Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chiny będą nadal zacieśniać współpracę finansową między krajami BRICSChiński minister finansów Liu Kun powiedział, że Chiny będą nadal zacieśniać współpracę finansową i finansową między krajami BRICS.
Liu wygłosił uwagi na pierwszym spotkaniu ministrów finansów i prezesów banków centralnych krajów BRICS w 2022 r., które odbyło się w okolicach piątku.
„W ostatnich latach kraje BRICS utrzymały silną dynamikę współpracy i wniosły istotny wkład w poprawę globalnego zarządzania gospodarczego oraz promowanie wznowienia światowej gospodarki i wysokiej jakości rozwoju” – powiedział Liu.
W obliczu spowalniającego globalnego wzrostu gospodarczego, złożonej sytuacji na świecie i hamującego globalny rozwój, Liu wezwał kraje BRICS do wzięcia na siebie odpowiedzialności i wzmocnienia koordynacji makropolityki w celu pobudzenia światowej gospodarki.
Liu powiedział, że Chiny podejmą kroki, takie jak wymiana informacji i wymiana doświadczeń w inwestycjach infrastrukturalnych w celu pogłębienia współpracy finansowej i finansowej między krajami BRICS.
Chiny będą współpracować z innymi państwami członkowskimi w celu osiągnięcia praktycznych rezultatów we współpracy finansowej i finansowej w ramach przygotowań do 14. szczytu BRICS, którego gospodarzem w tym roku będą Chiny.
W spotkaniu, któremu współprzewodniczyli Liu i prezes chińskiego banku centralnego Yi Gang, wzięli udział ministrowie finansów i prezesi banków centralnych z innych krajów BRICS.
BRICS to akronim oznaczający blok rynków wschodzących obejmujący Brazylię, Rosję, Indie, Chiny i RPA. Chiny przewodniczą BRICS w tym roku.


READ  bne IntelliNews - Gospodarki Europy Środkowej odbudowują się po pandemii