Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Brytyjscy turyści przeżyli lawinę w górach Tian Shan w Kirgistanie | Kirgistan

Według doniesień dziesięć osób, w tym dziewięciu Brytyjczyków, przeżyło po tym, jak została zmieciona przez ogromną lawinę w górach Tian Shan w Kirgistan.

Materiał filmowy przesłany na Instagram przez Harry’ego Shimmina, jedną z osób biorących udział w trekkingu, pokazał, że śnieg zaczyna uderzać w góry w oddali, zanim zamiata je i zmusza grupę do ukrycia się, podczas gdy śnieg padał na nich.

Schmin został oddzielony od grupy z przewodnikiem, aby robić zdjęcia, kiedy usłyszał „odgłos pękającego lodu za mną”, zgodnie z raportem, który zamieścił obok wideo.

Dodał: „Byłem tam już kilka minut, więc wiedziałem, że obok mnie jest miejsce do schronienia.

„Zostawiłem go do ostatniej chwili, aby się ruszyć i tak, wiem, że lepiej byłoby natychmiast udać się do schronu. Doskonale zdaję sobie sprawę, że podjąłem duże ryzyko. Czułem się pod kontrolą, ale niezależnie od tego, kiedy zaczął padać śnieg i zrobiło się ciemno / trudniej oddychać, puściłem i myślę, że mogę umrzeć.

Góry Tian Shan znajdują się głównie po obu stronach południowo-wschodniego Kirgistanu i jego północno-wschodniej granicy z Chinami. Stanowiły one część starożytnego szlaku handlowego Jedwabnego Szlaku z Bliskiego Wschodu i Azji na Zachód.

Schmin powiedział, że wiedział, że reszta jego grupy jest dalej, więc będą bezpieczni, i napisał, że ma zawroty głowy, gdy zdał sobie sprawę, że jest pokryty tylko lekkim proszkiem bez „zadrapania”. Wkrótce potem mieli przejść ścieżką lawinową.

„Słyszeliśmy tylko ryk, zanim zgasły światła”, powiedział.

Inni członkowie grupy – również Amerykanin – doznali kontuzji kolana, a jeden spadł z konia.

Schmin dodał: „Cała grupa śmiała się i płakała, szczęśliwa, że ​​żyje (w tym dziewczyna, która przecięła kolano). Później zdaliśmy sobie sprawę, jakie mieliśmy szczęście.

READ  Premier Włoch Mario Draghi rezygnuje po nieudanej próbie ratowania koalicji | Włochy