Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości z Ukrainy – 200 żołnierzy zabitych w „wyczerpanej” armii Putina w ciągu jednego dnia

Boris Johnson spotyka się z prezydentem Zełenskim w Kijowie

Podobno od wczoraj podczas inwazji na Ukrainę zginęło 200 kolejnych rosyjskich żołnierzy.

Według danych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, według doniesień o stratach, łączna liczba zgonów wśród żołnierzy Władimira Putina od początku inwazji wzrosła do 33 800.

To 200 ponad 33 600 zgonów zgłoszonych od 24 lutego do 19 czerwca.

Dzieje się tak po otrzymaniu doniesień o wyczerpaniu sił rosyjskich po czterech miesiącach operacji wojskowej w wyniku słabej kultury instytucjonalnej i umiejętności.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony powiedziało, że siły Putina mogą się wyczerpywać z powodu zapasów zaawansowanych pocisków manewrujących, a on jest zmuszony do walki bez większych umiejętności.

Zauważył, że w konflikcie do tej pory rosyjskie siły powietrzne radziły sobie słabo i „jego niepowodzenie w ciągłym dostarczaniu sił powietrznych jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych czynników wpływających na bardzo ograniczony sukces kampanii w Rosji”.

Ministerstwo stwierdziło, że rosyjskie siły powietrzne nie są w stanie osiągnąć „całkowitej przewagi powietrznej i działają w sposób charakteryzujący się niekorzystnym ryzykiem, rzadko przenikając głęboko za ukraińskimi liniami”.

1655745038

Turcja będzie kontynuować rozmowy w sprawie przetargów krajów północnoatlantyckich

Ankara zapowiedziała, że ​​rozmowy między Turcją, Finlandią i Szwecją w sprawie nordyckiego wniosku o członkostwo w NATO będą kontynuowane, ale przyszłotygodniowy szczyt NATO w Madrycie nie jest ostatecznym terminem.

Rzecznik prezydenta Ibrahim Kalin powiedział dziennikarzom po dyskusjach w Brukseli, że Turcja oczekuje w szczególności od Szwecji podjęcia natychmiastowych kroków w sprawie działań ugrupowania zbrojnego PKK w jej kraju i że jakikolwiek postęp w deliberacjach o przystąpieniu do krajów nordyckich „teraz zależy od kierunek i szybkość, z jaką te kraje podejmą kroki”.

Emily Atkinson20 czerwca 2022 18:10

1655743825

Putin „straszna iskra demokracji poleci do Rosji”

Olaf Scholz kontynuował we wpisie na Twitterze: „Dlatego od lat prowadzi politykę mającą na celu rozwiązanie NATO i Unii Europejskiej.Chce wrócić do sfery wpływów polityki.

– Ale nie będzie w stanie tego zrobić.

Schulz odpowiadał na pytanie w wywiadzie dla gazety Munchener Merkur, opublikowanym w poniedziałek na rządowej stronie internetowej, czy Putin zaakceptuje zbliżenie Ukrainy do bloku.

„Prezydent Rosji musi zaakceptować fakt, że w jego sąsiedztwie jest społeczność demokracji opartych na prawie, która jest coraz bliższa” – powiedział.

Jasne jest, że obawia się iskry demokracji w swoim kraju.

Emily Atkinson20 czerwca 2022 17:50

1655742916

Obejrzyj: Aktor Ben Stiller został zauważony we Lwowie podczas współpracy z UNHCR w celu wspierania ukraińskich uchodźców

Aktor Ben Stiller był widziany we Lwowie podczas pracy z UNHCR na rzecz wsparcia ukraińskich uchodźców

Emily Atkinson20 czerwca 2022 17:35

1655741039

Magazyn żywności „zniszczony” w Odessie

Według ukraińskich wojskowych magazyn żywności w Odessie został zniszczony w poniedziałek w wyniku ataku rakietowego na port nad Morzem Czarnym.

Siły moskiewskie podobno wystrzeliły 14 pocisków podczas trzygodzinnego ostrzału „w bezsilnej wściekłości z powodu sukcesów naszych sił”, powiedziało Dowództwo Operacyjne w „Południu”, ale żaden cywil nie zginął.

Wojsko rosyjskie nie skomentowało od razu tych doniesień.

Emily Atkinson20 czerwca 2022 17:03

1655740012

Zmarły uznany za winnego „działalności ekstremistycznej” przez rosyjski sąd – raporty

Moskiewski sąd podobno odrzucił apelację Meta Platforms Inc po tym, jak uznano ją za winną „działalności ekstremistycznej” w Rosji.

Rosja oskarżyła Meta w marcu, ale powiedziała, że ​​orzeczenie nie wpłynie na usługę komunikatora WhatsApp, skupiając się zamiast tego na Facebooku i Instagramie.

Meta nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz.

(Obrazy Getty’ego)

Emily Atkinson20 czerwca 2022 16:46

1655739172

Kijowski sąd zakazuje partii kierowanej przez sojusznika Putina Medwedczuka

Ministerstwo sprawiedliwości Ukrainy twierdzi, że sąd w Kijowie zakazał działalności prokremlowskiej partii, kierowanej przez bliskiego sojusznika prezydenta Władimira Putina.

Sąd we Lwowie orzekł, że cały majątek, pieniądze i inne aktywa należące do partii „Platforma Opozycyjna – Za Życie” Wiktora Medwedczuka – zamożnego biznesmena oskarżonego o zdradę stanu – należy przekazać państwu.

Sąd zakazał działalności partii „Platforma Opozycji – Za Życie”. Ministerstwo podało na Facebooku, że powództwo Ministerstwa Sprawiedliwości jest zaspokojone przez VIII Administracyjny Sąd Apelacyjny.

Emily Atkinson20 czerwca 2022 16:32

1655738220

Były prezydent Rosji powiedział, że Putin nie powinien jeszcze negocjować rozbrojenia nuklearnego

Dmitrij Miedwiediewktóry jest obecnie wiceszefem rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, zauważył, że stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Rosją są tak mroźne, że poślizgnęły się one w skrajnie niskich temperaturach.

Od 1981 roku, począwszy od prezydentury USA Ronalda Reagana, Rosja i Stany Zjednoczone negocjowały serię traktatów o redukcji broni jądrowej.

Emily Atkinson20 czerwca 2022 16:17

1655737256

Ukraina mówi, że bitwa o Ługańsk „trwa na maksa”

Nakazał rosyjskim siłom wkrótce przejąć kontrolę nad całym regionem Ługańska, gdzie według Ministerstwa Obrony Ukrainy toczą się „maksymalnie decydujące bitwy”.

Region – jeden z dwóch, które Władimir Putin ogłosił „niepodległością” przed rozpoczęciem inwazji na Ukrainę – stał się w ostatnich tygodniach centralnym punktem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Obecnie siły moskiewskie kontrolują około 95 procent regionu.

Wiceminister obrony Ukrainy Hanna Maliar powiedziała, że ​​Kreml nakazał armii rosyjskiej inwazję na Ługańsk do następnej niedzieli.

Zniszczone budynki w mieście Łysychańsk w obwodzie ługańskim

(Agencja Ochrony Środowiska)

„Bez przesady w regionie toczą się decydujące bitwy”, powiedziała Maliar w wypowiedziach telewizyjnych, ponieważ siły ukraińskie desperacko starają się uniknąć okrążenia.

Musimy zrozumieć, że wróg ma przewagę pod względem personelu i broni, więc sytuacja jest bardzo trudna. „W tej chwili te decydujące bitwy trwają na pełnych obrotach” – dodała.

Lamiat Sabine20 czerwca 2022 16:00

1655735456

Szwajcarski rząd organizuje konferencję o odbudowie Ukrainy

Szwajcaria będzie gospodarzem konferencji delegatów z całego świata, aby omówić odbudowę Ukrainy.

Konferencja zostanie zorganizowana przez rząd szwajcarski z przedstawicielami Ukrainy w Lugano w dniach 4 i 5 lipca.

Wiele domów i budynków infrastrukturalnych na Ukrainie zostało zniszczonych podczas wojny

(AFP)

Oczekuje się, że reforma społeczna, gospodarcza, środowiskowa i infrastrukturalna Ukrainy zostanie omówiona przez delegacje z krajów europejskich, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Oczekuje się, że w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele organizacji międzynarodowych, w tym Banku Światowego, który będzie miał również program kulturalny prezentujący ukraińskich muzyków i artystów.

Lamiat Sabine20 czerwca 2022 15:30

1655734380

Litwa wyjaśnia zakaz tranzytu towarów do Kaliningradu

Litwa poinformowała, że ​​jej zakaz tranzytu towarów do rosyjskiej enklawy Kaliningradu dotyczy wyłącznie towarów karanych przez Unię Europejską.

Litewskie MSZ stwierdziło – w oświadczeniu skierowanym do szefa rosyjskiej placówki dyplomatycznej w Wilnie – że kraj nie wprowadza „jednostronnych, indywidualnych czy dodatkowych” ograniczeń.

Lamiat Sabine20 czerwca 2022 15:13