Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bristol Press – Little Poland Festival odwołany w Nowej Wielkiej Brytanii, powołując się na niższe wskaźniki szczepień w mieście

New Britain – Ogłoszono, że coroczny Festiwal Małopolski nie odbędzie się w tym tygodniu ze względu na wyzwania związane ze zbieraniem funduszy i niskie wskaźniki szczepień.

W oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku Adrian Barron, prezes Bolońskiej Izby Handlowej, powiedział: „Muszę ogłosić bardzo trudną decyzję, że w tym roku nie będziemy organizować naszego corocznego Festiwalu Małopolski”.

Podał kilka powodów, dla których nie można zorganizować popularnego wydarzenia, w tym ryzyko finansowe, wolontariackie, planowania i odpowiedzialności.

Aby zorganizować wydarzenie wolne od reklam, Polonia Izba Gospodarcza musi zebrać ponad 40 000 000 na różne usługi, w tym obsługę miejską, zespoły, pozwolenia, wynajem i inne usługi.

„W przeciwieństwie do innych festiwali, Little Poland Festival jest samofinansujący się” – powiedział Baron. „Niestety Govt utrudnił zbieranie funduszy, zwłaszcza że lokalne firmy zmagały się z epidemiami”.

Coroczna impreza przyciąga do Małopolski przy Broad Street 40 000 gości z bliska i daleka. To największy polski festiwal kulturalny w Nowej Anglii, który stał się coroczną tradycją miasta i jego mieszkańców. Festiwal został również przesunięty w zeszłym roku ze względu na niepewność co do państwowych wytycznych dotyczących wznowienia poszczególnych etapów.

Podążając za podobną niepewnością, powiedział, że festiwal zazwyczaj gromadzi ponad 100 sprzedawców, wiele zespołów, logo, festiwalowych jeźdźców i artystów, więc wielu nie chce angażować się w randkę „być może”.

W tym roku wyzwaniem było również zaangażowanie wolontariuszy. „Mimo, że stał się największym polskim festiwalem na Wschodnim Wybrzeżu, trudno o wolontariuszy” – powiedział Baron. „Każdego roku to wydarzenie jest w zasadzie organizowane przez cztero-pięcioosobowy zespół. Widzisz problem ze znalezieniem pracowników w całym stanie. ”

Według Barona niskie wskaźniki szczepień w mieście będą uważane za zobowiązanie ubezpieczeniowe podczas planowania dużego wydarzenia, takiego jak Małopolski Festiwal. Do 14 kwietnia około 32% mieszkańców Nowej Wielkiej Brytanii otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki.

READ  Matka Sunderlanda z Polski przyleciała do domu z sześcioma walizkami dla ukraińskich uchodźców

Powiedział, że chociaż odsetek ten podwoił się, miasto nadal pozostaje w tyle za średnią stanową. „Ponad 35 000 ludzi stłoczyło się w kilku przecznicach podczas naszego ostatniego festiwalu. To nie sprawia, że ​​nasza firma ubezpieczeniowa jest zbyt szczęśliwa”.

Margaret Masour, która wraz z mężem jest współwłaścicielką polskiego specjalistycznego sklepu spożywczego Polmart, powiedziała w czwartek, że byli rozczarowani decyzją i rozumieli jej powody.

„Biorąc pod uwagę wynik i biorąc pod uwagę wszystko, co się dzieje, jesteśmy oczywiście bardzo rozczarowani” – powiedział. „Ale ponieważ wciąż jesteśmy w stanie epidemii, nie wiem, czy będziemy mieli całkowitą rację, jeśli chodzi o postęp z festiwalem. Przy tak wielu ludziach przyjeżdżających na to wydarzenie, myślę, że byłoby strasznie zaprosić tak wielu naraz.

Pomimo utraty dochodów, Masoor powiedział, że to mądra decyzja, aby nie organizować festiwalu w tym roku.

„W tym momencie robi się bardzo szybko” – powiedział. „Trochę czasu, aby wrócić do normalności, ale nadal mamy nadzieję, że stanie się to w przyszłym roku”.

Chociaż imprezy typu drive-through stały się popularne podczas epidemii, Baron powiedział, że nie chce w żaden sposób zmniejszać liczby osób uczestniczących w festiwalu ani zmniejszać festiwalu. Ponieważ jednak miasto obchodzi w tym roku 150-lecie istnienia, Baron powiedział, że jesienią planuje włączyć do tej uroczystości mały polski festiwal.

W międzyczasie zachęca odwiedzających do odwiedzenia wielu restauracji i sklepów, które są otwarte przez cały rok w dzielnicy Little Poland w Nowej Wielkiej Brytanii.

„Przepraszam za rozczarowanie. W tym roku nie jest to możliwe ”- powiedział. „nie martw się. W czerwcu 2022 roku będziemy więksi i lepsi niż wcześniej. ”

Opublikowany w The Bristol Press, Bristol Czwartek, 20 maja 2021 17:27. Zaktualizowano: czwartek, 20 maja 2021 17:29.