Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Arabia Saudyjska i Indie uruchomią własny program kosmiczny: Al-Faleh

Arabia Saudyjska i Indie uruchomią własny program kosmiczny: Al-Faleh

RIJAD – Saudyjski minister inwestycji Khalid Al-Falih powiedział w poniedziałek, że Arabia Saudyjska i Indie uruchomią specjalny program kosmiczny.

Minister powiedział, że Saudyjski Fundusz Inwestycji Publicznych otworzy biuro w Indiach, aby ułatwić pompowanie i wymianę inwestycji. „Arabia Saudyjska rozważy utworzenie biura dla swojego suwerennego funduszu majątkowego w Gujarat International Finance Tech City (GIFT) w Indiach. „Dopasowuję się do twojej oferty i dzisiaj się zobowiązuję” – powiedział Al-Falih po indyjskim ministrze handlu i przemysłu Piyush Goyal wezwał Arabię ​​Saudyjską do założenia biura w GIFT City. Otwórz biuro.

GIFT City to indyjskie centrum usług finansowych neutralne podatkowo. Goyal powiedział również, że zasugeruje swojemu ministerstwu utworzenie biura promocji inwestycji w Riyadzie.

Ponad 1000 liderów biznesu i inwestorów z Indii i Arabii Saudyjskiej wzięło udział w Forum Inwestycyjnym Indii i Arabii Saudyjskiej, które odbyło się w poniedziałek na marginesie oficjalnej wizyty księcia koronnego i premiera Mohammeda bin Salmana w Indiach.

Badr Al-Badr, saudyjski wiceminister inwestycji ds. komunikacji inwestycyjnej, powiedział w swoim przemówieniu przed forum, że Królestwo Arabii Saudyjskiej i Indie podpisały dwustronne porozumienie mające na celu poprawę klimatu inwestycyjnego w obu krajach. Minister stwierdził, że istnieje silny rozwój stosunków handlowych między Królestwem Arabii Saudyjskiej a Indiami i wezwał indyjskich przedsiębiorców i inwestorów do pompowania inwestycji do Królestwa.

Między Indiami a Arabią Saudyjską podpisano około 50 umów, z których większość to protokoły ustaleń mające na celu wymianę wiedzy specjalistycznej w szerokim zakresie sektorów. Wartość umów wynosi około 3,5 miliarda dolarów

© Copyright 2022 Gazeta Saudyjska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dostarczone przez SyndiGate Media Inc. (Syndigate.info).

READ  Film Air Bena Afflecka przechodzi bezpośrednio do filmu Alien Origins of the Space Jam