Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zniszczona przez pandemię Sewilla ma nadzieję na zwiększenie turystyki w strefie euro euro

wydane w: Średnia:

Sewilla (Hiszpania) (AFP)

Sektor turystyczny w Sewilli, który uderzył w pandemię, ma nadzieję, że uda mu się strzelić w ramię dzięki podjętej w ostatniej chwili decyzji UEFA o wyznaczeniu tego południowo-hiszpańskiego miasta na gospodarza meczów Euro 2020.

Podczas gdy pod koniec miesiąca do miasta przyjadą tysiące kibiców, hotele, restauracje i bary ostrzegają, że to wydarzenie nie wystarczy, aby zrekompensować załamanie biznesu spowodowane kryzysem zdrowotnym.

„To pierwszorzędne przedstawienie” – powiedział Antonio Munoz, członek rady miejskiej odpowiedzialny za turystykę.

„To remis, aby przywrócić atrakcyjność tego miasta, które zawsze musiało przyciągać”.

W kwietniu UEFA wybrała Sewillę, aby zastąpić Bilbao w północnej Hiszpanii jako miasto gospodarza przełożonego turnieju piłki nożnej.

Bilbao zostało usunięte, ponieważ nie było w stanie zagwarantować, że organizatorzy będą mogli gościć fanów na stadionie na mecze ze względu na surowe środki antywirusowe obowiązujące w regionie.

Na 64-tysięcznym stadionie La Cartuja w Sewilli rozegrane zostaną wszystkie trzy mecze hiszpańskiej grupy E ze Szwecją, Polską i Słowacją, a także mecz 1/8 finału w drugiej połowie czerwca.

Pojemność obiektu będzie ograniczona do około 25 procent, czyli 16 000 osób.

Rada Miasta Sewilli spodziewa się, że mecze przyciągną około 70 000 odwiedzających, zapewniając bezpośredni wpływ ekonomiczny na prace o wartości 61 milionów euro (75 milionów dolarów).

# zdjęcie 1

Antonio Luc, prezes Stowarzyszenia Gościnności w Sewilli, powiedział, że turyści będą mile widziani „z otwartymi ramionami”, ale pieniądze, które wydadzą, bledną w porównaniu z dochodami utraconymi przez sektor.

Poza strefą euro, dodał Locke, 2021 będzie „skomplikowany”, co nie przewiduje, że przychody sektora hotelarskiego powrócą do poziomu sprzed pandemii do 2023 roku.

– 'On jest martwy’ –

Sewilla, ze swoją słoneczną pogodą, tańcami flamenco i zabytkami, takimi jak gotycka katedra, jest trzecim najczęściej odwiedzanym miastem w Hiszpanii.

READ  Kluczowe wydarzenia w regionie EMEA w przyszłym tygodniu | stan

Sektor turystyczny odpowiada za 18 procent produkcji gospodarczej miasta.

# zdjęcie 2

Jednak przychody sektora hotelarskiego spadły do ​​640 milionów euro w 2020 roku z 1,6 miliarda w poprzednim roku, ponieważ pandemia wstrzymała podróże po całym świecie.

Według Hospitality Association, ten spadek działalności doprowadził do tego, że jedna na pięć firm zamyka swoje drzwi.

Spadek liczby odwiedzających można odczuć na wąskich uliczkach starej żydowskiej dzielnicy Sewilli, dzielnicy Santa Cruz.

„Tutaj połowa sklepów jest zamknięta. Ona nie żyje” – powiedziała Maria Menendez, która prowadzi sąsiednią kawiarnię, wskazując na zamknięty sklep po drugiej stronie ulicy.

„Euro to partia, która potrwa trzy dni” – dodała.

Zaledwie kilka kroków od słynnej katedry w Sewilli szef kuchni Rafael Sanchez niedawno ponownie otworzył swoją restaurację tapas, Las Columnas, po 15-miesięcznym zamknięciu z powodu pandemii.

# zdjęcie 3

Z nostalgią wspomina europejskich, amerykańskich i azjatyckich turystów, którzy jedli u niego w przeszłości.

„Mam nadzieję, że wszyscy przyjdą na raz i że będziemy mogli wrócić do normalnego życia” – powiedział Sanchez.

– „Stracony rok” –

Ponad połowa hoteli w Sewilli jest obecnie otwarta, ale rada miasta przewiduje, że do połowy czerwca będzie dostępnych 70 procent miejsc hotelowych.

Lokalne stowarzyszenie hoteli z optymizmem patrzyło w przyszłość, ale odmówiło podania prognozy rezerwacji, które zależałyby od lotów powrotnych do miasta.

# zdjęcie 4

Lotnisko w Sewilli obsługuje obecnie 67 tras, czyli dwie trzecie kwoty, która istniała przed pandemią.

– Liczy się to, że loty Ryanair zostaną wznowione – powiedział Diego Zanoletti, Włoch, który prowadzi wypożyczalnię rowerów.

Podobnie jak inni właściciele firm uważa, że ​​euro jest „pozytywną rzeczą, ale pozostaje wydarzeniem jednorazowym i nie zrekompensuje naszego straconego roku ani tego, co stracimy w 2021 roku”.

READ  Konkurs Filmów Ukraińskich gościem 38. Warszawskiego Festiwalu Filmowego