Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Astrobiologia i psychologia pomagają NASA planować przyszłe misje – Stacja Kosmiczna

Astrobiologia i psychologia pomagają NASA planować przyszłe misje – Stacja Kosmiczna

Wypukły księżyc został schwytany 11 sierpnia 2022 roku ze stacji kosmicznej, gdy krążył 258 mil nad Oceanem Spokojnym na północ od hawajskiego łańcucha wysp.

Nauki przyrodnicze nadal dominowały w harmonogramie badań na statku Międzynarodowa Stacja Kosmiczna Środa jest dla dobra ludzi żyjących na Ziemi i poza nią. siedem Wyprawa 67 Mieszkańcy orbity odkryli, jak życie w mikrograwitacji wpływa na regenerację tkanek, psychologię załogi i ludzki układ trawienny.

Naucz się leczyć rany w kosmosie Krytyczne, ponieważ NASA i jej międzynarodowi partnerzy planują załogowe misje na Księżyc, Marsa i dalej. Czterech astronautów na stacjach w tym tygodniu wzięło udział w badaniu leczenia skóry, które odbywało się w środku Jednostka laboratoryjna Kibo. Inżynierowie Lotnictwa Kjil LindgrenA Bob HeinzA Jessica Watkinswszyscy z NASA, z Samantha Cristoforetti ESA (Europejska Agencja Kosmiczna), badająca techniki chirurgiczne, takie jak biopsje, szycie szyn i opatrunki na rany, w obrębie kibo schowek na rękawiczki do nauk przyrodniczych.

Naukowcy na Ziemi dążą do zidentyfikowania mechanizmów molekularnych zachodzących podczas regeneracji tkanek w stanie nieważkości. Obserwacje mogą oferować zaawansowane metody leczenia i dostarczać wglądu w to, jak przyspieszone starzenie się skóry spowodowane przez przestrzeń kosmiczną może wpływać na właściwości terapeutyczne astronauty. Doświadczenie biomedyczne może również przyczynić się do poprawy technik gojenia ran na Ziemi.

Trzech astronautów miało również porę dnia na ocenę poznawczą między badaniem uzdrawiania skóry. Lindgren, Hines i Watkins na zmianę ćwiczyli symulowane robotyczne przechwytywanie statku kosmicznego na komputerze, aby zrozumieć, jak astronauta może wykonywać stresujące czynności podczas przyszłych misji kosmicznych. Jeden z sześciu egzaminów, które są częścią podstawowe metryki behawioralne Eksperyment badawczy na ludziach, sesja robotyki, pomaga naukowcom ocenić negatywne warunki poznawcze lub behawioralne, które astronauci mogą napotkać podczas długotrwałego lotu kosmicznego.

Dwóch astronautów przeszło USG przewodu pokarmowego po śniadaniu w środę rano. lider Oleg Artemiew i inżynier pokładowy Denis Matwiejew W tym tygodniu badają, w jaki sposób mikrograwitacja wpływa na trawienie, z potencjalnymi zastosowaniami w warunkach związanych z Ziemią. inżynier lotnictwa Siergiej Korsakow Spędził dzień testując komendy i operacje na europejskim ramieniu robota przy wielozadaniowej jednostce laboratoryjnej Nauka.

READ  Grupa zajmuje miejsce w Whitefriargate Center | Wiadomości dotyczące nieruchomości w Yorkshire