Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Akt oskarżenia Donalda Trumpa na żywo: Były prezydent uderza w sędziego, zanim sam zgłosił się do nowojorskiego sądu

Akt oskarżenia Donalda Trumpa na żywo: Były prezydent uderza w sędziego, zanim sam zgłosił się do nowojorskiego sądu

Podpis pod zdjęciem: Marjorie Taylor Green

Kim jest kobieta prowadząca wiec popierający Trumpa przed budynkiem sądu w Nowym Jorku?

Marjorie Taylor Greene po raz pierwszy odcisnęła swoje piętno na amerykańskiej polityce jako obywatelska agitatorka, wygrywając wybory do Kongresu, a teraz stając się jednym z najwybitniejszych głosów opowiadających się za Donaldem Trumpem i broniących jego programu politycznego.

Jej pojawienie się jako headlinera na pro-Trumpowym wiecu w pobliżu gmachu sądu na Manhattanie, gdzie były prezydent będzie sądzony, tylko wzmacnia tę sytuację.

Green była źródłem kontrowersji przez cały okres swojej kariery politycznej, która rozpoczęła się, gdy rzuciła pracę jako instruktorka aerobiku w czasie kandydowania Trumpa na prezydenta w 2016 r. Zajmowała się teoriami spiskowymi związanymi z grupą Q-Anon, w tym zarzutami, że Demokraci prowadzili siatkę molestowania dzieci przed pizzerią w Waszyngtonie i że pożary w Kalifornii zostały wzniecone przez lasery satelitarne kontrolowane przez żydowski gang.

W 2019 roku, pracując dla konserwatywnego serwisu informacyjnego, prześladowała demokratycznych członków Kongresu na Kapitolu, oskarżając ich o zaniedbanie obowiązków. Po tym, jak została wybrana do Izby Reprezentantów w 2020 roku, została pozbawiona miejsca w komisjach kongresowych przez większość Demokratów z powodu jej życzliwej reakcji na groźby śmierci pod adresem demokratycznych urzędników w mediach społecznościowych.

Jej miejsca zostały odzyskane, gdy Republikanie przejęli izbę w 2022 roku, a ona stała się bliskim sojusznikiem przewodniczącego Izby, Kevina McCarthy’ego.

Na wiecu w Teksasie dwa tygodnie temu Trump powiedział, że Green powinien kandydować do Senatu USA w Georgii. Według doradcy Trumpa, Steve’a Bannona, jest ona również na jego krótkiej liście jako jego kandydatka na kandydata, jeśli w przyszłym roku zdobędzie nominację Republikanów.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o Green.