Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Android 13 pojawia się na telefonach Pixel

Android 13 pojawia się na telefonach Pixel

Tegoroczna główna aktualizacja Androida, Android 13, jest dziś oficjalnie wprowadzana na telefony Pixel firmy Google, Ogłoszono giganta wyszukiwania. Coroczna aktualizacja dostaje oficjalną premierę nieco wcześniej niż zwykle, po wydaniu Androida 12 Został wydany w październiku ubiegłego roku A Wersja Androida 11 We wrześniu 2020 r.

Lista aktualizacji, które pojawią się w tegorocznej wersji Androida, będzie prawdopodobnie znajoma, jeśli byłeś na bieżąco Android 13 sekund beta wydanie. Istnieje możliwość dostosowania ikon aplikacji innych niż Google, aby pasowały do ​​​​tapety ekranu głównego, którą widzieliśmy Pierwsza zapowiedź programisty Androida 13a nowe pozwolenie Aby zmniejszyć spam, oraz nową opcję ograniczenia zdjęć i filmów, do których aplikacja ma dostęp.

Aplikacje do tapet na Androida.
Obraz: google

Nowe uprawnienia umożliwiające aplikacjom wysyłanie powiadomień.
Obraz: google

W styczniu pisaliśmy, że Google planuje wydać w tym roku Nadrobić zaległości w integracji z ekosystemem AppleWięcej dowodów na to jest w oficjalnej wersji Androida 13. Aktualizacja zawiera wsparcie dla Dźwięk przestrzenny ze śledzeniem głowyfunkcja, która sprawia, że ​​dźwięki wyglądają tak, jakby dochodziły ze stałego punktu w przestrzeni, gdy poruszasz głową podczas noszenia zgodnych słuchawek, podobnie jak w przypadku tej funkcji Apple wprowadza własne AirPods. Dzisiejszy post nie mówi dokładnie, z jakimi słuchawkami będzie współpracować, ale Google wcześniej zapowiedział, że je zaktualizuje Pixel Buds Pro Aby zapewnić wsparcie dla dźwięku przestrzennego.

Po drugie, istnieje możliwość przesyłania strumieniowego wiadomości z aplikacji, w tym Google Messages, bezpośrednio do Chromebooka, podobnie jak iMessage na Macu. To kolejna zaleta Google Szczegółowe w styczniu. Oprócz własnej aplikacji Wiadomości, zasób promocyjny Google pokazuje również, że działa to z aplikacją do przesyłania wiadomości Signal, a firma twierdzi, że ta funkcja będzie działać z „wieloma innymi ulubionymi aplikacjami do przesyłania wiadomości”. Aktualizacja zawiera również funkcję, która umożliwia kopiowanie treści z telefonu z Androidem do wklejania na tablecie z Androidem i odwrotnie.

Możliwość ustawiania języków na podstawie aplikacji to kolejna funkcja Androida 13.
Obraz: google

Wiadomość od Signal jest przekazywana z Twojego telefonu z Androidem na Chromebooka.
Obraz: google

Inne funkcje Androida 13 obejmują możliwość ustawiania języków dla poszczególnych aplikacji, przeprojektowany odtwarzacz multimedialny, który dostosowuje swój wygląd do tego, czego słuchasz, obsługę Bluetooth Low Energy dla lepszej jakości dźwięku przy niższych przepływnościach i zmniejszonych latencja, ulepszona wielozadaniowość na urządzeniach z dużymi ekranami Z obsługą przeciągania i upuszczania dla wielozadaniowości i lepszego odrzucania dłoni podczas używania pióra.

na mnie Ta strona pomocyGoogle zepsuło piksele, uzyskując dzisiaj aktualizację Androida 13 (kombinacje pikseli 4, 5 i 6), wraz z długą listą poprawek, które zawiera. a Strona programisty, na której można pobierać obrazy Zanim aktualizacja zostanie automatycznie przesłana na urządzenie, zauważa również, że uaktualnienie do Androida 13, przynajmniej przy użyciu obrazu fabrycznego, jest podróżą w jedną stronę — aktualizacja dołączonego do niej bootloadera oznacza, że ​​nie będzie można wrócić do Android 12.

Dla programistów lub każdego, kto był w wersji beta Androida 13, Jest post na blogu z dodatkowymi informacjami tutaj. Wszyscy w wersji beta otrzymają najnowszą wersję Androida 13, a następnie pozostaną zarejestrowani, aby otrzymywać aktualizacje beta nadchodzących wersji funkcji. Jeśli wolisz się wycofać i pozostać przy ostatecznej wersji oprogramowania, to Możesz wejść na stronę Android Beta I anuluj subskrypcję teraz, bez konieczności wcześniejszego czyszczenia urządzenia.

Jeśli chcesz zainstalować Androida 13 na telefonie Pixel, dostępne są obrazy OTA tutajlub możesz skorzystać z internetu Narzędzie Flash Android Aktualizacja kompatybilnych urządzeń.

Aktualizacja Androida trafi na urządzenia innych producentów, w tym Samsunga, Oppo, OnePlus, HMD, Motorolę, Realme, Sony, Xiaomi i Asusa „jeszcze w tym roku”, napisał Samir Samat z Google w dzisiejszym komunikacie. Aby uzyskać więcej informacji na temat zmian nadchodzących w aktualizacji, Sprawdź Google Post.

Aktualizacja 14:43 czasu ET: Dodano szczegółowe informacje na temat obsługi urządzeń, informacje dla uczestników programu beta oraz informację o zwiększeniu bootloadera, który może zapobiec przywróceniu z Androida 13 do Androida 12.

READ  Usterka Halo Infinite Oddball „Quidditch” tworzy latającą czaszkę