gospodarkami świata w dziedzinie technologii, wojska i dyplomacji. Trio – Tang Hongbo, Tang Shengjie i Jiang Xinlin – zastąpi załogę, która przebywa na stacji od sześciu miesięcy. Tang to weteran, który przez trzy miesiące dowodził misją kosmiczną w 2021 r. Agencja podała, że ​​podczas swojej misji nowa załoga będzie przeprowadzać eksperymenty z zakresu medycyny kosmicznej, technologii kosmicznej i innych dziedzin, a także pomoże w instalacji i konserwacji sprzętu wewnątrz i na zewnątrz stacji. W środę agencja ogłosiła także plany wysłania nowego teleskopu do badania głębi wszechświata. CCTV twierdzi, że teleskop umożliwi badania i mapowanie nieba, ale nie określono ram czasowych instalacji. Chiny badają ruch gwiazd i planet od tysięcy lat, a w czasach współczesnych chcą stać się pionierami w przestrzeni kosmicznej. Eksploracja i nauka. Zbudowała własną stację kosmiczną po wyłączeniu jej z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, głównie z powodu obaw USA dotyczących kontroli programu przez Armię Ludowo-Wyzwoleńczą, oddział wojskowy rządzącej Partii Komunistycznej. W 2003 roku Chiny stały się trzecim krajem po byłym Związku Radzieckim i Stanach Zjednoczonych, który wysłał człowieka w przestrzeń kosmiczną przy użyciu własnych zasobów. Uważa się, że wydatki USA, łańcuchy dostaw i możliwości dają im, przynajmniej na razie, znaczną przewagę nad Chinami. Jednak Chiny podjęły działania w niektórych obszarach, przywożąc próbki z powierzchni Księżyca po raz pierwszy od dziesięcioleci i lądując łazikiem na odległej, mniej zbadanej stronie Księżyca. Tymczasem Stany Zjednoczone dążą do powrotu astronautów na Księżyc. Wydostać się na powierzchnię do końca 2025 r. w ramach odnowionego zaangażowania w misje załogowe, z pomocą prywatnych graczy, takich jak SpaceX i Blue Origin. Podążaj za nami, gdy statek kosmiczny ląduje na asteroidzie. ___ Producentka wideo Associated Press Carolyn Chen z Jiuquan Satellite Launch Center i dziennikarka Canice Leung z Hongkongu wniosły wkład w powstanie tego raportu.

READ  Ukazała się nowa, dokładna mapa wszystkiego we wszechświecie

(Powyższy film zawiera powiązane relacje.)

W czwartek Chiny wysłały najmniejszą w historii załogę na orbitującą stację kosmiczną w ramach misji wysłania astronautów na Księżyc przed 2030 rokiem.

Sonda Shenzhou 17 wystartowała z Centrum Startów Satelitarnych Jiuquan na skraju pustyni Gobi w północno-zachodnich Chinach na pokładzie rakiety Long March 2-F o godzinie 11:14.

Według Chińskiej Agencji Kosmicznej Załogowej średni wiek trzyosobowej załogi jest najniższy od czasu rozpoczęcia misji budowy stacji kosmicznej, podał wcześniej państwowy nadawca CCTV. Media państwowe China Daily podały, że ich średni wiek wynosi 38 lat.

Pekin stara się wdrożyć plany wysłania astronautów na Księżyc przed końcem bieżącej dekady w ramach rywalizacji ze Stanami Zjednoczonymi o nowe osiągnięcia w przestrzeni kosmicznej. Odzwierciedla to rywalizację o wpływy między dwiema największymi gospodarkami świata w dziedzinie technologii, wojska i dyplomacji.

Trio – Tang Hongbo, Tang Xingjie i Jiang Xinlin – zastąpi załogę, która przebywa na stacji od sześciu miesięcy. Tang to weteran, który przez trzy miesiące dowodził misją kosmiczną w 2021 r.

Agencja podała, że ​​podczas swojej misji nowa załoga będzie przeprowadzać eksperymenty z zakresu medycyny kosmicznej, technologii kosmicznej i innych dziedzin, a także pomoże w instalacji i konserwacji sprzętu wewnątrz i na zewnątrz stacji.

W środę agencja ogłosiła także plany wysłania nowego teleskopu do badania głębi wszechświata. CCTV twierdzi, że teleskop umożliwi badania i mapowanie nieba, ale nie określono ram czasowych instalacji.

Chiny badają ruch gwiazd i planet od tysięcy lat, a w czasach nowożytnych wypracowały sobie pozycję lidera w eksploracji kosmosu i nauce.

Zbudowała własną stację kosmiczną po wyłączeniu jej z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, głównie z powodu obaw USA dotyczących kontroli programu przez Armię Ludowo-Wyzwoleńczą, oddział wojskowy rządzącej Partii Komunistycznej.

Pierwsza załogowa misja kosmiczna Chin w 2003 r. uczyniła z nich trzecie państwo po byłym Związku Radzieckim i Stanach Zjednoczonych, które wysłało człowieka w przestrzeń kosmiczną przy użyciu własnych zasobów.

READ  Krokodyl odkrył, że zaszła w ciążę

Uważa się, że wydatki USA, łańcuchy dostaw i możliwości dają im, przynajmniej na razie, znaczną przewagę nad Chinami. Jednak Chiny podjęły działania w niektórych obszarach, przywożąc próbki z powierzchni Księżyca po raz pierwszy od dziesięcioleci i lądując łazikiem na odległej, mniej zbadanej stronie Księżyca.

Tymczasem Stany Zjednoczone zamierzają powrócić astronautów na powierzchnię Księżyca do końca 2025 r. w ramach swojego odnowionego zaangażowania w misje załogowe, z pomocą podmiotów z sektora prywatnego, takich jak SpaceX i Blue Origin.

Oprócz programów księżycowych oba kraje osobno wylądowały także statkiem kosmicznym na Marsie, a Chiny planują pójść w ślady Stanów Zjednoczonych i wylądować statek kosmiczny na asteroidzie.

___

Producentka wideo Associated Press Carolyn Chen z Jiuquan Satellite Launch Center i dziennikarka Canice Leung z Hongkongu wniosły swój wkład w powstanie tego raportu.