Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktualności Rosja-Ukraina: Ukraiński dowódca chwali przełom na południu |  Wiadomość o wojnie między Rosją a Ukrainą

Aktualności Rosja-Ukraina: Ukraiński dowódca chwali przełom na południu | Wiadomość o wojnie między Rosją a Ukrainą

Dowódca walczący na południu powiedział agencji prasowej Reuters, że siły ukraińskie uważają, że przekroczyły najtwardszą linię obrony Rosji na południu i będą teraz mogły szybciej posuwać się naprzód.

W środę siły ukraińskie poinformowały, że podniosły flagę narodową w osadzie Ropotyn w południowym obwodzie zaporoskim, około 10 kilometrów na południe od frontowego miasta Orechów. Informowali także o sukcesach w okolicach wsi Mała Tokmashka.

„Na tym nie poprzestaniemy” – powiedział dowódca, który poprowadził część żołnierzy do Robotynia i użył pseudonimu „Kombat”.

„Potem mamy Berdiańsk, a potem jeszcze trochę. Natychmiast wyjaśniłem moim wojownikom: naszym celem nie są dwa roboty, naszym celem jest (morze) Azowskie”.

„Przeszliśmy przez zaminowane główne drogi. Dotarliśmy do tych linii, po których możemy się poruszać (do przodu). Jestem pewien, że stąd będziemy jechać szybciej” – powiedział Combat.

Combat powiedział, że siły ukraińskie wkroczyły teraz na terytorium, na którym znajdują się wyłącznie „rosyjskie grupy logistyczne”, i dał jasno do zrozumienia, że ​​nie spodziewa się, że przebicie się przez rosyjską obronę będzie tak trudne.

„Idziemy dalej, aby wyzwolić wszystkie nasze ziemie” – powiedział agencji Reuters.

Mapa Ukrainy z zaznaczeniem Melitopola, Robotynia i Małej Tokmashki [Al Jazeera]
READ  Aktualizacja tras w sieci Polskich Linii Lotniczych LOT