Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

2023 ILCA 6 Mistrzostwa Świata Juniorów i Mężczyzn w Gdyni Dziwono, Polska

2023 ILCA 6 Mistrzostwa Świata Juniorów i Mężczyzn w Gdyni Dziwono, Polska

2023 ILCA 6 Mistrzostwa Świata Juniorów i Mężczyzn Polska, Gdmina Dziwonów – Dzień 1

Przez ILCA w dniu 4 lipca 22:23 PDT
1-9 lipca 2023 r

2023 ILCA 6 Mistrzostwa Świata Juniorów i Mężczyzn w Gdyni Dziwono, Polska2023 ILCA 6 Mistrzostwa Świata Juniorów i Mężczyzn Dzień 1 © Marek „Wilku” Wilczek


We wtorek odbył się pierwszy dzień Mistrzostw Świata Juniorów i Mężczyzn ILCA 6 2023, którego gospodarzem była Gdmina Dziwonow. 373 żeglarzy reprezentujących 48 krajów korzysta z doskonałych warunków do rozpoczęcia tygodniowej imprezy. Dwa wyścigi rozegrano przy wietrze z południowego zachodu, średniej sile 17-20 węzłów w porywach do 25 węzłów i bezchmurnym niebie nad wodami Dzivna.

Siedem flot zostało podzielonych na dwie sekcje kursu, a żeglarze wyszli na wodę z podekscytowaniem i entuzjazmem w wietrznych, wzburzonych warunkach.

W kategorii juniorów trzech żeglarzy po dzisiejszych dwóch wyścigach zakończyło z trzema punktami. Włoszka Mattia Cesana, dwukrotna młodzieżowa mistrzyni świata ILCA 6, była jednym z trio, obok Chorwata Lavre Bakotica i Polaka Filipa Olszewskiego.

W kategorii juniorek Roos Wind z Holandii objęła dziś prowadzenie w obu wyścigach. Włoszka Maria Vittoria Arseni i Ginevra Caracciolo zajmują drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej z odpowiednio trzema i czterema punktami.

W kategorii mężczyzn Chorwat Alex Civinar wygrał dziś oba wyścigi i zdobył tytuł. Oliver Allen-Wilcox z Wielkiej Brytanii jest drugi z pięcioma punktami, remisując z Nikolą Goluboviciem z Czarnogóry.

Pod koniec bezproblemowego dnia regat marynarze wrócili na brzeg i czekała na nich pizza. Na jutro zaplanowano dwa kolejne wyścigi, z pierwszym sygnałem ostrzegawczym o godzinie 12:00. Partnerami organizacyjnymi są Gmina Dzivnov wraz z Klubem Żeglarskim Baltic Dzivnov i ILCA.


Pełne wyniki można znaleźć tutaj.

READ  Dzisiejsza runda wiadomości w Polsce – pierwsze wiadomości