Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

bluedot 2023 ogłasza pierwszą falę głośników o tematyce kosmicznej

bluedot 2023 ogłasza pierwszą falę głośników o tematyce kosmicznej

Festiwal, który odbędzie się w dniach 20-23 lipca, ujawnił swoją pierwszą naukową falę, dołączając do zapowiedzianych już występów muzycznych Grace Jones, Roseanne Murphy, Paviment, Leftfield i Maxa Richtera.

Odbędą się główne przemówienia Chrisa Lintotta z BBC Sky At Night i Maggie Adrien Pocock, przedstawicieli brytyjskiej Agencji Kosmicznej, współpracowników NASA Hassel Studio, Square Kilometre Array Observatory, Jodrell Bank, Moniki Grady z The Open University i wielu innych.

Od ponad 75 lat Jodrell Bank znajduje się w centrum przełomowych odkryć i wiodących na świecie badań.

Profesor astrofizyki i zastępca dyrektora Jodrell Bank, Tim O’Brien, przedstawi najnowsze odkrycia z prac zespołu na tegorocznym festiwalu w towarzystwie zespołu badaczy i studentów Jodrell Bank.

Northwich Guardian: Tim O'Brien i Theresa AndersonTima O’Briena i Teresy Anderson (fot. Karuzela PR)

Wraz z Timem na festiwal powrócą ulubieńcy bluedot, Maggie Aderin-Pocock i Chris Lintott z BBC’s The Sky At Night, a Lintott wystąpi u boku Steve’a Pretty’a z Hackney Colliery Band w ramach Lintott and Pretty’s Universe (Of Music), zespołu An specjalny program audiowizualny, wieczorny program badający skrzyżowania przestrzeni i muzyki.

Monica Grady, profesor nauk planetarnych i kosmicznych oraz ekspertka ds. przestrzeni kosmicznej na The Open University, przedstawi swój nagrodzony nagrodą Faradaya wykład Astronomy by a Microscope.

Strażnik Northwich: Maggie Adrien PocockMaggie Adrienne Pocock (fot. Karuzela PR)

Jodrell Bank wita również „Naszą kruchą przestrzeń” w Galerii Fotograficznej Ploydot, wystawę fotografii i towarzyszące jej dyskusje panelowe na temat rzeczywistości kosmicznych śmieci, prowadzone przez znanego eksperta ds. Komunikacji naukowej i fotografa kosmicznego Maxa Alexandra.

Jim Wilde, profesor astrofizyki na Uniwersytecie Lancaster, zbada bliski związek naszej planety ze Słońcem i ujawni naukowe podstawy tego cudu w wciągającej dyskusji zatytułowanej The Aurora Borealis: Rough Evidence.

Northwich Guardian: Lintott i ładnaLintotta i Pretty (fot. Karuzela PR)

Inni ogłoszeni prelegenci to heliofizyk Philippa Browning, Federico DeVrono i Aris Carastergio z Square Kilometre Array Observatory oraz międzynarodowe studio architektoniczne Hassel Studio – którzy współpracowali z NASA przy projektowaniu siedlisk ludzkich na Marsie, aw 2021 r. otrzymali dofinansowanie z przestrzeni kosmicznej . agencji do opracowania podobnych koncepcji zamieszkania na Księżycu.

READ  Gwiazda neutronowa „Czarna Wdowa” pożarła swojego towarzysza, stając się najcięższą znalezioną do tej pory rzeczą

Theresa Anderson, dyrektor Jodrell Bank Center for Engagement i sekretarz naukowy w BlueDot, powiedziała: Cieszymy się, że możemy ogłosić tak dużą liczbę głośników kosmicznych dla tej pierwszej fali nauki na Bluedot 2023, sponsorowanej przez zespół tutaj w Jodrell Bank.

„Z niecierpliwością czekamy na powitanie wielu wiodących mówców, naukowców, zespołów badawczych, wystawców i reporterów naukowych w Bluedot”.

bluedot został niedawno okrzyknięty Listą Roku na UK Festival Awards, Festiwalem Roku na Live Awards i gościł gwiazdy takie jak Bjork, Kraftwerk 3-D, New Order, The Chemical Brothers, Mogwai, Pixies i The Flaming Lips., Underworld i Jean-Michel Jarre, a także głośne przemówienia Tima Peake’a, Briana Coxa, Helen Sharman, Alice Roberts i Richarda Dawkinsa oraz szereg przełomowych doświadczeń artystycznych i rodzinnych.