Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

All Quiet On The Western Front (Limitowana Edycja Kolekcjonerska Mediabook 4k UHD + Blu-Ray) – ReadJunk.com

All Quiet On The Western Front (Limitowana Edycja Kolekcjonerska Mediabook 4k UHD + Blu-Ray) – ReadJunk.com

mistrzostwo: Felix Kammerer, Albrecht Schach, Aaron Helmer, Moritz Klaus, Adrian Grunewald, Edin Hasanovic, Daniel Brühl, Thibaut de Montalembert, David Stresso
scenariusz: Edward Berger, Leslie Patterson, Ian Stockell
W reżyserii: Edwarda Bergera
Studio: Grupa medialna Netflix/MPI
Kup na Amazon.com

Wielokrotnie nagradzany dramat z I wojny światowej, dostępny teraz w formacie 4K UHD, Blu-Ray i DVD, to film wojenny, który warto mieć. Znakomita gra aktorska, wspaniałe zdjęcia i zapadająca w pamięć ścieżka dźwiękowa sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa. Zrób sobie przysługę i obejrzyj go w oryginalnym języku niemieckim, a nie w wersji z dubbingiem.

All Quiet on the Western Front to filmowa adaptacja powieści z 1927 roku, z którą kilku uczniów spotyka się w szkole średniej. Ja też czytałem ją jako student i oglądałem film telewizyjny z 1979 roku, choć niewiele z niego pamiętam. Akcja rozgrywa się w czasie I wojny światowej i koncentruje się wokół grupy młodych niemieckich żołnierzy, w tym Paula Bohmera (Felix Kammerer), który chętnie dołącza do swoich przyjaciół. Jednak na polu bitwy Paul szybko odkrywa surowe realia wojny i to, jak szybko sytuacja może się zmienić na gorsze. Tymczasem niemiecki urzędnik Matthias Erzberger (Daniel Brühl) próbuje negocjować zakończenie wojny.

Kiedy zimą znalazłem All Quiet on the Western Front na Netflix, zauważyłem, że domyślna wersja była dubbingowana w języku angielskim. Natychmiast przekonwertowałem go na oryginalną niemiecką wersję. Podczas gdy niektórzy wolą oglądać filmy z dubbingowanymi dialogami, uważam, że najlepiej jest słyszeć naturalne głosy aktorów, nawet jeśli oznacza to czytanie napisów. Myślę, że w ten sposób bardziej opłaca się ostatecznie. Ten film, podobnie jak Szeregowiec Ryan, Kompania braci i 1917, ukazuje brutalność wojny w realistyczny sposób. Podczas gdy film koncentruje się na postaciach takich jak Paul i Kat, doceniam chwile z dala od linii frontu, takie jak negocjacje prowadzone przez postać graną przez Daniela Brühla, Matthiasa Erzbergera.

READ  IFE Services to nowy dostawca rozrywki pokładowej dla Polskich Linii Lotniczych LOT

Posiadanie tego na Netflix jest fajne iw ogóle, ale z biegiem czasu wszyscy dowiedzieliśmy się, że treści na platformach streamingowych nie są wieczne, więc posiadanie tego na 4k lub Blu-Ray jest lepszą opcją. Poza tym wygląda najlepiej, wygląda też najlepiej! 4K UHD zawiera również kilka dodatków, takich jak lektor, najciekawsze momenty i niektóre zwiastuny. 4K/Blu-ray zawiera również fajną książeczkę towarzyszącą filmowi, zawierającą wywiady z reżyserem Edwardem Bergerem i historykiem Danielem Schönpflugiem. Chociaż kocham aspekt książki, nie mogę znieść przypadków, w których wsparcie nie znajduje się w samej książce. Papier wypada zaraz po otwarciu pokrywy. To jest denerwujące, jeśli chodzi o domowe wideo.

All Quiet on the Western Front to film, który można obejrzeć na dużym ekranie telewizora. To ciężka godzina, bez względu na to, po której jesteś stronie. Film pokazuje, że bez względu na to, po której jesteś stronie, wojna to piekło.

Cechy:
komentarz głosowy
tworzenie cech
Oryginalna przyczepa
Zwiastun Stanów Zjednoczonych
Międzynarodowy zwiastun
Zwiastun

wideo:
Kodek: HEVC / H.265 (66,88 Mb/s)
Rozdzielczość: natywna 4K (2160p)
HDR: Dolby Vision, HDR10
Współczynnik proporcji: 2,39:1
Oryginalny współczynnik proporcji: 2,39:1

Mój głos:
Niemiecki: Dolby Atmos
Niemiecki: Dolby TrueHD 7.1 (48 kHz, 24-bitowy)
Angielski: DTS-HD Master Audio 5.1 (48 kHz, 16-bitowy)
Francuski: DTS-HD Master Audio 5.1 (48 kHz, 16-bitowy)
hiszpański: Dolby Digital 5.1 (448 kb/s)
Włoski: Dolby Digital 5.1 (448 kb/s)
Turecki: Dolby Digital 5.1
Polski: Dolby Digital 5.1 (448 kb/s)
ukraiński: Dolby Digital 5.1
Czeski: Dolby Digital 5.1
Węgierski: Dolby Digital 5.1 (448 kb/s)

napisy na filmie obcojęzycznym:
Angielski, Angielski SDH, Francuski, Niemiecki, Niemiecki SDH, Włoski, Portugalski, Hiszpański, Hiszpański SDH, Kataloński, Czeski, Czeski SDH, Duński, Holenderski, Fiński, Węgierski, Norweski, Polski, Szwedzki, Turecki, Ukraiński

READ  Europa: Dziwna opowieść o antyfaszystowskim filmie, którego naziści nie chcieli oglądać

minimum: Znakomity film o I wojnie światowej, który oferuje inne spojrzenie na okrucieństwa wojny.
czas pracy: 147 minut
ocena: S
Klasyfikacja wtyczek:
Ogólna ocena: