Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Boris Johnson pomija szczyt klimatyczny Joe Bidena, w którym wzięło udział 16 światowych przywódców

Boris Johnson pomija szczyt klimatyczny Joe Bidena, w którym wzięło udział 16 światowych przywódców

Boris Johnson pominął wirtualny szczyt klimatyczny, którego gospodarzem był Joe Biden dla światowych przywódców, mimo że w rozmowach wzięło udział 15 innych szefów państw i rządów.

Przywódcy Niemiec, Japonii, Australii, Kanady i Indonezji oraz szef Komisji Europejskiej dyskutowali o kryzysie klimatycznym w obliczu rosnącego zaniepokojenia ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi.

Ale Johnson wysłał na internetowy szczyt Aloka Sharma, szefa rozmów Cop26 w Glasgow w zeszłym roku, decydując się zamiast tego na drugą wizytę na rozdartej wojną Ukrainie.

Premier, pod ostrzałem za odejście swojego doradcy ds. etyki, spotyka się z krytyką, że w czasach skrajnego zagrożenia politycznego zwraca się do bliskiego sojuszu z Wołodymyrem Zełenskim.

Decyzja zapadła jako autor Historyczna ustawa klimatyczna 2008 Co początkowo zobowiązało Wielką Brytanię do głębokich cięć emisji dwutlenku węgla, premier oskarżył o „inscenizację” kryzysu klimatycznego.

Briony Worthington potępiona Poszukiwanie ropy i gazu na Morzu Północnym I kontynuację rządowego zakazu lądowych farm wiatrowych, domaganego się przez torysowskich posłów.

„Potrzebujemy dużego skupienia na oszczędzaniu energii, aby wrócić do starych dobrych czasów, kiedy pozostawaliśmy w tyle za naszymi loftami i ogrzewaliśmy nasze domy” – powiedziała BBC.

„Musimy również znacznie zwiększyć nasze inwestycje w czystą energię elektryczną, co można zrobić szybko, a najszybszy i najszybszy będzie wiatr, energia słoneczna, wiatrowa i słoneczna na lądzie.

„Poszukiwanie większej ilości paliw kopalnych jest złym rozwiązaniem, ponieważ nie zostanie to osiągnięte na czas, ale przyczynia się również do zmian klimatycznych – co zaostrzy wiele problemów, z którymi się borykamy”.

Wielka Brytania nadal sprawuje przewodnictwo gliniarza do następnego spotkania w Egipcie w listopadzie, co jest łamliwym wydarzeniem po nieudanej próbie zawarcia porozumienia w Glasgow w celu uniknięcia niekontrolowanej zmiany klimatu.

Biały Dom powiedział, że Forum Głównych Gospodarek ma na celu „postępowanie w celu wykorzystania wszystkich dźwigni w celu rozwiązania globalnego kryzysu klimatycznego”.

READ  Covid Live News: Niemcy odnotowują 92 223 nowych przypadków; Szwedzkie testy PM pozytywne | wiadomości ze świata

Ponadto „pilnie zajmuje się rosnącymi kosztami na całym świecie, które zostały zaostrzone przez wojnę Rosji z Ukrainą i stawia Stany Zjednoczone i ich sojuszników na długoterminowej ścieżce do bezpieczeństwa energetycznego i żywnościowego”.

Pominięcie Johnsona nastąpiło po tym, jak prezydent USA odmówił udziału w spotkaniu klimatycznym organizowanym przez premiera na marginesie Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych we wrześniu ubiegłego roku.

„To, czy Boris Johnson wziął udział w szczycie w Biden, czy nie, nie zmienia niedawnego wycofania się jego rządu ze zmian klimatycznych” – powiedział Jimmy Peters, aktywista z Friends of the Earth.

„Powiedział wszystko, co właściwe podczas rozmów klimatycznych w listopadzie, ale w zeszłym miesiącu jego rząd uchylił lokalną decyzję w sprawie poszukiwań gazu w Surrey i zachęcił do nowych inwestycji w ropę i gaz na Morzu Północnym”.

Rzecznik zajmujący 10. miejsce twierdził, że Johnson jest „przywódcą w sprawie zmian klimatycznych” i podkreślił swoje „pełne zaangażowanie” w osiągnięcie zera netto do 2050 r., zgodnie z prawem.