Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Agencja Kosmiczna Ost zapewnia, że ​​sektor ma wsparcie

Agencja Kosmiczna Ost zapewnia, że ​​sektor ma wsparcie

Australijska Agencja Kosmiczna twierdzi, że przyszłość jej flagowej inicjatywy „Księżyc na Marsa” jest zapewniona pomimo anulowania komponentu w ramach niedawnych cięć finansowych rządu federalnego.

Inicjatywa przemysłu kosmicznego powróciła do opinii publicznej w marcu, kiedy administrator Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) Bill Nelson i zastępca administratora Pamela Milroy odwiedzili Australię.

Aby uczcić to wydarzenie, Minister Przemysłu i Nauki Ed Hosek ogłosił dotacje w wysokości 8 milionów dolarów dla dwóch konsorcjów, które złożą oferty na zaprojektowanie i zbudowanie prototypowych pojazdów górniczych na Księżycu. prowadziła NASA projekt.

Zostanie wybrany konkurent, który przekształci swój prototyp w model produkcyjny dla proponowanej fazy II.

W maju rodzący się australijski przemysł kosmiczny stanął w obliczu serii głębokich cięć budżetowych, ale Australijska Agencja Kosmiczna (ASA) uspokaja sektor, że program jest bezpieczny.

powiedział rzecznik Kosmos W wiadomości e-mail informującej, że chociaż program Global Supply Chain Facilitation Program został przerwany, program Trailblazer i Supply Chain Capacity Improvement Grant and Repeater pozostaje w mocy.

„Budżet 2023-24 potwierdza finansowanie udanej inicjatywy Moon-to-Mars i jej różnych programów” – mówi rzecznik.

Finansowanie wyznaczonego programu zostało niedawno ponownie przydzielone, a wokół niego nagrodzonych zostało 10 projektów 40 mln dolarów na koniec czerwca.

„Dotacje na poprawę wydajności łańcucha dostaw, które były niezbędne do rozwoju australijskich firm kosmicznych i ich pomocy na rynkach międzynarodowych, są również w toku”.

ASA mówi, że przegląd jest wart 250 000 $ za trzy miesiące wkład Australii Dla NASA inicjatywa Moon to Mars, przeprowadzona przez międzynarodową firmę konsultingową Deloitte, była „standardowym ćwiczeniem ewaluacyjnym” przeprowadzonym dla „wszystkich rządowych programów grantowych”.

Raport, który ma się ukazać pod koniec tego miesiąca, nie „podsumowywał przyszłości inicjatywy”.

Przedstawiciele branży kosmicznej, z którymi rozmawiali Kosmos Nie można publikować z obawy przed utratą kontraktówI Mówią, że są coraz bardziej sfrustrowani widocznym brakiem zainteresowania ministra Hozika rodzącym się sektorem zaawansowanych technologii i zwracają uwagę na fakt, że Nie katalogowany Jako jeden z priorytetów ministra Hoska w ramach Funduszu Odbudowy. Zamiast tego poinstruowano ją, aby skierowała swoje wysiłki na technologie odnawialne i niskoemisyjne, nauki medyczne, zdolności obronne i „wartość dodaną” dla przemysłu rolnego i surowcowego.

Wskazują też na nieobecność ministra na kluczowych wydarzeniach, odwołanie Raportu o Strategicznej Modernizacji Kosmosu i jedynie spotkanie z wędrownymi urzędnikami NASA w Canberze.

Ale ASA twierdzi, że rząd federalny „nadal wspiera australijski sektor kosmiczny inwestycjami z różnych portfeli, w tym 34,2 miliona dolarów na podstawowe finansowanie Australijskiej Agencji Kosmicznej”.

Zauważa, że ​​australijskie start-upy kosmiczne dotknięte zmianą priorytetów rządu mogą zamiast tego szukać wsparcia z Narodowego Funduszu Odbudowy o wartości 15 miliardów dolarów.

„(Sektor) może ubiegać się o finansowanie w kluczowych obszarach priorytetowych, takich jak technologie prorozwojowe, obronność i transport.

„Małe firmy w tym sektorze mogą ubiegać się o finansowanie rozwoju i doradztwo w ramach nowego rządowego programu rozwoju przemysłu o wartości 392 milionów dolarów, ogłoszonego w ostatnim budżecie”.

SCINEMA trwa od 1 sierpnia do 31 sierpnia każdego roku. Zarejestruj się teraz, aby wziąć udział w festiwalu i oglądać filmy za darmo. Zarejestruj się teraz.


Magazyn Kosmos

Jimmy’ego Seidela

Jamie Seidel jest niezależnym dziennikarzem mieszkającym w Adelajdzie.

Czytaj fakty naukowe, a nie fikcję.

Nigdy nie było tak ważnego czasu na wyjaśnianie faktów, pielęgnowanie wiedzy opartej na dowodach i prezentowanie najnowszych odkryć naukowych, technologicznych i inżynieryjnych. Kosmos jest wydawany przez Royal Australian Institution, organizację charytatywną zajmującą się łączeniem ludzi ze światem nauki. Wkłady finansowe, bez względu na to, jak duże lub małe, pomagają nam zapewnić dostęp do wiarygodnych informacji naukowych w czasie, gdy świat najbardziej ich potrzebuje. Wesprzyj nas, przekazując darowiznę lub kupując subskrypcję już dziś.

READ  Głębokie trzęsienia ziemi ujawniają przerażające sekrety wewnętrznej Ziemi