Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cameron Pace: furry wpływającą blastów w przestrzeń na lot Blue Origin

Cameron Pace, pasażer ostatniego lotu Blue Origin, tworzy historię na wiele sposobów.

Są to pierwsze, aby przejść do miejsca, a pierwszy, aby przejść wraz z rodzicem. Ale chyba najbardziej zauważalną jest ten, który wydaje się chętni na Pace podkreślając: Będą pierwsze futrzane ludzi w przestrzeni.

Furries to grupa ludzi, którzy interesują się antropomorficznymi zwierzętami, często oddając się artystycznym przedstawieniom i ubierając się jak te zwierzęta w prawdziwym życiu. Chociaż społeczeństwo często kojarzy się z zainteresowaniem seksualnym tymi zwierzętami, nie wszystkie rodzaje futra są identyfikowane w ten sposób.

I choć futra kojarzą się z internetem, korzenie społeczności sięgają co najmniej lat 80. XX wieku. Ale przez te wszystkie lata żaden z nich nie poleciał w kosmos — o ile ktokolwiek wie.

Zestaw Camerona Pace’a ma to zmienić. Kiedy dotkniesz biletu na pokładzie prywatnego lotu kosmicznego Jeffa Bezosa — najwyraźniej kupił go ich ojciec Lyn Pace, jeden z trzech biznesmenów, którzy zapłacili za drogie bilety podczas podróży — bariera, o której wiele osób nigdy nie myślało, zostanie przekroczona.

Wpis Bassa na stronie Blue Origin nie wspominając o ich zainteresowania są moje włosy. Następca pisanie skupia się głównie na dwóch gości honorowych, którzy otrzymali swoje bilety przez Blue Origin: Michael Strahan, piłkarz zagrał prezentera telewizyjnego, a także Laura Pasterza Churchley, najstarsza córka Alana Sheparda, który był pierwszym amerykańskim do podróży w kosmos.

Na profilu na stronie Blue Origin czytamy: „Cameron jest twórcą treści z pasją do kreatywności i wyrażania siebie w sposób, który może rozjaśnić każdy dzień”. Po studiach informatyki i projektowania gier w DigiPen Institute of Technology w Waszyngtonie rozwinęli interaktywną społeczność na wielu platformach, stworzyli oryginalne treści i opracowali własne oprogramowanie, aby wspierać swoich odbiorców.

READ  Pierwsze zapierające dech w piersiach zdjęcia Mgławicy Oriona wykonane przez astronomów z kosmicznego teleskopu internetowego

„Cameron identyfikuje się jako osoba heteroseksualna i jest dumna z reprezentowania zmarginalizowanych społeczności i ma nadzieję, że ich podróż zainspiruje innych”.

Odbiorcy, do których odnosi się Blue Origin, znajdują się częściowo na Twitterze, gdzie Bess utrzymuje konto na Twitterze, które regularnie publikuje posty dla 2291 obserwujących. (Bess utrzymuje również inne konto na Twitterze jako prywatne i oznaczone jako „niebezpieczne w pracy” i ma więcej obserwujących).

W ostatnich dniach Bess udokumentowała proces przygotowań do lotu, który obecnie zaplanowany jest na sobotę.

Z tego powodu dokumentują proces przygotowania misji – i niektóre problemy, które pojawiły się, gdy misja była pierwszym futrzakiem w kosmosie. Obejmuje to ograniczenia dotyczące noszenia futer lub kostiumów zwierząt podczas startu i przygotowań.

„Oficjalne słowo nie dotyczy wodza futer na starcie lub poligonie” – napisali na Twitterze. „Szanuję to! Zabiorę ją ze sobą do Wioski Astronautów i zrobię tam zdjęcie moim kombinezonem lotniczym i wyceluję!”

(Może to też na lepsze, ponieważ nie chcę być tym dziwnym facetem w telewizji z futrzaną głową bez możliwości lepszego kontrolowania narracji.)

W kolejnym poście Pace wyjaśnił, że obawy dotyczyły tego, że futro jest łatwopalne i dlatego może stanowić zagrożenie dla statku.

Tempo zasugerował również, że nie mogą one być pierwszymi futrzane ludzi w przestrzeni, a wiadomo, że inni mogą poszły wcześniej. Z tego powodu, nie jednoznacznie twierdzą, tytuł, mówili.

Podobnie jak w przypadku innych prywatnych lotów w kosmos, lot Pace’a nie spotkał się z powszechnym uznaniem. Kiedy Blue Origin po raz pierwszy opublikował wiadomość o pasażerach, Pace ponownie udostępnił ten post – i otrzymał około 400 odpowiedzi, z których wiele krytykowało lot i ogromną kwotę, jaką kosztował.

Pace został również skrytykowany przez wielu zwolenników za nazywanie go „astronautą”. Słowo to było źródłem wielu debat i kontrowersji dotyczących tego, czy pasażerowie lotu zmotoryzowanego powinni móc go używać dla siebie.

READ  Mężczyzna z południowego Bostonu mówi, że samochód jest „całkowicie zniszczony” na parkingu Nowości

Najwyraźniej w odpowiedzi na taką krytykę Pace opublikował w czwartek długi wątek na Twitterze. Argumentowali, że astronauta to „prawidłowy tytuł”, a obiekcje są niesprawiedliwe.

Wydaje się również, że odpowiedzieli na krytykę, że loty na pokładzie Blue Origin były zbyt drogie, ale daremne rekreacyjne loty w kosmos.

„Wspierając Blue, pomagam im wysyłać ładunki naukowe i obniżam koszty wysyłania rakiet w kosmos” – napisali. Wizja Blue dotycząca „przyszłości, w której żyją miliony ludzi… w kosmosie dla dobra Ziemi” jest niesamowita, a moja podróż jest częścią pierwszego kroku.

„Nie jestem bohaterem, ale to znacznie więcej niż »milionerzy udający się na zabawną podróż w kosmos«”.

W wielu tweetach sugerowali również, że prawnie zabrania im dalszego komentowania Jeffa Bezosa lub jego celów w tworzeniu prywatnej firmy kosmicznej.