Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Żydzi w sporcie Seminarium jidysz w Polsce – The Forward

Żydzi w sporcie Seminarium jidysz w Polsce – The Forward

Tego lata z siedzibą w Warszawie Fundacja Shalom i Centrum Kultury Jidysz jego gospodarz 21. Międzynarodowe Letnie Sympozjum Języka i Kultury JidyszOdbędzie się zarówno w Warszawie, jak i online.

Seminarium obejmuje dwutygodniowe i trzytygodniowe kursy językowe od poziomu początkującego do zaawansowanego. Zajęcia trwają 3 1/2 lub 4 godziny dziennie.

Termin składania wniosków o stypendia w ramach programu upływa 30 maja.

Każdy kurs dla zaawansowanych prowadzony w języku jidysz ma określony temat. Badaczka jidysz i tłumaczka Natalia Krinicka podzieli się wspomnieniami, wierszami, opowiadaniami i przysłowiami związanymi ze zdrowiem fizycznym i psychicznym w jidysz.

Krynica poprowadzi także kurs dotyczący wizerunku i stereotypów kobiet żydowskich i nieżydowskich w literaturze jidysz.

Jidyszolog i odwracanie uwagi Autor Philip Schwartz podzieli się wspomnieniami, artykułami z przedwojennych magazynów w języku jidysz oraz beletrystyką związaną z grami, szachami i grami dla dzieci żydowskich. Wśród lektur: Utwór o żydowskich dziewczynach grających w koszykówkę Witebsk 1920 i o innym legendarnym siłaczu Zische Breitbart.

Seminarium obejmie dwie prelekcje w języku angielskim na temat sportu i męskości wśród Żydów przedwojennej Polski. Wykład poprowadzi Piotr Nasruk, Kurator Bramy Grotskiej-Teatru NN w Polsce. Cel celów: historia i polityka przedwojennych igrzysk żydowskich w Lublinie.

Inni ludzie mówią, Prezentuje Marius Kassewiak, historyk społeczny i kulturowy współczesnej Europy Wschodniej i Ameryki Łacińskiej., będzie Pokazywanie chłopców: polsko-żydowskich siłaczy i bokserów oraz zmieniające się koncepcje męskości.

Aby zarejestrować się na warszawski letni program jidysz lub ubiegać się o stypendium, Kliknij tutaj.

READ  100 000 ukraińskich uchodźców znajduje pracę w Polsce - EURACTIV.com