Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biały emeryt strzela do czarnoskórego nastolatka, który poszedł do niewłaściwego domu, aby odebrać brata

Biały mężczyzna po osiemdziesiątce zastrzelił i zranił czarnoskórego nastolatka, który zadzwonił do niewłaściwego dzwonka, kiedy odbierał młodsze rodzeństwo.

Ralph Jarl, lat 16, był w stabilnym stanie w szpitalu w poniedziałek po postrzeleniu w głowę i ramię.

Jego rodzice poprosili go, aby odebrał rodzeństwo bliźniacze przy 115th Terrace w Kansas City w stanie Missouri, ale przez pomyłkę udał się na 115th Street, krótko przed 22:00 w czwartek.

Właściciel domu, 85-letni Andrew Lister, został później oskarżony o napaść pierwszego stopnia i zbrojną akcję przestępczą. Zarzuty oznaczają, że jeśli zostanie skazany, grozi mu dożywocie.

Setki demonstrantów maszerowało do domu, w którym miała miejsce strzelanina, skandując „Black Lives Matter”.

W stanie Missouri obowiązuje prawo, które pozwala właścicielom domów na użycie siły fizycznej w celu obrony przed podejrzanymi intruzami.

Nastolatek jest utalentowanym muzykiem, który gra na kilku instrumentach w Metropolitan Youth Orchestra w Kansas City i planuje pójść na studia, aby studiować inżynierię chemiczną.

Prawnicy jego rodziny powiedzieli, że incydent był „przerażającą i niesprowokowaną strzelaniną”. Ben Crump, adwokat praw obywatelskich, który reprezentował rodzinę George’a Floyda, działa w imieniu rodziny.

Pan Crump powiedział: „Nie możesz strzelać do ludzi bez uzasadnienia, gdy ktoś puka do twoich drzwi, a pukanie do twoich drzwi nie jest uzasadnione.

„Jest nieuniknione, że dynamika rasowa w grze nie zostanie rozpoznana”.

Strona GoFundMe, która pomaga opłacić oczekiwane rachunki medyczne nastolatka, szybko zebrała ponad 1 milion dolarów (808 000 funtów). Jego ciotka, Faith Spoonmore, napisała na stronie: „Mężczyzna w domu otworzył drzwi, spojrzał mojemu siostrzeńcowi w oczy i strzelił sobie w głowę.

Niestety musiał biec do trzech różnych domów, zanim ktoś w końcu zgodził się mu pomóc.

Dodała: „On jest naszym cudem. Słyszeliśmy tego rodzaju historie wiele razy i niestety większość czarnych chłopców nie żyje, aby dostać kolejną szansę”.

READ  Kryzys kosztów utrzymania powoduje „lukę godności” najbiedniejszych rodzin w Szkocji | Szkocja

Prokurator okręgowy hrabstwa Clay, Zachary Thompson, powiedział, że jego biuro pracuje nad ustaleniem, czy właściciel domu powinien zostać obciążony.

„Jak w przypadku każdej poważnej sprawy wniesionej do naszego biura, zajmiemy się tą kwestią obiektywnie i bezstronnie” – powiedział.

„Chcę, aby wszyscy wiedzieli, że słucham i rozumiem troskę społeczności” – powiedziała szefowa policji w Kansas City, Stacy Graves.