Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Adnan Syed został ponownie skazany za morderstwo po apelacji rodziny Hae Min Lee

Adnan Syed został uznany za winnego zabójstwa Adnana Syeda, który spędził ponad 20 lat w więzieniu, zanim został uniewinniony Przywrócony przez Maryland Sądu Apelacyjnego.

41-letni Syed został aresztowany w 1999 roku za zabójstwo kolegi z klasy, Hae Min Lee, chociaż zawsze utrzymywał, że jest niewinny. Historia sprawy została opisana w przebojowym podcaście seria. W 2022 roku lokalni prokuratorzy wycofują zarzuty przeciwko Syedowi, powołując się na nowe dowody DNA.

W swoim orzeczeniu, wydanym we wtorek, Sąd Apelacyjny w Mayland orzekł, że urzędnicy nie przekazali bratu Lee Young Lee wystarczającego powiadomienia i wyjaśnień na rozprawę we wrześniu 2022 r., ponieważ urzędnicy starali się uchylić pierwotny wyrok skazujący z 2000 r.

Według sądu pan Lee otrzymał powiadomienie z dwudniowym wyprzedzeniem o wniosku o eksmisję i za pośrednictwem poczty elektronicznej wyraził sprzeciw co do zamiaru odrzucenia sprawy przez państwo.

Orzeczenie komisji 2-1 mówi, że stan musi przeprowadzić nowe przesłuchanie, które będzie „zgodne z prawem i przejrzyste”, aby rozpatrzyć sprawę pana Syeda, WBAL raporty.

W sprzeciwie sędzia Stewart R. Berger argumentował, że pan Lee był w stanie fizycznie uczestniczyć w ostatecznej rozprawie.

„Pan Lee nie tylko brał udział w postępowaniu – choć wirtualnie – co było jego prawem wynikającym zarówno z Ustawy o prawach ofiar, jak i Ustawy o prawach ofiar, ale sędzia zezwolił zarówno panu Lee, jak i jego obrońcy na przemawianie w sądzie podczas rozprawy. postępowania, z czym zarówno ja, jak i większość zgadzamy się, że nie wymagał ustawy zasadniczej” – sędzia Berger książki.

Niezależny Skontaktuj się z prawnikiem pana Syeda w celu uzyskania komentarza.

READ  Francja opisuje Wielką Brytanię jako „młodszego partnera” w umowie z okrętami podwodnymi, podczas gdy Niemcy ostrzegają, że zagraża jedności Zachodu

„Opowiadamy się za integralnością dowodów, które uniewinniły Adnana i wzywamy policję w Baltimore oraz biuro prokuratora okręgowego do znalezienia źródła DNA na bucie ofiary i znalezienia faktycznego zabójcy Hae Min Lee” – Rabia Chowdhury, przyjaciółka rodziny Syeda W. . publiczny obrońca jego niewinności, książki na Twitterze.

Rzecznik biura prokuratora generalnego Baltimore City powiedział, że wciąż analizuje decyzję.

„Musimy pozwolić, aby proces odwoławczy trwał, a pan Syed i jego zespół prawny mogli złożyć odwołanie do Sądu Najwyższego stanu Maryland i musimy szanować ich prawa do tego, dopóki te prawa nie zostaną wysłuchane lub wniosek zostanie odrzucony; jesteśmy w ślepym zaułku” – powiedział rzecznik. Niezależny w oświadczeniu. Wszelkie dalsze uwagi byłyby w tej chwili przedwczesne.

Sprawa prawdopodobnie trafi do stanowego sądu najwyższego.

Nie jest jasne, czy pan Syed będzie musiał wrócić do więzienia. Od czasu wyjścia z więzienia jest panem Sid zatrudniony przez Inicjatywę Więziennictwa i Sprawiedliwości Uniwersytetu Georgetown.

Rodzina Lee powiedziała, że ​​nie zgadza się z tym, jak prokuratorzy poradzili sobie z terminem sprawy.

„Wszystko, czego szukają, to to, czego wymaga prawo – pełne przesłuchanie dowodowe, w którym mogą w znaczący sposób uczestniczyć, oraz przesłuchanie, w którym odpowiednie dowody zostaną upublicznione”, Steve Kelly, ich adwokat, Powiedział ostatni rok.