Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Potrzebujemy bezpośrednich rozmów z Rosją i wynegocjowania ugody | Obsada: Alexandria Ocasio-Cortez, Corey Bush, Barbara Lee, Ilhan Omar, Ayanna Presley i inni

Drogi panie prezydencie,

Piszemy z uznaniem za Wasze zaangażowanie w słuszną walkę Ukrainy z rosyjską agresją. Wasze poparcie dla samoobrony niezależnego, suwerennego i demokratycznego narodu zostało poparte przez Kongres, w tym poprzez różne środki na pomoc wojskową, gospodarczą i humanitarną, aby przyspieszyć tę sprawę. Polityka waszej administracji była decydująca, aby umożliwić narodowi ukraińskiemu, poprzez swoje mężne walki i heroiczne ofiary, poniesienie Rosji historycznej klęski militarnej, zmuszając Rosję do znacznego zredukowania zadeklarowanych celów inwazji.

Co najważniejsze, udało się to osiągnąć, podkreślając jednocześnie, że konieczne jest unikanie bezpośredniego konfliktu zbrojnego z Rosją, który mógłby doprowadzić do „III wojny światowej, czemu musimy dążyć do zapobieżenia”. Czy niebezpieczeństwo użycia broni jądrowej? szacowany być wyższy niż kiedykolwiek od szczytu zimnej wojny. Biorąc pod uwagę katastrofalny potencjał eskalacji nuklearnej i błędnej kalkulacji, który tylko wzrasta w miarę trwania tej wojny, zgadzamy się z waszym celem uniknięcia bezpośredniego konfliktu zbrojnego jako najwyższego priorytetu bezpieczeństwa narodowego.

Biorąc pod uwagę zniszczenia, jakie ta wojna spowodowała dla Ukrainy i świata, a także ryzyko katastrofalnej eskalacji, uważamy również, że w interesie Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i świata jest uniknięcie przedłużającego się konfliktu. Z tego powodu apelujemy o połączenie amerykańskiego wsparcia militarnego i gospodarczego dla Ukrainy z proaktywnym impulsem dyplomatycznym i podwojenie wysiłków w celu znalezienia realistycznych ram dla zawieszenia broni. To odpowiada twojemu Uznanie Że „musi tu być wynegocjowana ugoda”, a ty… odsetki Że Władimir Putin „nie ma teraz wyjścia, a ja staram się wymyślić, co z tym zrobić”.

Nie mamy złudzeń co do trudności związanych z zaangażowaniem Rosji, biorąc pod uwagę jej skandaliczną i nielegalną inwazję na Ukrainę oraz decyzję o dalszej nielegalnej aneksji ukraińskiego terytorium. Jeśli jednak istnieje sposób na zakończenie wojny przy jednoczesnym zachowaniu wolności i niezależności Ukrainy, obowiązkiem Ameryki jest podążanie wszystkimi drogami dyplomatycznymi w celu poparcia takiego rozwiązania, które jest akceptowane przez naród ukraiński. Takie ramy mają obejmować zachęty do zakończenia działań wojennych, w tym jakąś formę złagodzenia sankcji, i zjednoczyć społeczność międzynarodową w celu ustanowienia gwarancji bezpieczeństwa dla wolnej i niepodległej Ukrainy, które są akceptowane przez wszystkie strony, zwłaszcza Ukraińców. Alternatywą dla dyplomacji jest przedłużająca się wojna, z towarzyszącymi jej niepewnościami oraz katastroficznymi i nieznanymi zagrożeniami.

