Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

California Science Center rozpoczyna złożony proces pionowego wyświetlania promu kosmicznego Endeavour

California Science Center rozpoczyna złożony proces pionowego wyświetlania promu kosmicznego Endeavour

Długi proces wyświetlania emerytowanego promu kosmicznego Endeavour w trybie startu pionowego rozpocznie się w tym miesiącu w Los Angeles.

California Science Center ogłosiło w czwartek, że sześciomiesięczny proces rozpocznie się 20 lipca w futurystycznym Centrum Lotnictwa i Kosmosu Samuela Oschina, które jest obecnie budowane w Exposition Park.

Pierwszym krokiem, nazwany „Go for Stack”, będzie zamontowanie dolnej części stałych dopalaczy rakietowych, zwanych tylnymi osłonami, na których zostaną ułożone części dopalacza, zbiornika zewnętrznego, a następnie Endeavour.

20-piętrowy ekran pokaże wahadłowiec, który wydaje się czekać na platformie startowej.

Zbudowany jako zamiennik zniszczonego wahadłowca Challenger, Endeavour wykonał 25 misji w latach 1992-2011.

Kiedy loty wahadłowe NASA zostały wycofane, Endeavour poleciał do Kalifornii na pokładzie wahadłowca NASA Boeing 747 w 2012 roku, przyciągając tłumy, gdy przelatywał nad miejscami w stanie związanym z programem kosmicznym.

Po wylądowaniu na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles wahadłowiec został umieszczony na specjalnej przyczepie, a następnie wywołał sensację, gdy w ciągu kilku dni został przetransportowany wąskimi uliczkami miasta do Kalifornijskiego Centrum Nauki.

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod Centrum Powietrzno-Kosmiczne miała miejsce w zeszłym roku w 11. rocznicę ostatecznego powrotu Endeavour z kosmosu.

Układanie elementów systemu wahadłowca jest złożonym procesem, który nie został przeprowadzony poza obiektem NASA, podało centrum w oświadczeniu.

31 grudnia będzie ostatnią szansą, aby zobaczyć Endeavour, ponieważ od lat jest wyświetlany poziomo w miejscu lądowania, odkąd dotarł do centrum.

Wahadłowiec zostanie przetransportowany przez Exposition Park i podniesiony dźwigiem w celu skomplikowanego połączenia ze zbiornikiem zewnętrznym. Centrum Powietrzno-Kosmiczne zostanie ukończone, budując wokół pełnego stosu wahadłowców.

READ  Niekontrolowany chiński pocisk spadł na Ocean Indyjski

Fundacja Centrum zebrała 320 milionów dolarów z 400-milionowego celu projektu.

Exposition Park znajduje się pomiędzy University of Southern California a Los Angeles Memorial Coliseum.