Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktualizacje na żywo dotyczące burzy w Nowym Jorku: Nor'easter przynosi do miasta najwięcej śniegu w ciągu dwóch lat

Aktualizacje na żywo dotyczące burzy w Nowym Jorku: Nor'easter przynosi do miasta najwięcej śniegu w ciągu dwóch lat

Władze Nowego Jorku przygotowują się na nadchodzącą zimową burzę

We wtorek przez północno-wschodnie Stany Zjednoczone przeszła potężna burza zimowa, z ostrzeżeniami pogodowymi dla ponad 30 milionów ludzi.

Oczekuje się, że w Nowym Jorku spadnie do 8 cali śniegu, a w niektórych częściach New Jersey i południowo-zachodniego Connecticut może spaść do 15 cali.

W Nowym Jorku, Bostonie, Baltimore i Filadelfii również wystąpiły obfite opady śniegu, a szkoły w całych stanach zostały zamknięte. Ze względu na niebezpieczne warunki, w miarę możliwości, mieszkańcy zostali poproszeni o pozostanie z dala od dróg.

Wtorkowa burza śnieżna była pierwszym dużym wydarzeniem tego typu w Nowym Jorku od lutego 2022 r., w całym mieście wstrzymano ruch, a metro i inne sieci kolejowe zgłosiły opóźnienia.

W Stanach Zjednoczonych opóźnionych zostało ponad 1400 lotów, przy czym najbardziej dotknięte były lotniska LaGuardia i JFK w Nowym Jorku, Newark w New Jersey oraz Boston Logan.

1707852800

Jaka jest prognoza burz zimowych dla obszaru Nowego Jorku?

Narodowa Służba Meteorologiczna podała, że ​​ostrzeżenie przed burzą zimową obowiązuje do wtorku do godziny 18:00 czasu wschodniego.

Chociaż spadła już znaczna ilość śniegu, oczekuje się, że w północno-zachodnich hrabstwach Suffolk, północno-wschodnim, południowo-zachodnim, południowo-wschodnim Suffolk i północnym Nassau spadnie kolejne 2 cale.

Oczekuje się, że całkowita akumulacja śniegu wyniesie od sześciu do dziewięciu cali. Wiatr osiągał prędkość 35 mil na godzinę.

Meteorolodzy ostrzegali, że do wieczora warunki na drogach będą śliskie, a obfite opady śniegu na drzewach mogą spowodować opadnięcie porozrzucanych gałęzi, co może skutkować przerwą w dostawie prądu.

Pracownicy spacerują po peronie stacji kolejowej Long Island na Jamajce, gdy we wtorek na międzynarodowym lotnisku im. Johna F. Kennedy'ego pada śnieg.

(AP)

1707851431

Materiał poklatkowy z satelitów rejestrujących nieruchomy ruch w całych Stanach Zjednoczonych

Luiza Boyle13 lutego 2024 o godzinie 19:10

1707849871

Ostrzeżenia dotyczące wiatru i wybrzeża towarzyszą śniegowi

Narodowa Służba Meteorologiczna wydała ostrzeżenia przed burzami zimowymi dla obszaru Nowego Jorku do wtorku do godziny 18:00 czasu wschodniego.

Ze względu na przypływy wydano ostrzeżenia powodziowe i ostrzeżenia dla całego wybrzeża.

Według National Weather Service ostrzeżenie przed burzą obowiązywało dziś również dla wód oceanicznych.

Luiza Boyle13 lutego 2024 o godzinie 18:44

1707848971

ZOBACZ: We wtorek w rejonie Waszyngtonu zacznie padać śnieg

We wtorek rano śnieg zacznie docierać do obszaru Waszyngtonu

Luiza Boyle13 lutego 2024 o godzinie 18:29

1707847891

Większe opady deszczu nadejdą w kierunku zachodniego wybrzeża

Jak podało National Weather Service, w środę i czwartek do brzegu Pacyfiku dotrze nowy system burz, przynosząc nową falę wilgoci i obszary lokalnie intensywnych opadów na zachodnie wybrzeże.

Będzie to obejmować ulewne deszcze nad pasmami przybrzeżnymi północno-zachodniego Pacyfiku aż do północnej Kalifornii. Lokalnie można spodziewać się kilkucentymetrowego deszczu.

Dalej w głąb lądu, przez wyższe tereny Cascades i Sierra Nevada i stopniowo w kierunku północnych Gór Skalistych, opady te będą miały postać gęstego śniegu.

Do czwartku spodziewane jest od 1 do 2 stóp świeżego śniegu, z pojedynczymi większymi ilościami.

