Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

ATLAS Space Operations zapewnia 26 milionów dolarów finansowania serii B kierowanego przez Mitsui

ATLAS Space Operations zapewnia 26 milionów dolarów finansowania serii B kierowanego przez Mitsui

Travel City, Michigan – (drut roboczy) –Operacje Atlas Spaceświatowy lider w dziedzinie opartych na chmurze rozwiązań komunikacji satelitarnej, ogłosił dziś 26 milionów dolarów finansowania serii B, kierowanego przez Mitsui & Spółka. Runda inwestycyjna potwierdza zaufanie do podejścia ATLAS do programów naziemnych jako usługi (G-SaaS) jako krytycznego rozwiązania w gospodarce kosmicznej.

Runda finansowania jest częścią strategicznych inicjatyw zarówno Mitsui, jak i Atlas. Dla ATLAS ta inwestycja przyspiesza zarówno plan rozwoju międzynarodowego, jak i jego plan Oprogramowanie naziemne jako usługa Model biznesowy. Jest to rozwiązanie Industry Disruptive Software (Freedom™) firmy ATLAS, które integruje złożone, odmienne sieci dla klientów rządowych i komercyjnych w ramach ujednoliconej sieci.

Dla Mitsui jej inwestycja w Atlas świadczy o zaangażowaniu firmy w jej kosmiczny portfel. Mitsui określił obszar zainteresowania innowacyjnych firm, które świadczą usługi operatorom satelitarnym. W 2018 r. Mitsui nabył mniejszościowy udział w BlackSky Global, a w 2020 r. przejął Spaceflight, amerykańską firmę świadczącą usługi lotów satelitarnych. Inwestycja w Atlas wzmacnia pozycję Mitsui w branży kosmicznej jako jednego z nowych docelowych obszarów wzrostu.

Sean McDaniel, współzałożyciel i dyrektor generalny ATLAS, powiedział: „Strategiczne partnerstwo z Mitsui potwierdza pozycję ATLAS jako światowego lidera w dziedzinie usług łączności satelitarnej. Inwestycja ta dobrze wykorzystuje firmę do przyspieszenia wzrostu w kluczowych obszarach coraz bardziej poszukiwanych usług komercyjnych i handlowych w USA. Rynki rządowe Nasze usługi dla niej.Dzięki tej nowej współpracy firma ATLAS może rozszerzyć swój zespół o dostarczanie oprogramowania naziemnego na poziomie korporacyjnym jako rozwiązań usługowych dla Departamentu Obrony. hybrydowa inżynieria kosmiczna Jednocześnie zwiększając nasz udział w rynku w sektorze prywatnym dzięki naszym usługom niskiego ryzyka i wysokiej jakości”.

Kazutomi Shigeeda, dyrektor generalny działu kosmicznego Mitsui, powiedział: „Ta inwestycja w ATLAS rozszerza naszą działalność kosmiczną jako dostawcy usług dla operatorów satelitarnych. Jesteśmy głęboko przekonani, że ATLAS Ground Software as a Service może zwiększyć wartość stacji naziemnych i zintegrować inne rządowe i komercyjne sieci stacji naziemnych. Uważamy, że w przyszłości ATLAS będzie w stanie zintegrować sieci przekazu danych satelitarnych w ramach własnej sieci i wprowadzi nas do następnej generacji branży naziemnej infrastruktury łączności satelitarnej. Aby firma Atlas mogła zrealizować swoją wizję, będziemy wspierać jej rozwój we współpracy z naszym portfolio biznesowym z branży lotniczej i wykorzystując sieć przemysłową Mitsui”.

READ  Stacja kosmiczna NASA orbitująca wokół Księżyca byłaby klaustrofobiczna

Mitsui dołączył do tej rundy finansowania z inwestycjami, które obejmują Beringea, a także inwestycjami inwestorów instytucjonalnych: Boomerang Catapult, Rise of the Rest, VCapital, Northern Michigan Angels, Harmonix, Wakestream i Grand Ventures. Ciągłe zainteresowanie i zaangażowanie inwestorów jest dowodem na kluczowe połączenie, jakie Atlas zapewnia w łączeniu ludzkości w przestrzeni kosmicznej.

Informacje o operacjach kosmicznych ATLAS:

ATLAS Space Operations jest wiodącym dostawcą rozwiązań naziemnych Software as a Service™ w branży komunikacji kosmicznej. ATLAS został uznany przez World Teleport Association za jeden z trzech najszybciej rozwijających się operatorów teleportów na świecie w ciągu ostatnich dwóch lat i został uznany za 15. najszybciej rozwijającą się firmę programistyczną na świecie w 2020 roku przez Inc. 5000. ATLAS łączy platformę oprogramowania Freedom™ z globalną siecią anten, aby spełnić swoją misję łączenia ludzkości w przestrzeni kosmicznej. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź atlasground.com.

O Mitsui & Co., Ltd.

Mitsui & Co., Ltd. (8031: JP) to globalna firma handlowa i inwestycyjna o zdywersyfikowanym portfelu biznesowym obejmującym prawie 63 kraje Azji, Europy, Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Oceanii. Mitsui zbudował silny i zdywersyfikowany portfel podstawowej działalności obejmujący surowce mineralne i mineralne, przemysł energetyczny, maszynowy, infrastrukturalny i chemiczny. Firma Mitsui uczyniła z branży lotniczej jeden z naszych nowych obszarów wzrostu i tworzy nowe możliwości biznesowe, jednocześnie zwiększając zapotrzebowanie na usługi związane z przestrzenią kosmiczną. Aby uzyskać więcej informacji na temat wizyty biznesowej Mitsui & Co, www.mitsui.com.