Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktywistka Greta Thunberg przewodzi protestowi w ostatnim dniu rozmów w Davos

Aktywistka Greta Thunberg przewodzi protestowi w ostatnim dniu rozmów w Davos

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg i inni wybitni działacze klimatyczni, w tym Vanessa Nakate i Helena Neubauer, zorganizowali wiec klimatyczny w piątek, ostatni dzień sesji panelowych na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii.

Thunberg spotkała się w czwartek na marginesie konferencji z szefem Międzynarodowej Agencji Energetycznej Fatihem Birolem i skrytykowała elity korporacyjne za ich bezczynność.

Powiedziała, że ​​przywódcy w Davos „podsycają zniszczenie planety”, inwestując w paliwa kopalne i stawiając na pierwszym miejscu krótkoterminowe zyski nad ludźmi dotkniętymi kryzysem klimatycznym.

Aktywiści wydali list wzywający szefów firm paliw kopalnych do wstrzymania wszystkich nowych projektów związanych z ropą naftową i gazem ziemnym, który podpisało prawie 900 000 osób.

Kliknij w powyższy obrazek, aby zobaczyć marsz.

Tegoroczne Forum nosiło tytuł „Współpraca w podzielonym świecie” i zakończyło się w piątek w porze lunchu, po pięciu intensywnych dniach prezentacji i dyskusji. Wśród prelegentów była przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. kanclerz Niemiec Olaf Schultz; prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

W tym roku wzięła w niej udział rekordowa liczba światowych liderów i ekspertów biznesowych; Ponad 1500 osób publicznych z blisko 700 organizacji.

READ  Pożary lasów nadal szaleją we Francji i Hiszpanii | Pożary lasów