Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktualizacje wiadomości na żywo: agencja nadzoru ONZ przeprowadza inspekcje obiektów nuklearnych na Ukrainie po rosyjskich zarzutach

UBS odnotował 24-procentowy spadek zysku netto, ponieważ jego zamożni klienci powstrzymywali się od niespokojnych rynków, a przychody z bankowości inwestycyjnej malały.

Największa na świecie firma zarządzająca majątkiem odnotowała w trzecim kwartale zysk netto w wysokości 1,7 miliarda dolarów, przewyższając szacunki analityków na poziomie 1,5 miliarda dolarów, przy przychodach w wysokości 8,2 miliarda dolarów.

„Klienci nadal są zaniepokojeni utrzymującą się wysoką inflacją, wysokimi cenami energii, wojną na Ukrainie i pozostałymi skutkami pandemii” – powiedział prezes Ralph Hammers.

„W Szwajcarii wielu naszych klientów detalicznych i małych firm również odczuje zamieszanie w całej Europie, a my koncentrujemy się na wspieraniu ich podczas kryzysu energetycznego”.

Analitycy spodziewali się, że UBS będzie najsilniejszym europejskim bankiem w trzecim kwartale dzięki swojej działalności w zakresie zarządzania majątkiem, która korzysta z wyższych stóp procentowych, ale jego wyniki zostaną zniwelowane przez klientów unikających ryzyka, którzy wykonują mniej transakcji i gwałtowny spadek przychodów z bankowości inwestycyjnej . .

Ralph Hammers, dyrektor generalny UBS: „Klienci nadal są zaniepokojeni utrzymującą się wysoką inflacją, wysokimi cenami energii, wojną na Ukrainie i pozostałymi skutkami pandemii” © Walter Bieri/EPA-EFE

Wskaźnik kosztów do dochodów wzrósł o 3,1 punktu procentowego do 71,8 procent, choć nadal mieści się w docelowym przedziale 70-73 procent.

Pięć największych amerykańskich banków odnotowało 32 miliardy dolarów przychodów z bankowości inwestycyjnej za trzeci kwartał tego miesiąca, o 16 procent mniej niż rok wcześniej.

Przychody ze stałych dochodów, walut i towarów amerykańskich banków wzrosły w tym samym okresie o 23 procent, podczas gdy zwrot z kapitału spadł o 13 procent, a przychody z usług doradczych spadły o 54 procent.

Przychody z bankowości inwestycyjnej UBS spadły o 19 procent do 2 miliardów dolarów, przy czym przychody globalnego działu bankowego grupy, obejmującego działalność doradczą i rynki kapitałowe, spadły o 58 procent. Jednak rentowność rynków światowych spadła tylko o 1 procent, ponieważ spadek dochodów kapitałowych został zrekompensowany silnymi wynikami wymiany walut i cen.

READ  Starszy pracownik czołowej katarskiej akademii sportowej opublikował antygejowskie wideo