Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amerykańskie huragany: Sześć zabitych i dziesiątki rannych w wyniku huraganów powodujących zniszczenia w stanach, w tym w Arkansas i Illinois |  Wiadomości z USA

Amerykańskie huragany: Sześć zabitych i dziesiątki rannych w wyniku huraganów powodujących zniszczenia w stanach, w tym w Arkansas i Illinois | Wiadomości z USA

Burze mocno uderzyły w Little Rock w Arkansas, a dwie osoby zginęły również w mieście Wayne, około 100 mil na wschód. Była kolejna ofiara śmiertelna, gdy tornado spowodowało zawalenie się dachu podczas koncertu w Illinois.

przez Niamh Lynch, korespondentka Sky News @ćwierkać


Sobota, 1 kwietnia 2023 09:47, Wielka Brytania

Co najmniej sześć osób zginęło po tym, jak tornada przetoczyły się przez regiony południowych Stanów Zjednoczonych i Środkowego Zachodu.

Jedna ofiara zginęła po zawaleniu się sufitu sceny podczas koncertu heavy metalowego w Belvedere w stanie Illinois, raniąc dziesiątki ludzi i zmuszając ludzi do kopania gruzów.

W ArkansasI gubernator gubernator Sarah Huckabee Sanders wezwała stanową Gwardię Narodową i ogłosiła stan wyjątkowy, ponieważ tornado uszkodziło domy i pojazdy w rejonie Little Rock.


zdjęcie:
Zawalił się dach teatru Apollo w Belwederze. Fot: AP

Gubernator powiedział, że dwie osoby zmarły w Wayne w hrabstwie Cross, podczas gdy w hrabstwie Pulaski zgłoszono kolejną śmierć.

„Nasze modlitwy są za wszystkich, którzy byli i nadal znajdują się na ścieżce tej burzy” – napisał Huckabee Sanders na Twitterze w piątek wieczorem.

„Arkansas musi nadal być na bieżąco z pogodą, gdy burze trwają”.

Uważa się, że dziesiątki osób zostało zarażonych w tym stanie, ale dokładne liczby nie są jeszcze znane.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję


zdjęcie:
Wolontariusze wycinają drzewa w Sherwood w stanie Arkansas. Fot: AP

zdjęcie:
Kompleks apartamentów w Little Rock w Arkansas. Fot: AP

Richard Dennis, szef policji w Wayne – około 100 mil na wschód od Little Rock – powiedział lokalnej telewizji, że w całym mieście doszło do „całkowitej dewastacji”, w której uwięziono dziesiątki ludzi.

Huragan został spowodowany gwałtownymi burzami, które nawiedziły południowe i środkowo-zachodnie regiony Stanów Zjednoczonych, zamieszkiwane przez około 85 milionów ludzi.

READ  Tajna inwazja Rosji na mistrzostwa świata w Katarze z dużymi umowami technologicznymi i ekscytującymi występami

Dwie inne osoby zmarły w hrabstwie Sullivan w stanie Indiana.


zdjęcie:
W następstwie tornada w Coralville w stanie Iowa. Fot: AP
W następstwie tornada, które przeszło tydzień temu w Mississippi

Tornada odnotowano również w Iowa, podczas gdy niektórzy ludzie w Oklahoma City musieli ewakuować swoje domy po tym, jak wiatr podsycił pożary traw.

Meteorolodzy spodziewają się kolejnej partii silnych burz we wtorek na tym samym dużym obszarze.

Tornada nadeszły, gdy prezydent Biden objechał obcasy Kolejne śmiercionośne tornado nawiedziło Mississippi Tydzień temu zabił co najmniej 21 osób i uszkodził prawie 2000 domów.