World

Biały Dom potwierdza zamiar Joe Bidena, aby ponownie startować w 2024 r. | Joe Biden

Biały Dom powiedział, że Joe Biden Planuje ubiegać się o reelekcję w 2024 roku, oświadczenie, które pojawia się w spekulacjach na temat jego przyszłości, gdy prezydent widzi spadek jego popularności.

79-letni Biden doznał spadku w sondażach w ostatnich miesiącach, co skłoniło niektórych Demokratów do spekulacji, że może nie ubiegać się o kolejną czteroletnią kadencję.

Rzeczywiście – powiedziała sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki, gdy Biden leciał samolotem Air Force One na przyjęcie z udziałem żołnierzy amerykańskich w Fort Bragg w Północnej Karolinie na przyjęcie z okazji Święta Dziękczynienia.

Demokraci byli wstrząśnięci zwycięstwami republikanów w wyborach gubernatorskich w Wirginii na początku tego miesiąca i niewielkim zwycięstwem Demokratów w New Jersey.

Oświadczenie Białego Domu Raporty następują Że Biden uspokajał sojuszników o swoich zamiarach ponownego startu w wyborach i że chciał stłumić pogłoski o jednorocznej prezydenturze.

nowo Ankieta Washington Post/ABC Sondaż wykazał, że nieco ponad 40% wyborców popiera Bidena, kontynuując stały trend spadkowy w notowaniach prezydenta w obliczu inflacji i problemów związanych z łańcuchem dostaw oraz wewnątrzpartyjnych walk o kluczowe aspekty programu prezydenta.

Pojawiły się pytania dotyczące zdolności Kamali Harris jako kandydata na prezydenta w 2024 roku, jeśli Biden zdecyduje się nie kandydować ponownie. Niedawne badanie USA Today/Suffolk University wykazało, że uzyskała 28% aprobaty dla pracy.

Biden przeszedł swoje pierwsze badanie fizykalne w piątek od objęcia urzędu w styczniu, a lekarze stwierdzili, że ma sztywny chód i przypisują częste napady kaszlu refluksowi żołądkowemu. Lekarze powiedzieli, że nadaje się do służby.

Wygląda na to, że perspektywy polityczne Bidena zostały wzmocnione w zeszłym tygodniu przez zatwierdzenie przez Kongres planu infrastruktury o wartości 1,2 biliona dolarów. Wciąż trwa debata na temat wydania kolejnych 1,75 biliona dolarów na pakiet sieci bezpieczeństwa socjalnego.

Biden był już najstarszym kandydatem na prezydenta, który został wybrany na wodza naczelnego, kiedy pokonał Donalda Trumpa w wyborach w listopadzie 2020 r., A będzie 15 dni od swoich 82. urodzin 5 listopada 2024 r., kiedy następnym razem wyborcy w Stanach Zjednoczonych będą być wybranym. Prosi ich, aby wybrali swojego szefa.

READ  Biden wzywa stany do przekazania 100 dolarów nowo zaszczepionym osobom - NA ŻYWO | Wiadomości z USA

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment