Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Auger-Aliassem zakwalifikował się do ostatnich 16 miejsc na Italian Open po pokonaniu ósmego rozstawionego Schwartzmanna

Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassim przechodzi do trzeciej rundy Italian Open po niespodziewanym zwycięstwie we wtorek.

Auger-Aliassem z Montrealu pokonał na żużlu nr 8 Diego Schwartzmana z Argentyny 6-1 6-3 w ATP Masters 1000.

Kanadyjczyk, zajmujący 21. miejsce na świecie, wykorzystał pięć z sześciu szans na pokonanie Schwartzmana, który dotarł do półfinału na glinie podczas French Open w zeszłym roku.

Auger-Aliassem miał 76 procent punktów, kiedy wylądował po swoim pierwszym serwisie, 28 punktów procentowych za Schwartzmanem.

Obejrzyj | Auger-Eliasim opiera zwycięstwo nad Schwartzmanem:

Unseeded Felix Auger-Aliassime z Montrealu pokonał nr 8 Diego Schwartzmana z Argentyny 6-1 6-3 w drugiej rundzie Italian Open w Rzymie. 2:33

Auger-Aliassem zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy 12. numerem Belgii Davidem Goffinem i Argentyńczykiem Federico Delbonisem w 1/8 finału.

Wcześniej nasiona nr 13 Dennis Shapovalov zmiażdżone z Richmond Hill, UT. Polacy Camille Majsherzak 6-1, 6-3 w meczu pierwszej rundy.

Obejrzyj | Shapovalov wykonuje szybką pracę dla Polki Camille Majsherzak:

Trzynasty zawodnik Denis Shapovalov z Richmond Hill pokonał Polaka Camille Majsherzak 6-1, 6-3 w pierwszej rundzie Italian Open w Rzymie. 2:32

Shapovalov uratował swój jedyny przełom.

Al-Kindy miał ogromną przewagę w serwisie.

81% punktów zdobył po pierwszym podaniu, 40% przed średnią Majchrzaka.

Numer 69 Shapovalov zmierzy się w drugiej rundzie z Włochem Stefano Travaglia.

Nadal wątpi w udział w igrzyskach olimpijskich

Rafa Nadal wyraził wątpliwości co do swojego udziału w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio w związku z pandemią COVID-19, mówiąc we wtorek, że musi być elastyczny i nie może udzielić jasnej odpowiedzi, dopóki nie zorganizuje harmonogramu na ten rok.

Japonia przedłużyła stan wyjątkowy w Tokio i trzech innych regionach do końca maja, gdy kraj boryka się z gwałtownym wzrostem liczby przypadków COVID-19, co rodzi nowe pytania o to, czy 23 lipca przełożono na sierpień. Musi trwać 8 meczów.

Nadal, który zdobył złoto w grze pojedynczej w Pekinie w 2008 roku i osiem lat później dodał tytuł podwójny w Rio de Janeiro, dzięki partnerstwu Marca Lopeza, powiedział, że jeszcze nie ugruntował swoich planów podróży do Tokio.

„W normalnym świecie nigdy nie pomyślałbym o opuszczeniu igrzysk olimpijskich” – powiedział Roma Masters. „Nie ma co do tego wątpliwości. Wszyscy wiedzą, jak ważna była zawsze gra na igrzyskach olimpijskich.

READ  Federer przejdzie operację kolana i nie będzie przez kilka miesięcy

„W tych okolicznościach nie wiem … Muszę zorganizować swój harmonogram. W typowym roku wiem, że mój harmonogram obejmuje prawie 100 procent od 1 stycznia do końca sezonu”.

Japońscy gracze i zawodniczki z rankingu – Ki Nishikori i Naomi Osaka – wyrazili obawy co do organizacji meczów w czasie pandemii.

Obejrzyj | Czy przypadki COVID-19 wśród sportowców powinny wpływać na protokoły olimpijskie?

Morgan Campbell, Megan McBeek i Dave Zerrin dyskutują, czy liczba przypadków Covid-19 u sportowców powinna zaostrzyć środki bezpieczeństwa w Tokio. 8:36