Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Adnan Syed został ponownie skazany za morderstwo po apelacji rodziny Hae Min Lee

Adnan Syed został ponownie skazany za morderstwo po apelacji rodziny Hae Min Lee

Adnan Syed został uznany za winnego zabójstwa Adnana Syeda, który spędził ponad 20 lat w więzieniu, zanim został uniewinniony Przywrócony przez Maryland Sądu Apelacyjnego.

41-letni Syed został aresztowany w 1999 roku za zabójstwo kolegi z klasy, Hae Min Lee, chociaż zawsze utrzymywał, że jest niewinny. Historia sprawy została opisana w przebojowym podcaście seria. W 2022 roku lokalni prokuratorzy wycofują zarzuty przeciwko Syedowi, powołując się na nowe dowody DNA.

W swoim orzeczeniu, wydanym we wtorek, Sąd Apelacyjny w Mayland orzekł, że urzędnicy nie przekazali bratu Lee Young Lee wystarczającego powiadomienia i wyjaśnień na rozprawę we wrześniu 2022 r., ponieważ urzędnicy starali się uchylić pierwotny wyrok skazujący z 2000 r.

Według sądu pan Lee otrzymał powiadomienie z dwudniowym wyprzedzeniem o wniosku o eksmisję i za pośrednictwem poczty elektronicznej wyraził sprzeciw co do zamiaru odrzucenia sprawy przez państwo.

Orzeczenie komisji 2-1 mówi, że stan musi przeprowadzić nowe przesłuchanie, które będzie „zgodne z prawem i przejrzyste”, aby rozpatrzyć sprawę pana Syeda, WBAL raporty.

W sprzeciwie sędzia Stewart R. Berger argumentował, że pan Lee był w stanie fizycznie uczestniczyć w ostatecznej rozprawie.

„Pan Lee nie tylko brał udział w postępowaniu – choć wirtualnie – co było jego prawem wynikającym zarówno z Ustawy o prawach ofiar, jak i Ustawy o prawach ofiar, ale sędzia zezwolił zarówno panu Lee, jak i jego obrońcy na przemawianie w sądzie podczas rozprawy. postępowania, z czym zarówno ja, jak i większość zgadzamy się, że nie wymagał ustawy zasadniczej” – sędzia Berger książki.

Niezależny Skontaktuj się z prawnikiem pana Syeda w celu uzyskania komentarza.

READ  Wielka Brytania prawdopodobnie da zielone światło dla podróżowania do mniej niż 10 krajów UE | Podróże i wypoczynek

„Opowiadamy się za integralnością dowodów, które uniewinniły Adnana i wzywamy policję w Baltimore oraz biuro prokuratora okręgowego do znalezienia źródła DNA na bucie ofiary i znalezienia faktycznego zabójcy Hae Min Lee” – Rabia Chowdhury, przyjaciółka rodziny Syeda W. . publiczny obrońca jego niewinności, książki na Twitterze.

Rzecznik biura prokuratora generalnego Baltimore City powiedział, że wciąż analizuje decyzję.

„Musimy pozwolić, aby proces odwoławczy trwał, a pan Syed i jego zespół prawny mogli złożyć odwołanie do Sądu Najwyższego stanu Maryland i musimy szanować ich prawa do tego, dopóki te prawa nie zostaną wysłuchane lub wniosek zostanie odrzucony; jesteśmy w ślepym zaułku” – powiedział rzecznik. Niezależny w oświadczeniu. Wszelkie dalsze uwagi byłyby w tej chwili przedwczesne.

Sprawa prawdopodobnie trafi do stanowego sądu najwyższego.

Nie jest jasne, czy pan Syed będzie musiał wrócić do więzienia. Od czasu wyjścia z więzienia jest panem Sid zatrudniony przez Inicjatywę Więziennictwa i Sprawiedliwości Uniwersytetu Georgetown.

Rodzina Lee powiedziała, że ​​nie zgadza się z tym, jak prokuratorzy poradzili sobie z terminem sprawy.

„Wszystko, czego szukają, to to, czego wymaga prawo – pełne przesłuchanie dowodowe, w którym mogą w znaczący sposób uczestniczyć, oraz przesłuchanie, w którym odpowiednie dowody zostaną upublicznione”, Steve Kelly, ich adwokat, Powiedział ostatni rok.