Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zdjęcia NASA pokazują powodzie w Kolumbii Brytyjskiej widoczne z kosmosu

Vancouver –

Powodzie, które doprowadziły do ​​regionalnego kryzysu w Kolumbii Brytyjskiej, można zobaczyć z kosmosu.

Komandor Chris Hadfield, słynny kanadyjski astronauta, który odbył trzy poprzednie podróże w kosmos, udostępnił w środę zdjęcie NASA przedstawiające rzekę Fraser, która spotyka się z Oceanem Spokojnym.

Powiedział, że zdjęcie przedstawia powodzie i to, co nazwał „niesamowitym ruchem wierzchniej warstwy gleby w morzu”.

„Trzymaj wszystko w bezpiecznym miejscu” – napisał.

Starsze zdjęcia udostępnione po wpisie Hadfielda na Twitterze zwykle pokazują ruchy górnej warstwy gleby, ale nie w stopniu widocznym na ostatnim zdjęciu.

Ulewne deszcze w południowej części Kolumbii Brytyjskiej wylały na początku tygodnia, powodując, że już wezbrane rzeki podniosły się do ich brzegów. Zalanie zamkniętych dróg w Metro Vancouver i Vancouver Island, a sytuacja była znacznie gorsza w pomieszczeniach. Całe miasto zostało ewakuowane, podobnie jak wiele społeczności.

Uważa się, że tysiące zwierząt hodowlanych zginęło w wyniku gwałtownych powodzi w Abbotsford, a co najmniej jedna osoba zginęła w lawinie błotnej między Pemberton i Lilwight. Oczekuje się, że więcej zgonów zostanie potwierdzonych podczas inspekcji obszaru.

Fragmenty autostrad zostały zniszczone przez gruzy zmiecione ze zboczy gór, w tym ruchliwą autostradę Coquihalla, której części już nie ma.

Kierowcy i mieszkańcy obszarów dotkniętych powodzią lub lawiną błotną również są uwięzieni i potrzebują ratunku drogą powietrzną lub wodną.

Urzędnik z prowincji opisał burzę jako najgorszą, jaką widział hrabstwo od stulecia.

READ  NASA odkrywa na powierzchni Księżyca kratery z przyjemną pogodą, w których ludzie mogą żyć i pracować