W ostatnich tygodniach zachodnie wybrzeże, zwłaszcza Kalifornię, nawiedziły atmosferyczne „rzeki na niebie”, co doprowadziło do gwałtownych powodzi, osunięć ziemi i burz śnieżnych w górach.

Lokalna mieszkanka sprawdza zniszczenia w domu sąsiadki po ulewnych deszczach i błocie w dzielnicy Beverly Glen w Los Angeles.

(Prawa autorskie 2024 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone.)

Luiza Boyle13 lutego 2024 o godzinie 18:11

1707846571

Wyścig o następcę Jorge Santosa w Kongresie osiąga burzliwy punkt kulminacyjny w Nowym Jorku

Były republikanin USA Tom Suozzi, demokrata, mierzy się z republikaninem Mazzie Pillipem, przedstawicielem okręgu, w wyścigu o miejsce w Izbie Reprezentantów, które zwolniło się po wyrzuceniu George'a Santosa z Kongresu.

Konkurs, który odbył się w dzielnicy obejmującej podmiejskie Long Island i niewielki zakątek Queens, dał podgląd strategii politycznych, jakie obie strony mogą zastosować jesienią, w ramach testowania przekazu kampanii na temat imigracji, aborcji i bezpieczeństwa publicznego. Oczekuje się, że w tym roku Nowy Jork będzie gospodarzem wielu wyścigów do Kongresu, a wybory specjalne mogą dostarczyć wskazówek na temat tego, jak ważne są dzielnice pól bitew.

Perspektywy na listopad mogą być jednak skomplikowane, biorąc pod uwagę fakt, że frekwencja, która i tak była niska ze względu na skrócenie wyborów, może zostać dodatkowo utrudniona przez burzę, która w dniu wyborów ma zrzucić na okolicę kilka cali śniegu. (AP)

Były republikanin George Santos w stanie Nowy Jork trzyma tabliczkę przed wystąpieniem republikańskiego kandydata na prezydenta byłego prezydenta Donalda Trumpa na wieczorze wyborczym w Nashua w stanie New Hampshire, wtorek, 23 stycznia 2024 r.

(AP)

Luiza Boyle13 lutego 2024 o godzinie 17:49

1707845491

Jeszcze w tym tygodniu w całych Stanach Zjednoczonych spodziewane są dalsze warunki zimowe

Według National Weather Service od jutra do czwartku przez region Central Plains, Środkowy Zachód i Wielkie Jeziora przejdzie słaba burza, przynosząc kilka cali śniegu.

Jednakże temperatury na dużych obszarach Środkowego Zachodu utrzymają się powyżej normy, a na północnym wschodzie temperatury będą nieco poniżej normy.

Pod koniec środy i czwartku zacznie napływać fala arktycznego powietrza z Kanady do północnych regionów High Plains, co przygotuje grunt pod niższe temperatury, które pojawią się w drugiej połowie tygodnia.

1707844471

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams odwiedza swoją starą szkołę publiczną, aby sprawdzić, jak przebiega odśnieżanie

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams odwiedził we wtorek Queens, aby obserwować operacje odśnieżania pługami Departamentu Sanitarnego.

Władze miejskie ostrzegły ludzi, aby w miarę możliwości trzymali się z daleka od dróg, ponieważ burza trwała przez cały wtorek.

Luiza Boyle13 lutego 2024 o godzinie 17:14

1707843511

Na zdjęciu: Loty odwołane i opóźnione na lotniskach w Nowym Jorku

Międzynarodowe lotnisko im. Johna F. Kennedy’ego, widoczne powyżej, odwołało we wtorek rano 184 loty

(AP)

We wtorek na międzynarodowym lotnisku im. Johna F. Kennedy'ego pracownicy sprzątają pas startowy po opadach śniegu

(Prawa autorskie 2024 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone.)

Śnieg pokrywa szyby samolotu zaparkowanego przy bramie lotniska JFK

(Prawa autorskie 2024 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone.)

Luiza Boyle13 lutego 2024 o godzinie 16:58

1707842491

Padający śnieg w Connecticut

Mieszkaniec Connecticut udostępnił we wtorek zdjęcie przedstawiające burzę „wymiotującą” śniegiem.

Michael Solomonides, samozwańczy entuzjasta pogody, zamieścił o godzinie 9:00 czasu wschodniego na X (wcześniej Twitterze) zdjęcie stert śniegu za oknem. Jak dotąd w East Farmington Heights spadło o 9,7 cala – dodał.

Luiza Boyle13 lutego 2024 o godzinie 16:41