Economy

Zarobki czekają na test inflacji

Trader pracuje na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) na Manhattanie w Nowym Jorku, USA, 9 sierpnia 2021 r. REUTERS / Andrew Kelly / File Photo

11 października – Spojrzenie na kolejny dzień Danilo Massoniego.

Po tygodniach kłótni na temat rzekomo tymczasowego charakteru wysokiej inflacji i jej potencjalnego wpływu na politykę pieniężną, rynki wkrótce odkryją, jak rosnące koszty nakładów wpłynęły na firmy w trzecim kwartale 2021 roku.

W związku z tym, że sezon sprawozdawczy rozpocznie się na dobre w tym tygodniu, gwałtownie rosnące ceny towarów, niedobory siły roboczej i wąskie gardła w dostawach będą głównym tematem, zastępując narrację o absolutnym ożywieniu w ostatnich dwóch kwartałach. Ale skoro globalne akcje spadły nawet o 6% w stosunku do maksimów z zeszłego miesiąca, każdy zgaduje, czy presja na marże jest naprawdę wyceniona.

Azja zaczęła w poniedziałek zwyżkowa, ale kontrakty terminowe na akcje europejskie i amerykańskie sygnalizują pewną ostrożność, być może ceny ropy przedłużają wzrosty o kilka tygodni, pchając ropę Brent do trzyletnich maksimów.

Inwestorzy mogą jednak mieć do czynienia z bardziej umiarkowanym tempem wzrostu gospodarczego. Dziewiętnaście firm z indeksu S&P 500 poinformowało o zarobkach w tym tygodniu, zaczynając od głównych banków; Refinitiv IBES spodziewa się wzrostu zysków o 30% w tym kwartale, w porównaniu z 96% w poprzednim okresie trzech miesięcy.

W przyszłości firmom może być też trudno angażować się w arbitraż podatkowy – co jest szczególnie powszechną praktyką wśród firm technologicznych i farmaceutycznych – po tym, jak 136 krajów zgodziło się w piątek na stosowanie minimalnej stawki podatkowej w wysokości 15% dla dużych firm. Czytaj więcej

Tymczasem jastrzębi szum banków centralnych trwał nadal. Michael Saunders, decydent Banku Anglii, powiedział gospodarstwom domowym, aby przygotowały się na „znacznie wczesne” podwyżki stóp procentowych. Przemawiał wkrótce po tym, jak gubernator Banku Anglii Andrew Bailey powiedział, że inflacja powyżej celu jest niepokojąca i powinna być zarządzana Więcej.

READ  `` Mamy 14000 rund wirusa Covid w naszej sieci szpitali czekających na szczepionkę ''.

Polski ekspert ds. sporządzania stóp powiedział również, że niespodziewana podwyżka stóp w zeszłym tygodniu była początkiem normalizacji polityki pieniężnej.

dojrzeć

Kluczowe wydarzenia, które powinny dostarczyć dalszych wskazówek rynkom w poniedziałek:

* Japońskie gospodarstwa domowe spodziewają się wzrostu inflacji – więcej w ankiecie Banku Japonii

* Goldman obniża prognozę wzrostu gospodarczego USA w 2021 i 2022 Czytaj więcej

* Chiński deweloper Modern Land prosi o opóźnienie spłaty obligacji – The Wall Street Journal

Yellen jest przekonana, że ​​Kongres USA uchwali minimalny globalny podatek od osób prawnych Czytaj więcej

* Członek Rady Zarządzającej Europejskiego Banku Centralnego, Frank Elderson, Philip Lane

* Posiedzenia Banku Światowego / Międzynarodowego Funduszu Walutowego

* Prelegenci Fed: Prezes Fed w Chicago Charles Evans

Raporty Danilo Masoniego. Edytowane przez Sujata Rao

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment