Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aby uchronić Ziemię przed rozwojem, Śmiarowscy kupują 5J Creamee w Whately

Aby uchronić Ziemię przed rozwojem, Śmiarowscy kupują 5J Creamee w Whately

Data publikacji: 21.06.2020 14:53:12

Wreszcie – przez dwie dekady można było wybrać się na River Road na lody w upalny letni dzień lub delektować się ulubionym polskim daniem. Ale wraz z zamknięciem 5J Creamee i Pasiecnik Farmstand ta tradycja była zagrożona – dopóki inny miejscowy rolnik i jego rodzina nie wystąpili.

Teddy Śmiarowski III, z Smiarowski Farmstand and Creamy w Sunderland, kupił nieruchomość i otworzył Simmers Creamy przy 5J Place, który został zamknięty z końcem sezonu 2022. Simmers Creamy miał miękkie otwarcie z lodami 26 maja i zacznie serwować smażone , polskie i ranczo jedzenie w ten weekend w przeszłości.

Chociaż Śmiarowski nie szukał aktywnie dodatkowej lodziarni ani stoiska rolniczego, Smiarowski powiedział, że słyszał rozmowy o potencjale zagospodarowania terenu — w tym na pierwotnym wykazie nieruchomości — i zdecydował, że może zachować ducha 5J Creamee i Pasiecnik Farmstand żyje, z zapewnieniem, że 32-hektarowa posiadłość zachowa swój rolniczy charakter.

„Jako rodzina będziemy kontynuować rolnictwo przez pokolenia” — powiedział Smyarovsky. „Cieszymy się, że możemy go przejąć i zatrzymać w rodzinie i zachować lokalnie… Nie chcemy zagospodarowywać ziemi”.

Codzienne operacje będą obsługiwane przez dyrektor Claire Patton, która powiedziała, że ​​firma jest „gotowa do działania”, ponieważ letnie temperatury napędzają popyt na lody. Śmiarowski wraz z czterema wujami będzie serwował świeże produkty, takie jak ziemniaki, szparagi i truskawki, z których słynie rolnicza rodzina.

Śmiarowski powiedział, że w miarę rozwoju nowego biznesu chce przenieść niektóre z udanych sprzedaży i wydarzeń organizowanych przez Smiarowski Farmstand i Creamy po drugiej stronie rzeki w Sunderland, takich jak pokazy dyni, do Whately.

„Utrzymujemy to w prostocie. Chcemy wykonać dobrą robotę i uszczęśliwić wszystkich. Jest tak dużo miejsca i tak duży potencjał do zrobienia”.

Simmers Creamy ma wystarczającą liczbę pracowników na stoisko z lodami, powiedział Patton, ale firma szuka kucharza. Każdy zainteresowany aplikowaniem powinien pytać na stoisku.

READ  Firma miliardera warta ponad 100 miliardów Ksh do działania twierdzi, że bogactwo nie jest jego Kenia News

Farm Stand ma długą historię, sięgającą późnych lat 90., kiedy James Basicnick założył ją jako niewiele więcej niż wózek z truskawkami. Ostatecznie Pasiecnik kupił gospodarstwo ziemniaczane swojego ojca w 2000 roku, a on i jego rodzina uprawiali 5J Creamee i Pasiecnik Farmstand na farmie i stoisku z lodami, którym jest dzisiaj. Pasiecnik zmarł w styczniu 2022 roku, a tego lata interes przejęły jego córki. Wiosną tego roku nieruchomość została wystawiona na sprzedaż przez brokerów społeczności Coldwell Community Banker Community.

Na początku Simmers Creamy Śmiarowski powiedział, że chciałby zadedykować go swojej babci, Eleanor, która zmarła w lutym. Powiedział też, że wiedział, że Paschenik byłby szczęśliwy wiedząc, że jego ziemia jest nadal wykorzystywana do celów rolniczych, a nie rozwojowych.

„Chcemy to kontynuować” – powiedział.

Simmers Creamy znajduje się przy 255 River Road i jest otwarte codziennie. Serwuje lody od 11:00 do 20:00 i będzie serwować jedzenie od południa do 19:00

Z Chrisem Larrabee można się skontaktować pod adresem [email protected] lub pod numerem 413-930-4081.