Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bank Światowy dostarcza Ukrainie 200 milionów dolarów więcej

Bank Światowy dostarcza Ukrainie 200 milionów dolarów więcej

W poniedziałek Bank Światowy zatwierdził dodatkowe i przeprogramowane finansowanie w wysokości około 200 milionów dolarów, aby wzmocnić wsparcie Ukrainy dla słabszych grup, ponieważ siły rosyjskie przeprowadziły największy atak na kraj europejski od czasów II wojny światowej. Finansowanie jest uzupełnieniem 723 milionów dolarów zatwierdzonych w zeszłym tygodniu i jest częścią pakietu wsparcia o wartości 3 miliardów dolarów, do którego Bank Światowy stara się uzyskać dostęp dla Ukrainy i jej obywateli w nadchodzących tygodniach.

Prezes Banku Światowego David Malpass powiedział podczas wirtualnego wydarzenia zorganizowanego przez The Washington Post, że bank ma nadzieję zakończyć pakiet o wartości 3 miliardów dolarów w ciągu sześciu do ośmiu tygodni. „Skala jest ogromna”, powiedział o potrzebach Ukrainy, dodając, że odbudowa obejmowałaby autostrady, mosty i inną ważną infrastrukturę.

„To dziesiątki miliardów dolarów” – powiedział. Malpass powiedział, że aby teraz pomóc Ukrainie, bank dostarczał „jak najwięcej gotówki”. Powiedział, że pracuje również nad konkretnymi projektami, aby pomóc Ukraińcom, z których część mieszka teraz w Polsce i poza jej granicami, w ramach pakietu 3 miliardów dolarów.

„Naszym bezpośrednim celem jest teraz… Jak możemy pomóc ludziom, którzy są obecnie atakowani?” Malpass spotkał się później z polskim ministrem gospodarki Piotrem Nowakiem i powiedział mu, że Bank Światowy jest gotowy wesprzeć Polskę w zakresie finansowania i doradztwa, borykającego się z napływem ukraińskich uchodźców.

Bank Światowy poinformował, że obaj przywódcy rozmawiali również o wpływie rosyjskiej inwazji na Ukrainę na światową gospodarkę, w tym o zagrożeniach związanych z inflacją żywności, brakiem bezpieczeństwa i rosnącymi cenami energii. Oddzielnie powiedział, że Austria przekazała 10 milionów euro (11 milionów dolarów) wielostronnemu funduszowi powierniczemu utworzonemu przez Bank Światowy w celu ułatwienia przekazywania środków grantowych od darczyńców na Ukrainę. To daje całkowitą kwotę w funduszu do 145 milionów dolarów, powiedział bank.

(Ta historia nie została edytowana przez personel Devdiscourse i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)

READ  Malezja Wielkość i prognoza rynku lakierów do paznokci do 2028 r. | OPI, ZOTOS ACCENT, Maybelline, Dior, CHANEL - Designer Women