Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska wraca do elitarnego hokeja na lodzie

Polska awansowała do czołówki męskiego hokeja na lodzie, na co czekała od 1992 roku. Zwycięstwo nad Rumunią w niedawnych Mistrzostwach Świata Mężczyzn Division IA w Nottingham przywróciło Polskę do elity międzynarodowego hokeja.
Polska drużyna zajęła drugie miejsce w mistrzostwach. Według danych Polskiego Związku Hokeja na Lodzie (PZHL) reprezentacja Polski w hokeju na lodzie mężczyzn pokonała Litwę 7:0, Włochy 4:2, Koreę Południową 7:0 i Rumunię 6:2 w czterech meczach. Polska prowadzona przez Słowaka Roberta Kalabara przegrała w dogrywce z Wielką Brytanią 5:4.

Polska przystąpiła do turnieju zajmując 22. miejsce w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF). Teraz powraca do elitarnej puli po ponad dwudziestoletniej przerwie.
„To naprawdę niesamowite” – powiedział kapitan Christian Dziubiski. – Od dziecka czekałem na powrót Polski do pierwszej ligi. Napastnik Alan Ayszarczyk powiedział: „Wspaniale. Pracowałem na to przez całe życie. Wszyscy to robimy. Teraz marzenie każdego się spełniło”.
W przyszłym roku Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie IIHF w Czechach zmierzą się z elitarnymi drużynami hokejowymi, takimi jak Polska, Kanada, USA, Szwecja i Finlandia.
Dzięki mamo!
John Tavares to jeden z najlepszych graczy NHL, numer 1 w klasyfikacji generalnej New York Islanders, który jest obecnie napastnikiem i kapitanem Toronto Maple Leafs.
John jest Polakiem ze strony matki i Portugalczykiem ze strony ojca. Być może słyszałeś o wuju Johna o tym samym imieniu — tak, o bracie jego ojca, Johnie Tavaresie, graczu lacrosse, który dokonał wielu wyczynów z Buffalo Bandits.
Matka Jana Barb była jednym z 10 dzieci urodzonych przez polskich emigrantów Bolesława i Josefę Koval. Jego ojciec pracował w kopalni niklu Sudbury, a matka była woźną w miejscowej szkole.
Kilka lat temu artykuł z Toronto Life mówił o wczesnych latach Johna, a zwłaszcza o roli, jaką odegrała jego matka. Podczas gdy jego tata, Joe, pracował na budowach, Barb wcielił się w rolę hokejowej mamy, wożąc Johna z ringu na ring na mecze, treningi i jazdę na łyżwach.
„W świecie zdominowanym przez hokejowych tatusiów, Barb jest nieobecna”, zgodnie z historią. „Na początku większość mężczyzn omijała ją szerokim łukiem. Ale kiedy zobaczyli, do czego zdolny jest John, nie mogli się powstrzymać i trochę się do siebie zbliżyli. 'Gdzie jest twój mąż?’ Na co Barb kiedyś odpowiedział: „Może z twoją żoną”.
Barb musiał być uszczęśliwiony, widząc, że John zdobył miejsce w legendzie Maple Leafs, strzelając zwycięskiego gola w dogrywce w 6. meczu przeciwko Tampa Bay. Ten gol dał Maple Leafs awans do drugiej rundy po raz pierwszy od 2004 roku.
Suhr oddaje
Jen Chur, wielka mistrzyni skoku o tyczce, została niedawno zatrudniona jako asystentka trenera lekkoatletyki w swojej macierzystej uczelni, Roberts Wesleyan University w Rochester. 41-letni olimpijczyk wycofał się z zawodów w czerwcu ubiegłego roku, ale teraz pracuje z aspirującymi młodymi sportowcami.
Jennifer Lynn Stucinski urodziła się we Fredonii w rodzinie właścicieli sklepów spożywczych Marka i Sue Stucinskich. Był zaangażowany w sport w młodym wieku, grając w softball w wieku 6 lat. Roberts uczęszczał do Wesleyan, grając w koszykówkę i kończąc szkołę jako najlepszy strzelec wszechczasów (1819 punktów). Startowała w różnych konkurencjach (bieg przez płotki, skok wzwyż, rzut oszczepem) w drużynach lekkoatletycznych, ale w skoku o tyczce startowała dopiero w seniorce.
Zdobyła złoto i srebro, była trzykrotną olimpijką i została największą amerykańską tyczką kobiet. Był numerem jeden w Ameryce w skoku o tyczce od 2006 roku aż do przejścia na emeryturę i wygrał łącznie 17 mistrzostw USA.
Dzwonię do wszystkich
Fani Jankesów!
Dla wszystkich fanów Yankee – a wiem, że jest ich wielu – warto zaplanować wycieczkę do Bronxu na Polish Heritage Night na Yankee Stadium. W ramach pojedynku z Texas Rangers, 23 czerwca rozpocznie się o 19:05. Jeśli kupisz bilet na mecz, możesz dostać czapkę baseballową Polska, torbę sportową i figurkę Derek Jeter Captain American (jestem prawie pewien, że nie jest Polakiem). Bobbleheads są ograniczone, więc bądź tam wcześnie.

READ  Amerykańscy dziennikarze do polskich liderów: Hands of Free Press