Inwazja rosyjska wyrządziła ogromne szkody ludności Ukrainy, powodując śmierć niezliczonych ukraińskich cywilów. Żołnierski13 mln osób zostało przesiedlonych, a niedawne zajęcie przez Rosję miast we wschodniej Ukrainie doprowadziło do najważniejszego momentu konfliktu i umocnienia rosyjskiej kontroli nad prawie 20% terytorium Ukrainy. Spierać się Zagraża Dziesiątki milionów więcej na całym świecie, ponieważ gwałtownie rosnące ceny pszenicy, nawozów i paliwa wywołały poważny kryzys głodu i ubóstwa na świecie. Wojna, która może trwać latami – i która prawdopodobnie będzie eskalować pod względem intensywności i zasięgu geograficznego – grozi wysiedleniem, zabiciem i rozpaleniem większej liczby Ukraińców, powodując głód, ubóstwo i śmierć na całym świecie. Konflikt przyczynił się również do wzrostu cen gazu i żywności w kraju, napędzając inflację i gwałtownie rosnące ceny ropy naftowej dla Amerykanów w ostatnich miesiącach. Ekonomiści uważają, że jeśli sytuacja na Ukrainie się ustabilizuje, niektóre spekulacyjne obawy, które prowadzą do wyższych kosztów paliwa, ustąpią i prawdopodobnie doprowadzą do spadku światowych cen ropy.

Zgadzamy się z kierownictwem wrażenie Nie jest rolą Ameryki wywieranie nacisku na rząd ukraiński w sprawie suwerennych decyzji i zasady, którą macie wymów to Że nie powinno być „nic o Ukrainie bez Ukrainy”. Ale jako prawodawcy odpowiedzialni za wydawanie dziesiątek miliardów dolarów amerykańskich podatników na pomoc wojskową w konflikcie, wierzymy, że takie zaangażowanie w tę wojnę pociąga za sobą również odpowiedzialność Stanów Zjednoczonych za poważne zbadanie wszystkich możliwych dróg, w tym bezpośredniej współpracy z Rosją, aby zminimalizować szkody i wesprzeć Ukrainę w osiągnięciu pokojowego rozwiązania.

W maju prezydent Zełenski, mimo opóźnionych negocjacji, powtarzać Że wojna „nie skończy się definitywnie inaczej niż przez dyplomację”, a tak było w przeszłości wyjaśniono Że „każda psychicznie zdrowa osoba zawsze wybiera drogę dyplomatyczną, bo wie: nawet jeśli jest trudna, może zapobiec utracie tysięcy, dziesiątek tysięcy… a być może milionów istnień”.

Podsumowując, wzywamy Państwa do podjęcia aktywnych wysiłków dyplomatycznych w celu poparcia wynegocjowanego porozumienia i zawieszenia broni, do podjęcia bezpośrednich rozmów z Rosją oraz do zbadania perspektyw nowego europejskiego układu bezpieczeństwa akceptowalnego dla wszystkich stron, który pozwoli na niezależną i niezależną suwerennej Ukrainy iw porozumieniu z naszymi ukraińskimi partnerami dążymy do szybkiego zakończenia konfliktu. Potwierdzając ten cel jako główny priorytet Ameryki.

Pramila Jayapal, członek Kongresu

Earl Blumenauer, kongresman

Corey Bush, kongresman

Jesus J „Choi” Garcia, kongresman

Raul Grijalva, kongresman

Sarah Jacobs, kongresman

Kongresman Ro Khanna

Barbara Lee, kongresman

Ilhan Omar, poseł na Sejm

Ayanna Pressley, członek Kongresu

Sheila Jackson Lee, kongresman

Mark Buchan, kongresman

Ndia M. Velazquez, członek Kongresu

Gwen S Moore, kongresman

Yvette de Clark, kongreswoman

Henry C „Hank” Johnson Jr., kongresman

Rashida Tlaib, poseł do Parlamentu

Alexandria Ocasio-Cortez, członek Kongresu

Mundir Jones, kongresman

Peter A DeFazio, kongresman

Jamal Bowman, kongresman

Mary Newman, kongresman

Alma S. Adams, kongresman

Chile Pingree, członek Kongresu

Jimmy Raskin, kongresman

Bonnie Watson Coleman, kongresman

Mark Takano, kongresman

Andre Carson, kongresman

Donald M. Payne Jr., kongresman

Marc Desolnier, kongresman

We wtorek członkowie Kongresu wycofali dostarczony mu list Joe Biden Poniedziałkowa noc.

READ  Coronavirus Live News: Indie zapewniają szczepienia wszystkim dorosłym, gdy kraj zbliża się do 20 milionów przypadków | wiadomości ze świata