Economy

Wirral Bakery wprowadza ekscytujące nowe przepisy do Merseyside

Właściciele Piekarni Wirral są zadowoleni ze wszystkich rzeczy, które przywożą ze sobą po wycieczce do rodziny w rodzinnej Polsce i podzieleniu się przepisami na Instagramie.

Pati Wlodarek i Bart Ruszkowski, obaj po 30 lat, zdecydowali się otworzyć piekarnię OLAWA w Liscard’s Cherry Tree Center po podróży rikszą po Norwegii.

Od momentu otwarcia doskonalili swoje rzemiosło wyrabiania autentycznych polskich chlebów, ciast i ciastek.

Czytaj więcej:10 uroczych kawiarni w Liverpoolu ze świetną kawą i ciastem?

Mówiąc wcześniej o pierwszym dniu pary w pracy, Patti powiedziała ECHO: „Pierwszego dnia wziąłem książkę do przeczytania, ponieważ nie wiedzieliśmy, jak to pójdzie.

„Takie rzeczy mogą zająć trochę czasu, a w Cherry Tree jest sporo sklepów, więc pomyśleliśmy, że możemy zajrzeć w jedną lub dwie.

„Ale byliśmy tak zajęci, że pracowaliśmy bez przerwy przez trzy dni co 12 godzin”.

Przepis na pieczywo Gulabki dostępny na Instagramie

Para wzięła trzy tygodnie zasłużonego urlopu, aby odwiedzić swoje rodziny, a jednocześnie dzielili się swoimi tajnymi przepisami, w tym „Babcia Gułabek”.

Gołąbki to gołąbki z kapusty gotowane w sosie pomidorowym, które para określa jako „prawdziwe wypolerowane komfortowe jedzenie”, które smakuje jeszcze lepiej, gdy dzieli się je z bliskimi.

Innym daniem dostępnym do gotowania od podstaw jest polska zupa grzybowa.

„Prosto z rodzinnego domu w Polsce do Twojej kuchni” to ich miejsce Przepis na polskie pierogi.

Liverpool zagłosował w konkursie na znalezienie Ulubione miejsce w UK

Pierogi są w Polsce znane jako pierogi i są powszechnie lubiane, ponieważ można je nadziewać różnymi nadzieniami, w tym mięsem, ziemniakami, kiszoną kapustą lub grzybami.

Dopełnieniem tego przepisu jest jednak słodki smak jagód.

OLAWA jest franczyzą i ma sklepy w Waterloo, Chester i Londynie, ale Patty odrobiła wcześniej swoją pracę domową i kilkakrotnie odwiedziła główną piekarnię w Sheffield.

READ  Sandvik przejmuje polską firmę Fanar na narzędzia okrągłeأدوات

Patti wspomina, jak pomysł na rozpoczęcie działalności piekarniczej zrodził się, gdy Bart stracił pracę jako kierowca ciężarówki podczas pandemii. Wtedy myśleli, że przejmą inicjatywę i założą biznes.

Mieszkają teraz w Walton z owczarkiem niemieckim i wyjaśnili decyzję o przeprowadzce do Merseyside.

„Przyjechaliśmy do Liverpoolu, ponieważ nasz przyjaciel mieszkał tu kiedyś ze swoją rodziną, ale teraz to nasz dom – kochamy to miasto, życie tutaj jest lepsze”.

Piekarnia Oława znajduje się na Wallace Road, obok Wilco i naprzeciwko KFC. Mógłbyś Znajdź go na Facebooku tutaj.

Czy odwiedziłeś piekarnię i próbowałeś jednego z wypieków? A może próbowałeś najlepszego ciasta, jakie jadłem gdzie indziej? Zarejestruj się na Zrelaksuj się i zostaw rekomendację.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment