Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

45 osób zginęło w wypadku autobusu w Bułgarii | Bułgaria

Co najmniej 45 osób, w tym 12 dzieci, zginęło, gdy autobus wiozący turystów z Macedonii Północnej uderzył w autostradę w zachodniej Bułgarii na kilka godzin przed świtem we wtorek.

Personel szpitala powiedział, że siedem osób, które wyskoczyły z płonącego autobusu, trafiło do szpitala w Sofii i jest w stabilnym stanie. Bułgarskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że zginęło 45 osób, co czyni go najbardziej śmiertelnym wypadkiem autobusowym w historii kraju. Minister spraw wewnętrznych Bojko Raszkow powiedział, że ciała zostały „zgromadzone w środku, spalone i obrócone w popiół”.

„Zdjęcie jest przerażające i przerażające. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem” – powiedział dziennikarzom na stronie.

Bułgarscy urzędnicy stwierdzili, że przyczyna wypadku nie jest jasna, ale autobus prawdopodobnie uderzył w przeszkodę na autostradzie przed lub po tym, jak się zapalił.

Bułgarscy urzędnicy powiedzieli, że wypadek miał miejsce na autostradzie Struma, około 30 mil (45 kilometrów) na zachód od Sofii, około 2 w nocy czasu lokalnego. Grupa autobusów wracała do Skopje z weekendowego wyjazdu do Stambułu, podróży około 500 mil.

Na nagraniu telewizyjnym widać było zwęglony i podpalony autobus na środku zalanej deszczem autostrady.

„Mamy tutaj ogromną tragedię” – powiedział tymczasowy premier Bułgarii Stefan Yaniv.

mapa lokalizatora

Premier Macedonii Północnej Zoran Zeev powiedział, że rozmawiał z ocalałym i powiedział mu, że pasażerowie spali, gdy obudził ich wybuch. „Jestem przerażony. To wielka tragedia” – powiedział BTV.

Szef bułgarskiej służby śledczej Borislav Sarafov powiedział, że cztery autobusy z biura podróży z Macedonii Północnej wjechały do ​​Bułgarii późnym poniedziałkiem z Turcji. „Ludzki błąd ze strony kierowcy lub awaria techniczna to dwie pierwsze wersje wypadku” – powiedział.

READ  Najprawdopodobniej zastąpi Merkel „przepraszam” za żarty w obliczu nowych niemieckich powodzi | Niemcy