Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

bluedot 2023 ogłasza pierwszą falę głośników o tematyce kosmicznej

Festiwal, który odbędzie się w dniach 20-23 lipca, ujawnił swoją pierwszą naukową falę, dołączając do zapowiedzianych już występów muzycznych Grace Jones, Roseanne Murphy, Paviment, Leftfield i Maxa Richtera.

Odbędą się główne przemówienia Chrisa Lintotta z BBC Sky At Night i Maggie Adrien Pocock, przedstawicieli brytyjskiej Agencji Kosmicznej, współpracowników NASA Hassel Studio, Square Kilometre Array Observatory, Jodrell Bank, Moniki Grady z The Open University i wielu innych.

Od ponad 75 lat Jodrell Bank znajduje się w centrum przełomowych odkryć i wiodących na świecie badań.

Profesor astrofizyki i zastępca dyrektora Jodrell Bank, Tim O’Brien, przedstawi najnowsze odkrycia z prac zespołu na tegorocznym festiwalu w towarzystwie zespołu badaczy i studentów Jodrell Bank.

Northwich Guardian: Tim O'Brien i Theresa AndersonTima O’Briena i Teresy Anderson (fot. Karuzela PR)

Wraz z Timem na festiwal powrócą ulubieńcy bluedot, Maggie Aderin-Pocock i Chris Lintott z BBC’s The Sky At Night, a Lintott wystąpi u boku Steve’a Pretty’a z Hackney Colliery Band w ramach Lintott and Pretty’s Universe (Of Music), zespołu An specjalny program audiowizualny, wieczorny program badający skrzyżowania przestrzeni i muzyki.

Monica Grady, profesor nauk planetarnych i kosmicznych oraz ekspertka ds. przestrzeni kosmicznej na The Open University, przedstawi swój nagrodzony nagrodą Faradaya wykład Astronomy by a Microscope.

Strażnik Northwich: Maggie Adrien PocockMaggie Adrienne Pocock (fot. Karuzela PR)

Jodrell Bank wita również „Naszą kruchą przestrzeń” w Galerii Fotograficznej Ploydot, wystawę fotografii i towarzyszące jej dyskusje panelowe na temat rzeczywistości kosmicznych śmieci, prowadzone przez znanego eksperta ds. Komunikacji naukowej i fotografa kosmicznego Maxa Alexandra.

Jim Wilde, profesor astrofizyki na Uniwersytecie Lancaster, zbada bliski związek naszej planety ze Słońcem i ujawni naukowe podstawy tego cudu w wciągającej dyskusji zatytułowanej The Aurora Borealis: Rough Evidence.

Northwich Guardian: Lintott i ładnaLintotta i Pretty (fot. Karuzela PR)

Inni ogłoszeni prelegenci to heliofizyk Philippa Browning, Federico DeVrono i Aris Carastergio z Square Kilometre Array Observatory oraz międzynarodowe studio architektoniczne Hassel Studio – którzy współpracowali z NASA przy projektowaniu siedlisk ludzkich na Marsie, aw 2021 r. otrzymali dofinansowanie z przestrzeni kosmicznej . agencji do opracowania podobnych koncepcji zamieszkania na Księżycu.

READ  Zwiastun Transformers: Bunt bestii ujawnia Optimusa Primala

Theresa Anderson, dyrektor Jodrell Bank Center for Engagement i sekretarz naukowy w BlueDot, powiedziała: Cieszymy się, że możemy ogłosić tak dużą liczbę głośników kosmicznych dla tej pierwszej fali nauki na Bluedot 2023, sponsorowanej przez zespół tutaj w Jodrell Bank.

„Z niecierpliwością czekamy na powitanie wielu wiodących mówców, naukowców, zespołów badawczych, wystawców i reporterów naukowych w Bluedot”.

bluedot został niedawno okrzyknięty Listą Roku na UK Festival Awards, Festiwalem Roku na Live Awards i gościł gwiazdy takie jak Bjork, Kraftwerk 3-D, New Order, The Chemical Brothers, Mogwai, Pixies i The Flaming Lips., Underworld i Jean-Michel Jarre, a także głośne przemówienia Tima Peake’a, Briana Coxa, Helen Sharman, Alice Roberts i Richarda Dawkinsa oraz szereg przełomowych doświadczeń artystycznych i rodzinnych.