Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biden: Sankcje doprowadzą do „pogorszenia” rosyjskiego programu kosmicznego

To ewoluująca historia. Obserwuj SpaceNews_Inc, aby uzyskać najnowsze informacje i sprawdzaj aktualizacje.

Prezydent USA Joe Biden powiedział w czwartek po południu, że rosyjski program kosmiczny nie będzie chroniony przed sankcjami USA w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

Szacujemy, że odetniemy ponad połowę rosyjskiego importu zaawansowanych technologii, co zada cios jej zdolności do dalszej modernizacji wojska. „Zdegradują swój przemysł lotniczy, w tym swój program kosmiczny”, powiedział Biden w liście do Białego Domu opisującym nowe sankcje.

W Londynie premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział, że działania Rosji mogą wpłynąć na cywilną współpracę kosmiczną z Rosją. „Będziemy musieli zobaczyć, jakie inne dalsze skutki ma to na współpracę wszelkiego rodzaju. Muszę powiedzieć, że do tej pory ogólnie opowiadałem się za kontynuacją współpracy technicznej i naukowej. Ale w obecnych okolicznościach trudno jest zrozumieć, w jaki sposób te można kontynuować jak zwykle”.

Johnson odpowiadał na pytanie w Parlamencie o implikacje rosyjskiej inwazji na współpracę z Międzynarodową Stacją Kosmiczną.

Oświadczenie Bidena spotkało się z ostrą naganą ze strony Dmitrija Rogozina, dyrektora generalnego Rogozina i byłego wicepremiera Rosji. w Seria tweetów w języku rosyjskimzauważył, że Stany Zjednoczone zablokowały już import elektroniki odpornej na promieniowanie i utrudniły krajom zachodnim zakup komercyjnych wyrzutni rosyjskich rakiet. „Jesteśmy również gotowi do pracy tutaj” – powiedział w odniesieniu do ograniczeń startowych.

Rogozin podniósł także pytania o przyszłość Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. „Czy chcesz zniszczyć naszą współpracę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej?” Zakwestionował, zauważając, że orbitę stacji utrzymują rakiety na rosyjskiej części stacji, przede wszystkim przez statek kosmiczny Progress. „Jeśli uniemożliwisz współpracę z nami, kto uratuje Międzynarodową Stację Kosmiczną przed niekontrolowanym chaosem i wpadnie do Stanów Zjednoczonych lub Europy?”

Podczas gdy stacja opiera się na części rosyjskiej jako napędzie, część amerykańska zapewnia podstawowe zdolności, takie jak moc, której brakuje części rosyjskiej. Co więcej, statek towarowy Cygnus, który przybył na stację 21 lutego, przeprowadzi w kwietniu test, aby odnowić stację jako zamiennik statku kosmicznego Progress.

READ  Nauka wstrzymuje trafienie Kosmicznego Teleskopu Hubble'a z powodu problemu z komputerem