Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Astronomowie chcą zmienić nazwy galaktyk nazwanych na cześć „brutalnego kolonialnego” odkrywcy Ferdynanda Magellana

Astronomowie chcą zmienić nazwy galaktyk nazwanych na cześć „brutalnego kolonialnego” odkrywcy Ferdynanda Magellana

Profesor de los Reyes wezwał także do zmiany nazwy Bliźniaczych Teleskopów Magellana.

Obecnie mieszkają w Chile, które określiła jako „kraj z historią brutalnych podbojów Hiszpanii”.

„W rzeczywistości odkrycie przez Magellana Cieśniny Magellana umożliwiło hiszpańskim konkwistadorom zbadanie wybrzeży Chile i doprowadziło do ludobójczych kampanii przeciwko rdzennej ludności Mapuche” – stwierdziła.

„Ja i wielu innych astronomów wierzymy, że obiekty i obiekty astronomiczne nie powinny być nazywane imieniem Magellana ani nikogo innego, kto ma brutalne dziedzictwo kolonialne”.

Bob Blackman, konserwatywny poseł do Harrow East, określił wezwania do zmiany nazw galaktyk jako „absolutny nonsens”.

„Wszyscy możemy spojrzeć wstecz na zaangażowanie różnych osób w handel niewolnikami, ale rzeczywistość jest taka, że ​​gdybyś zaczął zmieniać nazwy wszystkich osób związanych z handlem niewolnikami, niewiele by ci zostało” – powiedział.

W 2020 roku NASA oświadczyła, że ​​„rozważa” użycie nieformalnych terminów w odniesieniu do niektórych obiektów kosmicznych „w ramach swojego zaangażowania na rzecz różnorodności, równości i włączenia społecznego”.

NASA oświadczyła wówczas, że nie będzie już nazywać mgławicy planetarnej NGC 2392 „Mgławicą Eskimosów”, ani pary galaktyk spiralnych w grupie galaktyk Panny „Galaktyką Bliźniaczą Syjamską”.

„Naszym celem jest, aby wszystkie nazwy były zgodne z naszymi wartościami różnorodności i włączenia społecznego, i będziemy aktywnie współpracować ze społecznością naukową, aby to zapewnić” – powiedział wówczas Thomas Zurbuchen, zastępca administratora w Dyrekcji Misji Naukowych NASA. .

„Nauka jest dla każdego i każdy aspekt naszej pracy powinien odzwierciedlać tę wartość”.

READ  Największe uderzenie w historii odsłania lód i pozostawia ogromny krater