Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

3. Brygada Lotnictwa Bojowego organizuje uroczystość przekazania władzy w Polsce |  Artykuł

3. Brygada Lotnictwa Bojowego organizuje uroczystość przekazania władzy w Polsce | Artykuł

POWIDZ, Polska – Brygada Lotnictwa Bojowego 1. Dywizji Pancernej, 3. Brygada Lotnictwa Bojowego, 3. Dywizja Piechoty przejęła odpowiedzialność za lotnisko Atlantic Resolve podczas ceremonii przekazania władzy w 33. Bazie Lotniczej. 10 maja 2023 r.Pułkownik armii amerykańskiej John Morris, 1. Dywizja Pancerna, Brygada Lotnictwa Bojowego, po lewej, generał dywizji David Hodne, 4. Dywizja Piechoty, środek i dowódca 3. Skrzydła Powietrznego, płk Eric Kovac, 3. Dywizja Piechoty, 33. Siły Powietrzne, na 10 maja 2023, w Polsce Stańcie razem przed AH-64E Apache po przekazaniu władzy w bazie Bowitz. Misją 4. Dywizji Piechoty w Europie jest angażowanie się w międzynarodowe szkolenia i ćwiczenia na całym kontynencie. Współpracuje z sojusznikami NATO i regionalnymi partnerami w zakresie bezpieczeństwa, aby zapewnić niezawodne siły bojowe dla V Korpusu, sił amerykańskich wysuniętych do przodu w Europie. (Zdjęcie US Army autorstwa Spc Williama Thompsona)
(Źródło zdjęcia: zdjęcie spc. Williama Thompsona)

Zobacz oryginał

Tłem dla uroczystości, które odbyły się w polskim hangarze lotniczym C-130, były amerykańskie AH-64E, HH-60M i UH-60M oraz MQ-1C. Flagi narodowe Polski i Stanów Zjednoczonych powiewały jednocześnie, a formacje wojsk wspaniale eksponowały słynne naszywki „Skała Marny” i „Old Ironsides”.

Uroczystościom przewodniczył gen. dyw. David M. Hodne, dowódca 4. Dywizji Piechoty. Lokalni partnerzy społeczni, wojskowi i cywile, oraz Brygada Sokoła rozwinęli swoje barwy, gdy Żelazne Orły przywdziały swoje barwy na triumfalny powrót do Fort Bliss w Teksasie, wyznaczając oficjalny początek ich europejskiego cyklu Zapewnij, Odstrasz i Wzmocnij. .

„Od rozpoczęcia misji w sierpniu 2022 r. 1 AD CAB wykonała ponad 8000 godzin lotu w dziewięciu krajach i 15 międzynarodowych ćwiczeniach wspierających Operations Assure, Deter and Reinforce” – powiedział Hodne. „Iron Eagles ugruntowali swoją pozycję jako jeden z najlepszych CAB w armii amerykańskiej.

Misja Żelaznych Orłów wreszcie dobiegła końca.

„Zdecydowany sposób, w jaki zareagowała 1. AD CAB, przypomina nam wszystkim o znaczeniu utrzymania gotowości jako siły” – powiedział Hodne. „Żelazne Orły… wy, rekruci do Fort Bliss w Teksasie, wiedzcie, że zrobiliście wszystko, o co was poprosiliśmy, zgodnie z najwyższymi standardami”.

Rozpoczyna się misja Brygady Sokoła.

„Z przyjemnością witam i mam nadzieję, że 3 CAB będzie umiejętnie wspierać misję TF IV i V Korpusu mającą na celu wzmocnienie wschodniej flanki NATO i zaangażowanie się w wielonarodowe ćwiczenia w celu zwiększenia gotowości TF IV, naszych sojuszników i partnerów” – podsumował Hodne. „Sposób, w jaki wpłynąłeś do teatru, pokazał twój profesjonalizm, twoje umiejętności i chęć wykonania pracy. Spełnisz wszystkie zadania”.

Po Hodne płk John A. Morris III, dowódca 1 AD CAB, przemówił do publiczności i swoich żołnierzy.

„W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy mieszkaliśmy i szkoliliśmy się wraz z naszymi przyjaciółmi i sojusznikami w całej Europie” – powiedział Morris. „Nasza misja jest prosta: budować nowe partnerstwa, budować gotowość, zwiększać interoperacyjność i poprawiać więź między przyjaznymi i partnerskimi siłami zbrojnymi. Stoję przed Tobą pokornie. Nie tylko dzięki niezwykłym wysiłkom każdego z Żelaznych Żołnierzy, którzy poświęcili się tej misji w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy, ale także dzięki wielu przyjaciołom i partnerom, z którymi trenowaliśmy podczas pobytu w Europie”.

Po Morrisie dowódca 3. CAB płk Eric Vanek zwrócił się do generała dywizji Hodne, społeczności polskiej i jego żołnierzy bałkańskich.

„Przekazanie władzy potwierdza, że ​​3. Brygada Lotnictwa Bojowego z powodzeniem powróciła na europejski teatr działań z bardzo uczciwą misją” – powiedział płk Eric Vanek, dowódca 3. CAB. „Pułk Sokoła sprowadza wyszkolonych, zdyscyplinowanych i wysoko wykwalifikowanych żołnierzy, którzy są zdecydowanie oddani naszej misji oraz naszym sojusznikom i partnerom. Jesteśmy gotowi do walki”.

Dysponuje teraz potężną eskadrą bałkańską i najlepszymi możliwościami w zakresie transportu powietrznego, aby wspierać i szkolić naszych partnerów z NATO w całej Europie.

Vanek zakończył stanowczym przypomnieniem dla wszystkich zagranicznych okupantów. „3rd CAB, armia Stanów Zjednoczonych i nasi sojusznicy nigdy nie będą zagrożeni, nigdy nie będą zagrożeni, nigdy nie zostaną zaatakowani. Jesteśmy gotowi przyjąć naszą misję, rozszerzyć interoperacyjność i budować. Krytyczne relacje. „

Brygada Sokoła działa głównie poza Polską, ale ma wysunięte bazy operacyjne w innych krajach, takich jak Niemcy, Łotwa, Rumunia i Turcja. Pułk jest wyrównany pod dowództwem zadaniowym 4. Dywizji Piechoty Naprzód. 4ID to element dowodzenia misją osady atlantyckiej od lutego 2023 r.

Armia Stanów Zjednoczonych w Europie i Afryce przewodziła wysiłkom lądowym Departamentu Obrony Atlantic Resolve, rotując jednostki z CONUS do Europy od kwietnia 2014 r. Istnieją cztery rodzaje cykli rozmieszczania sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych na Atlantyku – opancerzony, lotniczy, trwały oddział zadaniowy i kwatera główna dywizji. Jednostki rotacyjne prowadzą szkolenia bilateralne, wspólne i międzynarodowe w kilkunastu krajach. Atlantic Resolve jest finansowany przez Europejską Inicjatywę Odstraszania, która pomaga USA poprawić odstraszanie, zwiększyć gotowość i wspierać NATO.

W przypadku zapytań mediów dotyczących Atlantic Resolve, wyślij e-mail na adres [email protected].

Aby uzyskać więcej informacji, wyślij e-mail na adres [email protected].

READ  Korea omawia możliwości finansowania wsparcia eksportu broni do Polski