Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraina przechwytuje falę rosyjskich ataków dronów na duże miasto portowe

Ukraina przechwytuje falę rosyjskich ataków dronów na duże miasto portowe

Rosyjscy i białoruscy sportowcy taekwondo mają wziąć udział w mistrzostwach świata w przyszłym miesiącu po tym, jak światowy organ zarządzający sportem powiedział, że pozwoli im wrócić jako neutralni zgodnie z wytycznymi Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał w zeszłym tygodniu zalecenia dla sportowców z obu krajów, aby wrócili do międzynarodowych zawodów, ponieważ zostali oni zakazani w zeszłym roku w następstwie rosyjskiej inwazji na Ukrainę, którą Moskwa nazwała „specjalną operacją wojskową”.

Tenis stołowy, szermierka i judo to inne sporty olimpijskie, które ponownie zaakceptowały Rosjan i Białorusinów jako neutralne.

Mistrzostwa Świata w Taekwondo powiedziały, że komisja rewizyjna będzie nadzorować proces weryfikacji, aby „zapewnić ścisłą neutralność” poszczególnym sportowcom i wspierać osoby fizyczne po tym, jak rada zarządzająca spotkała się zdalnie na nadzwyczajnym spotkaniu w poniedziałek.

Organ z siedzibą w Korei Południowej dodał, że będzie postępował zgodnie z wytycznymi Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który stwierdził, że sportowcy, którzy wspierali wojnę lub którzy byli zakontraktowani przez agencję bezpieczeństwa narodowego lub wojsko ich kraju, powinni zostać wykluczeni.

„Mistrzostwa Świata w Taekwondo będą nadal wspierać ukraińskich sportowców, aby zapewnić im możliwość udziału w imprezach taekwondo” – poinformowała organizacja. Rada ponowiła swoje apele o pokój i solidarność ze społecznością olimpijską na Ukrainie.

Mistrzostwa Świata rozpoczną się 29 maja w Baku.

READ  Grek, który przeżył katastrofę łodzi z migrantami, przeżywa emocjonalne spotkanie ze swoim bratem | wiadomości ze świata