Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Angelina Jolie odwiedza ukraiński Lwów podczas rosyjskich ataków

Angelina Jolie odwiedza ukraiński Lwów podczas rosyjskich ataków

Angelina Jolie we Lwowie na Ukrainie (fot. Mayya Podgorodetskaya/Facebook)

Angelina Jolie jest widziana we Lwowie na Ukrainie, pośród trwających ataków sił rosyjskich na kraj.

46-letnia aktorka, znana z działalności humanitarnej, od lutego podróżuje na zniszczoną bombami Ukrainę.

Niewiele wiadomo o jej wizycie, ale Angelina była widziana w szerokich szarych spodniach i mokasynach podczas dyskretnej wizyty na kawę we Lwowie.

Wkrótce inni w kawiarni rozpoznali gwiazdę, która uśmiechała się i machała, gdy filmowali ją telefonami i podpisywali autografy, czekając na jej drinka.

Wydawało się, że jest z jedną przyjaciółką w kawiarni, ale kontaktowała się z fanami, którzy byli podekscytowani widząc ją w domu podczas tak cichej wizyty.

A Maja Pidhorodetska zamieściła na Facebooku wideo ze swojej wizyty, dodając: „Nic specjalnego. Tylko Lwów. Po prostu poszedłem na kawę. Tylko Angelina Jolie.

„Ukraina jest po prostu wspierana przez cały świat” – dodała.

Lwów leży na zachodniej Ukrainie, około 80 kilometrów od granicy z Polską i został zbombardowany w ostatnich tygodniach.

Wizyta Angeliny w strefach wojennych z misją humanitarną nie jest niczym niezwykłym, ponieważ specjalny wysłannik ONZ odwiedził Jemen w marcu.

Tam gwiazda Hollywood rozmawiała z przesiedlonymi rodzinami po przybyciu do stolicy, Aden, gdzie dołączyła do Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, aby zapewnić pomoc.

Czarny dym i płomienie buchają z pożaru po nalocie na zachodnie miasto Lwowa 26 marca 2022 r. - Co najmniej pięć osób zostało rannych w dwóch strajkach we Lwowie, powiedział gubernator prowincji w rzadkim ataku na miasto .  Który przetrwał poważne walki od czasu inwazji sił rosyjskich w zeszłym miesiącu.  (Zdjęcie: Ronaldo Schmidt i Ronaldo Schmidt/AFP) (Zdjęcie: Ronaldo Schmidt/AFP za pośrednictwem Getty Images)

W ostatnich tygodniach Lwów był bombardowany przez siły rosyjskie (fot. RONALDO SCHEMIDT/AFP via Getty Images)
Angelina podpisała autograf po tym, jak fani dowiedzieli się o niej (fot. Mayya Podgorodetskaya/Facebook)
Wydawała się szczęśliwa i zrelaksowana, kiedy odwiedziła Lwów (fot. Mayya Podgorodetskaya / Facebook)

Angelina pierwsza Przemawiała w obronie ludności Ukrainy na początku rosyjskiej inwazji w lutym, mówiąc, że modli się za poszkodowanych w wyniku niszczycielskiego bombardowania.

Napisałem wówczas: „Jak wielu z was modlę się za naród ukraiński. Wraz z moimi kolegami z @refugees skupiam się na zrobieniu wszystkiego, co możliwe, aby zapewnić ochronę i podstawowe prawa człowieka przesiedleńcom i uchodźcom w regionie.

Widzieliśmy już doniesienia o ofiarach i ludzie zaczynają uciekać ze swoich domów w poszukiwaniu bezpieczeństwa.

„Jest za wcześnie, aby wiedzieć, co się stanie, ale znaczenie tego momentu – dla narodu Ukrainy i dla rządów prawa międzynarodowego – jest nie do przecenienia”.

Masz historię?

Jeśli masz historię, film lub zdjęcia celebrytów, skontaktuj się z zespołem ds. rozrywki Metro.co.uk, wysyłając do nas e-mail na adres [email protected] lub dzwoniąc pod numer 020 3615 2145 lub odwiedzając stronę przesyłania materiałów — my kocham słyszeć od ciebie.

Więcej: Angelina Jolie odwiedza obóz dla uchodźców w Jemenie, aby zwrócić uwagę na „zapomniany konflikt”: „Nie możemy wybierać, kto zasługuje na wsparcie”

WIĘCEJ: Angelina Jolie cieszy się „wolnością opowiadania ważnych historii” dzięki trzyletniemu kontraktowi filmowemu i telewizyjnemu

READ  Justin Theroux, Melissa George, Neil Crosse i nie tylko - Deadline